Marka Lacoste znajduje się wśród tych, które są znane na całym świecie i oferują produkty znakomitej jakości. Założyciel firmy, René Lacoste, zaczynał od produkcji koszulek polo, które przypominały jego koszulkę do gry na korcie. Tenisista zaproponował coś, co przypadło do gustu każdemu. Dzisiaj polo z krokodylem, a właściwie aligatorem, wyznacza styl i stanowi zawsze modne rozwiązanie. Aligator zaistniał nie tylko na ubraniach, od których zaczynała firma. Obecny jest również na tarczach zegarków, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

czytaj dalej

Zegarki Lacoste Montreal

Niestety nie znaleziono żadnych produktów :(

Jedną z kolekcji jest Lacoste Montreal. To kolejna seria zegarków, które swoją nazwę wywodzą od jednego z miast. Montreal to jedno z największych miast Kanady. Nie brakuje tutaj miejsc pełnych pośpiechu i codziennej gonitwy w aglomeracji, jak też zielonych i spokojnych terenów oraz pięknych zabytków. Miasto zachwyca monumentalnymi budowlami i nowoczesną architekturą.

Skąd inspiracja na zegarki Lacoste Montreal

Urok Montrealu miał być inspiracją kolekcji Lacoste Montreal, w której znajdziemy gustowne zegarki ze sportową oraz elegancką nutą. Dominuje tutaj stalowa koperta o okrągłym kształcie. Tarcza jest dość duża i czytelna, a nad nią umieszczono mineralne szkiełko, które jest odporne na pęknięcia. Marka stawia tutaj na skórzane paski. Wiele z nich posiada ozdobne przeszycia. Pojawiają się też modele na stalowej bransolecie, która stanowi modne rozwiązanie. Wykorzystanie takich materiałów dodaje modelom Lacoste Montreal elegancji oraz prestiżu. Oczywiście na tarczy każdego z nich znajduje się charakterystyczny krokodyl stanowiący słynne logo marki. Zegarki te posiadają klasę wodoszczelności na poziomie 30 m lub 50 m. Ta pierwsza pozwala nam nie uszkodzić mechanizmu podczas mycia rak i przypadkowego zachlapania zegarka. Wodoszczelność na poziomie 50 m to zaś propozycja, chociażby dla wielbicieli sportów wodnych. Zegarek można zamoczyć w wodzie, jednak musimy zdjąć go z ręki, gdy planujemy nurkowanie. Mechanizm, który umieszczono w zegarkach Lacoste Montreal, działa dzięki współpracy z baterią. Jest to niezawodny mechanizm kwarcowy, który zapewnia dokładny pomiar czasu.

Wyposażenie zegarków Lacoste Montreal

Niektóre modele z serii Montreal posiadają datownik. Niewielkie okienko jest dyskretnie umieszczone na tarczy i informuje nas o aktualnej dacie. Część modeli posiada jedynie indeksy, inne mają oznaczenia w postaci cyfr arabskich, które pozwalają trafnie oznaczyć godziny i minuty. Kolekcja Lacoste Montreal posiada w sobie coś ze sportowej swobody, jest to jednak propozycja także dla eleganckich mężczyzn, którzy szukają stonowanej propozycji z modnym designem. Wykorzystanie tutaj wytrzymałych materiałów i zapewnienie odpowiedniej klasy wodoszczelności pozwala uznać zegarki z linii Montreal za uniwersalne. Znakomicie nadają się do biura czy na rodzinną uroczystość, jak też na wakacje przy plaży. Estetycznie wykonana koperta, pasek z wysokiej jakości skóry i ciekawie zaakcentowane indeksy oraz wskazówki sekundnika to cechy, którymi modele Lacoste Montreal przykuwają uwagę nawet wymagających klientów.