Suunto Essential jest wykonana z najwyższej klasy materiałów, które są w stanie sprostać największym wyzwaniom. Suunto Essential to ceramiczne wykończenia, stal nierdzewna i szafirowe szkło, gwarantują wytrzymałość na lata. Wyjątkowy design, który nawiązuje do fińskich tradycji wzornictwa, to jednocześnie minimalizm i dopracowane detale. Myśląc o zegarku sportowym najczęściej godzimy się z jego mało atrakcyjnym wyglądem. Seria Essential zaprzecza tej tezie. Tarcza urzekająca swoją prostotą, a jednocześnie szlachetnością, otoczona jest połyskującą obwódką. Pięknie wykonane paski, do wyboru skórzane bądź też materiałowe, o wyjątkowej wytrzymałości. Za całość kolekcji odpowiedzialny jest Timo Yliluoma, nagradzany fiński projektant.

czytaj dalej

Zegarki Suunto Essential

Niestety nie znaleziono żadnych produktów :(

Ludzie są bardzo różni, jednak od wieków łączy nas jedno- chęć odkrywania. To co tajemnicze, nieznane i nowe zawsze najbardziej nas interesowało. Mówiliśmy, że niebo jest limitem, do momentu wysłania pierwszego człowieka w kosmos. Dla osób, które aktywnie spędzają swój wolny czas prezentujemy smartwatch Suunto Essential - prawdziwy wzór sportowych zegarków.

Suunto Essential dla każdego sportowca

Przygoda zaczyna się w nas, kiełkuje od marzeń, aż do założenia butów i wyruszenia w podróż. Zaczynaliśmy od ciekawskiego zaglądania za kolejny róg, gdzie skończymy to wiedzą tylko nasze nogi, które nas niosą. Twoją pasję podziela Suunto Essential, stworzony by Ci towarzyszyć w odkrywaniu świata. Zegarki ręcznie robione w Finlandii, sercu pięknej i dzikiej Skandynawii. Marka została założona w 1936 roku przez Tuomasa Vohlonena, inżyniera, podróżnika, wielkiego fascynata biegów na orientację. Przysłowie mówi- matka potrzebą wynalazków, tak też było w tym wypadku. Vohlonen do uprawiania swojego ukochanego hobby potrzebował kompasu wypełnionego płynem. To był bodziec, który pozwolił mu wynaleźć i opatentować metodę masowej produkcji.

Suunto - lider w tworzeniu smartwatchy najwyższej jakości

Od samego początku firma Suunto pozostaje liderem na rynku. Tworząc zegarki sportowe, komputery nurkowe oraz inne instrumenty sportowe wspomagające odkrywców na całym świecie.  Wprowadza ciągłe udoskonalenia i innowacje, jednocześnie dbając o niepowtarzalny design swoich produktów. Poszukiwacze przygód z całego świata, niezależnie od tego czy wspinają się na najwyższe szczyty, czy nurkują w głębinach, zawsze sięgają po sprzęt Suunto.

Główna siedziba firmy oraz największy zakład produkcyjny mieszczą się w Vantaa w Finlandii w okolicach Helsinek. Suunto zatrudnia ponad 500 osób na całym świecie, jest wierna klasyce i tradycji. Jako jedna z nielicznych firmy może się pochwalić ręczną produkcją zegarków. Ich produkty znajdziemy w ponad 100 krajach. Cele i kierunek w jakim podąża Suunto najlepiej oddaje cytat :

Celem Suunto jest dostarczanie wszystkim entuzjastom sportu i outdoorowych przygód najlepszych narzędzi do odkrywania oraz zdobywania nowych terytoriów, od najwyższych szczytów, po najgłębsze oceany - nie zapominając również o "pośrednich" terenach.”

Suunto Essential - najlepsze funkcje na rynku

Jak przystało na zegarek prawdziwego podróżnika, w serii Essential możemy liczyć na wiele udogodnień. W modelach znajdziemy wysokościomierz barometryczny, barometr czy kompas. Wysokościomierz barometryczny pomaga ustalić aktualną wysokość nad poziomem morza, wyjątkowo przydatny podczas wspinaczki, pozwala monitorować zmiany wysokości i postępy. Barometr odpowiedzialny jest za monitorowanie i przewidywanie gwałtownych zmian pogody na podstawie wahań ciśnienia atmosferycznego, co zwiększa szansę na udaną wyprawę.  Kompas szczególnie przydatny w nieznanym terenie, pozwoli na szybkie ustalenie właściwego kierunku podróży. Do każdego z zegarków producent dodaje oryginalny i unikalny notes. Dzięki czemu możemy zapisywać wrażenia z naszych podróży, w stylu w jakim robili to nasi dziadkowie.