Bulova Lunar Pilot Chronograph w nowej odsłonie

Newsy

Bulova Lunar Pilot Chronograph w nowej odsłonie

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

22 maja 2023

Bulova Lunar Pilot Chronograph to zegarek cieszący się dużą popularnością wśród entuzjastów zegarmistrzostwa. Dzieje się tak zarówno ze względu na jego atrakcyjny design, jak i dzięki ciekawej, księżycowej historii, która się za nim kryje. Tymczasem na rynek trafia nowa, odświeżona wersja Lunar Pilot Chronograph.

 
  • Kultowy zegarek Bulova Lunar Pilot Chronograph powraca w nowym, uwspółcześnionym wydaniu.
  • Zegarek inspirowany modelem, który trafił na Księżyc wraz z misią Apollo 15.
  • Wyjątkową precyzję chodu gwarantuje mechanizm kwarcowy rezonujący z częstotliwością aż 262 kHz.
  • Więcej informacji na temat zegarków znajdziesz na naszym blogu
 

Zegarek Bulova na Księżycu wraz z misją Apollo 15

Pierwowzorem zegarka Lunar Pilot Chronograph jest model Bulova, który znalazł się na Księżycu wraz z misją Apollo 15. Mimo że oficjalnym zegarkiem NASA była Omega Speedmaster, w który wyposażony był każdy z członków załogi. Niestety dla Omegi, na szczęście dla Bulovy zegarek dowódcy Dave’a Scotta uległ awarii, przez co zdecydował się on zabrać swój prywatny zegarek — właśnie Bulovę. W ten sposób zegarek marki trafił na Księżyc i z powodzeniem zastąpił oficjalne zegarki NASA.

 

bulova lunar chrono koperta

 

Odświeżona wersja Bulova Lunar Pilot Chronograph

Najnowsza odsłona modelu Lunar Pilot Chronograph to uwspółcześniona wersja modelu, który w 1971 roku trafił na Księżyc. Od oryginału i starszych wariantów wyróżnia ją m.in. ekskluzywny mechanizm kwarcowy o wysokiej precyzji działania oraz kolorystyka, odmienna od czarnego pierwowzoru. Zegarek ma taką samą, srebrną kopertę ze stali nierdzewnej o średnicy 43,5 mm. Smukłe, niebieskie przyciski chronografu i koronka z kamertonem będącym logo Bulova są umieszczone z boku koperty, na wysokości godziny 3.

 

bulova lunar chrono profil bg

 

Pod płaskim szkłem szafirowym z powłoką antyrefleksyjną osadzono tarczę, której główna srebrna powierzchnia ma gruboziarnistą strukturę i dobrze kontrastuje z trzema niebieskimi totalizatorami stopera i sekundnika ozdobionymi okrężnym giloszowaniem. Wokół tarczy widoczny jest srebrny pierścień z giloszowanym wzorem okręgów z nadrukowaną skalą minutową i sekundową. Na niebieskim pierścieniu powyżej nadrukowano z kolei skalę tachometru. W związku z obecnością stopera na cyferblacie znajdziemy aż sześć smukłych wskazówek pokrytych tak jak indeksy, powłoką luminescencyjną Super-LumiNova.

 

bulova lunar chrono tarcza

 

Funkcjonalny zegarek Bulova Lunar Pilot Chronograph z mechanizmem o wysokiej precyzji

Bulova Lunar Pilot Chronograph opiera swoje działanie o opatentowany przez firmę Bulova mechanizm kwarcowy o wysokiej precyzji, który pracuje z częstotliwością aż 262 kHz. Zegarek połączono z trójrzędową bransoletą ze stali nierdzewnej. Środkowy rząd ogniw jest polerowany, a boczne szczotkowane. Do zestawu dołączono niebieski, skórzany pasek dobrze korespondujący z pozostałymi elementami tego koloru.

 

bulova lunar chrono bransoleta

 

Całość tworzy wyjątkowo udaną kompozycję. Jest to sportowy zegarek o designie wysokiej jakości. Model stylowo prezentuje się na nadgarstku, a dodatkowo jest funkcjonalny, czytelny i wygodny. Już wkrótce Bulova Lunar Pilot Chronograph będzie dostępna w naszym sklepie!


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.