Historia marki Locman sięga lat osiemdziesiątych, kiedy Marco Mantovani powołał do życia firmę znaną dzisiaj na całym świecie. Włoska marka dopiero po kilku latach wprowadziła na rynek zegarki sygnowane własnym logo. Dziś jest znana ze swoich fascynujących projektów, luksusowego stylu proponowanych modeli oraz wysokiej jakości wykorzystywanych przy produkcji materiałów. Nie da się ukryć, że kolekcje przykuwają uwagę, o czym niejednokrotnie przekonano się na międzynarodowych targach, gdzie prezentowano wyjątkowe propozycje firmy.

czytaj dalej

Zegarki Locman Aviatore

Niestety nie znaleziono żadnych produktów :(

Locman stawia na perfekcyjne wykończenie, oryginalność modeli oraz powiew luksusu i elegancji. Nic dziwnego, że po zegarki włoskiej marki sięgają gwiazdy kina czy sportu. Zachwyca nie tylko styl zegarków, ale też fakt, że przy ich tworzeniu wykorzystano najznakomitsze materiały.

Unikalny design zegarków Locman Aviatore

Jedną z kolekcji, jakie włoska firma wprowadziła na rynek, jest Locman Aviatore. Są to zegarki z dużą i czytelną tarczą. Kopertę wykonano ze stali szlachetnej połączonej z lekkim i trwałym tytanem. To idealne zestawienie, po które Locman sięgał już niejednokrotnie, zapewniając tym samym wyśmienitą wytrzymałość kopert. Znajdziemy tutaj białą, niebieską, jak też czarną carbonową tarczę. W większości modeli zastosowano delikatne czerwone elementy, które nadają całości charakteru i wyróżniają się na tle jednokolorowej tarczy. Mamy tutaj modele ze stalową bransoletą, która dla wielu osób stanowi ulubiony sposób mocowania zegarka. Producent zastosował też skórzane paski specjalistycznie barwione dla uzyskania odpowiedniej i trwałej barwy. W niektórych modelach wykorzystano paski z wytrzymałego silikonu. Użyto tutaj szafirowego szkiełka, które gwarantuje odporność na zarysowania. Dzięki temu tarcza zawsze jest czytelna, a zegarek prezentuje się elegancko. Przy datowniku może pojawić się szkiełko powiększające, które dodatkowo ułatwia odczytanie daty. Mamy tutaj także charakterystyczny zewnętrzny pierścień z indeksami odpowiadającymi minutom. Wszystko zostało perfekcyjnie dopracowane, a Locman jak zwykle zadbał o najmniejsze detale.

Zegarek Locman Aviatore, czyli precyzja i jakość wykonania

Część modeli z tej kolekcji pokryto za pomocą sprawdzonej metody PVD. Zegarki Locman Aviatore posiadają klasę wodoszczelności na poziomie 50 m. Dzięki temu możemy mieć zegarek na ręku niemal w każdej sytuacji. Nie powinniśmy z nim nurkować. Kolekcja zasługuje na uwagę także ze względu na zastosowany mechanizm. Niektóre modele odmierzają czas dzięki dokładnemu mechanizmowi kwarcowemu, inne posiadają model automatyczny, który stworzyli specjaliści z SIO. Jest to Włoska Szkoła Zegarmistrzostwa, którą Locman powołał do istnienia w roku 2006. Zadaniem zatrudnianych tam ekspertów jest praca nad innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi oraz designerskimi.  W kolekcji Aviatore zastosowano certyfikowany mechanizm z automatycznym naciągiem, który precyzyjnie steruje wskazówkami zegarków. Cała kolekcja to zestawienie sportowego i nowoczesnego stylu z eleganckimi detalami. Dzięki temu każdy z zegarków posiada swój indywidualny charakter i idealnie podkreśla oryginalność użytkownika.