Znana na całym świecie szwajcarska firma Doxa jest producentem czasomierzy już od ponad 120 lat. Przez ten czas wypuściła na rynek wiele kolekcji, które cieszyły się taką popularnością, że obecnie można określić je mianem kultowych. Firma Doxa chętnie szuka inspiracji w takich kolekcjach i tworzy unowocześnione reedycje najbardziej wartościowych. Tak właśnie jest w przypadku kolekcji zegarków Doxa Mistero, która jest współczesną wersją słynnej kolekcji Doxa Grafic z 1957 roku.

czytaj dalej

Zegarki Doxa Mistero

Niestety nie znaleziono żadnych produktów :(

Popularność kolekcji Doxa Mistero jest dowodem na to, że design zegarków z lat 50. był na tyle nowoczesny i ponadczasowy, że doskonale sprawdza się również obecnie. Zegarki Doxa Mistero to propozycja dla tych, którzy szukają dla siebie oryginalnego modelu zegarka i cenią sobie efektowne, przyciągające uwagę wzornictwo. Modele z kolekcji Mistero to odejście od klasycznych kształtów na rzecz nowatorskich rozwiązań. Zegarki z pewnością spodobają się miłośnikom eleganckich, oryginalnych gadżetów.

Co składa się na serię Doxa Mistero?

W ramach kolekcji Mistero dostępne są dwa rodzaje zegarków: Mistero Round, z klasycznymi okrągłymi tarczami oraz Mistero Square, z tarczami w kształcie kwadratu. Oprócz kształtu tarcz, zegarki w obu wersjach mają wiele wspólnych cech. Jedną z nich są efektowne chronografy w postaci półkolistych tarcz, dzięki którym tarcza zegarka przypomina nieco kokpit samochodu wyścigowego. Chronografy pełnią funkcję stoperów i są przydatne nie tylko podczas uprawiania sportu, ale również w wielu sytuacjach w życiu codziennym.  Chronografy odróżniają się kolorystycznie od tarczy i umieszczonych na niej elementów, przez co stanowią swojego rodzaju ozdobny detal.

Zegarki Doxa Mistero - eleganckie zegarki na wyciągnięcie ręki

Zegarki męskie Doxa Mistero można określić jako eleganckie, które posiadają jednak wiele elementów zaczerpniętych z modeli sportowych. Oprócz opisanych już chronografów, takim elementem jest kauczukowy pasek z wytłoczonymi podłużnymi rowkami. Zastąpienie paska skórzanego czy stalowego kauczukowym nie tylko nadaje zegarkowi bardziej nowoczesny charakter, ale ma również zastosowanie praktyczne. Dzięki temu zegarek jest lżejszy, a sam pasek – wygodniejszy w noszeniu i łatwiejszy do utrzymania w czystości.

W zegarkach z kolekcji Doxa Mistero dominuje klasyczna, stonowana kolorystyka. Uniwersalna czerń, biel i srebro pasują do niemal każdego męskiego stroju. Aby uniknąć monotonii, na tarczy pojawiają się niewielkie czerwone akcenty w postaci wskazówki sekundowej oraz wskazówek chronografów.

Za co kochamy Doxa Mistero?

Firma Doxa kojarzona jest zarówno przez klientów, jak i przez ekspertów, z wysoką jakością oraz dbałością o szczegóły. Zegarki z kolekcji Mistero zostały starannie wykonane z wykorzystaniem wysokogatunkowych materiałów, takich jak stal szlachetna oraz szkło szafirowe. Dzięki ich użyciu zachowują swój wygląd i właściwości przez wiele lat. Każdy zegarek z serii Mistero został wyposażony w precyzyjny, niezawodny mechanizm kwarcowy marki Ronda, zasilany bateriami. Dodatkowym potwierdzeniem wysokiej jakości zegarków jest 2-letnia gwarancja udzielana na wszystkie modele przez producenta.