Jak sprawić, by marka kierująca się nowymi technologiami i pociągiem do współczesnych wzorców przyciągnęła miłośników stylu vintage, klasycznych rozwiązań i subtelnego minimalizmu? Wydając serię nowoczesnych zegarków w tradycyjnej odsłonie! Tak zrobiła marka Timex, jeden z wiodących amerykańskich producentów zegarków – najnowocześniejsze sposoby produkcji spotykają się tutaj z niebywale klasycznym wyglądem!

czytaj dalej

Zegarki Timex Marlin Automatic

Niestety nie znaleziono żadnych produktów :(

Wybierz zegarki Timex Marlin już teraz i nie zapomnij, że kolekcja ta odmieni Twój styl na zawsze! Zdecyduj się już dziś i zamów wybrane modele, ciesząc się niezwykłym stylem sprzed półwiecza!

Zegarki męskie Timex Marlin – unikalna stylistyka sprzed półwiecza

Marka Timex podczas tworzenia zegarków męskich Timex Marlin kierowała się przede wszystkim stylem rozpoznawalnym z filmów z lat 50 i 60, w których grały takie sławy jak Marilyn Monroe i Audrey Hepburn. Stylistyka tych zegarków orbituje wokół minimalistycznego, często jednorodnego designu, nawiązującego bezpośrednio do art deco. Świadczą o tym między innymi indeksy – niezwykle charakterystyczny sposób przedstawienia cyfr nadaje zegarkowi vintage'owego smaku. Chłodny minimalizm natomiast pozwoli doprowadzić do nieporozumień, gdyż wiele osób z pewnością pomyli Twój zegarek Timex Marlin z modelami sprzed lat.

Niezwykle ważna jest także konstrukcja – koperty zbudowano ze stali szlachetnej, wykonanej w tradycyjny sposób, znany większości współczesnych producentów, jednak niestosowanym od dawna zabiegiem jest wykorzystanie wypukłego szkiełka, znanego z zegarków z lat 50.

Nowoczesne mechanizmy zegarka Timex Marlin

Poza doskonałym wyglądem, modele z serii Timex Marlin posiadają także wysoce zaawansowane mechanizmy. Dzięki nowoczesnemu sposobowi produkcji różnych części tych zegarków, są one dużo bardziej dokładne niż ich bliźniacze modele sprzed pół wieku. Solidniejsze części, wykonane z dużo bardziej odpornych stopów metalu lepiej opierają się uszkodzeniom i upływowi czasu, gwarantując jeszcze lepsze odmierzanie czasu.

Warto też wspomnieć, że zegarki Timex Marlin nie ograniczają wcale swojego funkcjonowania do mechanizmów z ręcznym naciągiem, znanych z dawnych czasów, ale można znaleźć wśród nich także zegarki wyposażone w napędy z automatycznym naciągiem. Ich funkcjonowanie również opiera się na dokręcaniu rozkręcającej się stopniowo sprężyny, ale użytkownik nie uczestniczy w tej czynności aktywnie, a raczej biernie – wystarczy jedynie nosić zegarek na ręce by cały czas go ładować.

Damskie zegarki Timex Marlin – esencja świetnego wyglądu

Marka Timex nie zapomniała jednak o kobietach! Specjalnie dla nich zaprojektowała kolekcję zegarków damskich Timex Marlin, które idealnie uzupełniają każdą damską stylizację. Oparte na podobnym designie co modele męskie, wspaniale sprawdzają się w roli dodatku do stroju eleganckiego, ale także do codziennych stylizacji. Retro design będzie idealny dla miłośniczek stylu vintage i klimatu lat 50 i 60.