Chronograf Venezianico - kunszt i elegancja napędzana Seiko NE86

Venezianico

Chronograf Venezianico - kunszt i elegancja napędzana Seiko NE86

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

07 listopada 2022

Venezianico to młoda włoska marka, która szturmem podbija serca klientów na całym świecie. Zegarki Venezianico wyróżnia wyjątkowy design, jak i automatyczne werki najwyżej jakości. Obecnie producent może poszczycić się chronografem działającym na podstawie najnowocześniejszego mechanizmu Seiko NE86.

 

Precyzyjny i nowoczesny mechanizm Seiko NE86 w nowych zegarach Venezianico

Marka Venezianico tworząc swój pierwszy chronograf, postawiła na jeden z najlepszych mechanizmów Seiko NE86/8R46. Wyróżnia się on niezwykłą precyzją. Za jego montaż odpowiadają najbardziej doświadczeni zegarmistrzowie. Czym wyróżnia się ten mechanizm na tle innych?

 

mechanizm seiko ne86 chronograf

 

Po pierwsze posiada koło kolumnowe i sprzęgło pionowe. Rozwiązanie to jest charakterystyczne dla najdokładniejszych chronografów. Niweluje również problem tak zwanej „skaczącej ręki”. Każda kolumna mechanizmu jest wykańczana ręcznie, dzięki temu jej powierzchnie są idealnie gładkie.

 

seiko ne86 mechanizm chronograf

 

Po drugie, sprężynę włosową wykonano z wyjątkowego materiału. Jakiego? Seiko we współpracy z Instytutem Badań materiałowych Uniwersytetu Tohoku stworzyła SPRON, czyli specjalny stop kobaltu i niklu. Czym on się wyróżnia? Jest bardziej elastyczny, trwały, jak również odporny na działanie ciepła oraz korozję. Ponadto jest materiałem antymagnetycznym, co pozytywnie wpływa na precyzję ruchu.

 

zegarek marki venezianico bocintoro 40 chronograf model meski

 

Niektórzy porównują mechanizm Seiko NE86 do mechanizmu ETA 7750 znany lepiej jako Valjoux 7750. Mimo zbliżonych parametrów dzieli je choćby czas powstania. Rok 1974 kontra 2014. Czemu jest to istotne? Seiko wykorzystało najnowocześniejsze technologie, sprawiając, że mechanizm jest nie tylko niezwykle precyzyjny, ale i przystępny cenowo. Seiko NE86/8R46 jest również smuklejszy i ma mniejszą średnicę, co ma wpływ na wielkość i grubość koperty. Ponadto jest mniej głośny. Istotną rolę odgrywa tu dwukierunkowy system ładowania. Dzięki niemu wirnik nie ma możliwości swobodnego obrotu, co niweluje wibracje.

Magia chronografu – jak to działa?

Czym jest chronograf? Najprościej mówiąc, jest to dodatkowa funkcja w zegarku, dzięki której można dokonywać precyzyjnych pomiarów. Wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk, który znajduje się z boku koperty. Pomiary odczytujemy na dedykowanych tarczach i to właśnie one są charakterystyczne dla chronografów.

 

zegarek meski chronograf marki venezianico bocintoro 40

 

Najczęściej na tarczy umiejscowiona jest jedna dodatkowa tarcza, która zlicza sekundy. Bardziej skomplikowane mechanizmy wyposażono w dwie lub trzy subtarcze, które liczą setne i dziesiętne części. Komplikacja chronografu jest szczególnie przydatna dla sportowców, ale obecnie pełni również funkcję ozdobną, która wzbogaca wizualnie podstawową tarczę zegarka.

 

meski zegarek marki venezianico bocintoro 40

 

Bucintoro – pierwszy chronograf od Venezianico

Pierwszy chronograf marki Venezianico to synonim precyzji, elegancji i wyrafinowania. Jest uosobieniem tego, co mieszkańcy nazywają weneckością. Jest to jeden z najważniejszych i kluczowych projektów w portfolio marki na rok 2022. Dlatego pierwszy chronograf Venezianico Bucintoro dedykowano okazałej historycznej galerze Dożów, głowy państwa Republiki Weneckiej Serenissima. Jest to łódź, która otworzyła regaty o znaczeniu historycznym. Brali w niej udział najlepsi wioślarze Wenecji.


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.