Doxa to szwajcarska manufaktura zegarków, która zasłynęła dzięki swojej innowacyjności i wprowadzeniu szeregu pionierskich rozwiązań do branży zegarmistrzowskiej. Ponad 120 letnia tradycja oraz konsekwencja w podejmowanych działaniach przyniosła marce rozpoznawalność na całym świecie.

czytaj dalej

Wyprzedaż Zegarków Doxa

Niestety nie znaleziono żadnych produktów :(

Doxa w swoim szerokim asortymencie posiada zarówno zegarki męskie, jak i damskie. Każdy z modeli sygnowanych logiem marki wyróżnia się przykuwającym wzrok designem, dopracowanym w każdym szczególne wykończeniem oraz imponującą funkcjonalnością.

Zegarki Doxa – tradycja i innowacja

Marka Doxa założona została w 1889 roku przez George'a Ducommuna. W 20 latach manufaktura podjęła ścisłą współpracę z branżą motoryzacyjną, która przyniosła jej światową sławę. Zegarki Doxa zaczęły być umieszczane na deskach rozdzielczych sportowych samochodów Bugatti. W 1908 roku założyciel marki opatentował mechanizm znany jako Doxa 8-DAYS, który stał się elementem wyposażenia kultowego dziś modelu Bugatti 35. W latach 60-tych Doxa skupiła się na pracy nad profesjonalnym zegarkiem do nurkowania, którego projekt był ściśle konsultowany z profesjonalnymi sportowcami. Marka jako pierwsza wprowadziła pozwalającą na odczyt danych pod wodą pomarańczową tarczę oraz obracający się w jednym kierunku pierścień, który pozwalał nurkom na odmierzanie czasu i głębokości zanurzenia. 

Zegarki Doxa - wyprzedaż

Wśród zegarków dedykowanych mężczyznom, warto zwrócić uwagę na modele dedykowane dla nurków. Ich cechy charakterystyczne to wysoka wodoszczelność, która pozwala na swobodne pływanie oraz nurkowanie, obrotowe bezele okalające czytelne tarcze oraz podświetlenie w technologii Neobrite, dzięki któremu dane z tarczy można odczytać w niesprzyjających warunkach oświetleniowych. Damskie zegarki Doxa to modele o biżuteryjnym charakterze, do których zdobienia użyto stylowych i przykuwających wzrok wzorów oraz dodających uroku diamentów. Modele stworzone z myślą o kobietach nawiązują do zegarków popularnych w latach 50-tych.