Założona w 1954 roku w Stanach Zjednoczonych firma Timex to uznana na całym świecie marka, produkująca cudownie wykonane i bezbłędnie działające zegarki. Dotychczas amerykański producent prezentował w swojej ofercie przede wszystkim stylowe czasomierze analogowe oraz modele elektroniczne o sportowym zacięciu. Wychodząc jednak naprzeciw oczekiwaniom odbiorców Timex zdecydował się wypuścić zupełnie nową linię smartwatchy, sprytnie ukrytych w eleganckiej formie klasycznych zegarków, czyli IQ+.

czytaj dalej

Zegarki Timex IQ+

Niestety nie znaleziono żadnych produktów :(

Naturalnie podstawową funkcją Timex'a IQ+ jest precyzyjne i bezbłędne mierzenie czasu. Zegarek działa w oparciu o kwarcowy mechanizm, zasilany baterią – sama bateria to wyjątkowo energooszczędny kondensator, zapewniający długotrwałą pracę czasomierza, znacznie przewyższającą czas działania zazwyczaj używanych mechanizmów. Jednak o sile nowego smartwatcha decydują jego dodatkowe walory.

W co wyposażone są zegarki Timex IQ+?

Dzięki wyposażeniu zegarka w moduł bluetooth, można go bez większych trudności połączyć z używanym na co dzień smartfonem. Poprzez telefon istnieje możliwość skonfigurowania timera i chronografu, a w 4 – godzinnych odstępach telefon będzie sprawdzał wyświetlaną godzinę oraz datę, by w ten sposób skorygować ewentualne różnice. Smartwatch IQ+ monitoruje także długość i jakość snu, a także ukaże procentowy rozkład wyników codziennych celów w odniesieniu do długości przebytego dystansu oraz ilości wykonanych kroków. Oczywiście Timex nie zapomniał wyposażyć swoich smartwatchy w swój sztandarowy patent, jakim jest podświetlenie typu Indiglo – aktywowane przez dociśnięcie koronki.

Uniwersalne dodatki Timex IQ+

Wszystkie czasomierze Timex IQ+, zarówno męskie jak i damskie, utrzymano w stylistyce tradycyjnych zegarków analogowych. Cechą wspólną wszystkich modeli jest stalowa koperta oraz duża wyraźna tarcza sygnowana logo Timex IQ+, wyposażona w mniejszy cyferblat – właśnie on odpowiada za wyświetlanie wszelkich wspominanych uprzednio parametrów. Poszczególne modele różnią się natomiast kolorystyką oraz materiałem użytym do wykonania paska; występują zarówno modele z paskami zrobionymi ze skóry naturalnej, jak i wygodnego w noszeniu tworzywa sztucznego.