Davosa 161.581.45 - recenzja zegarka o najwyższych standardach

Recenzje

Davosa 161.581.45 - recenzja zegarka o najwyższych standardach

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

24 czerwca 2019

Davosa to niezwykła, szwajcarska manufaktura, której założenie datowane jest na 1861 rok. Każdy z zegarków sygnowanych jej logiem charakteryzuje wysoka wytrzymałość, którą zapewnia użycie najwyższej jakości materiałów oraz imponująca precyzja we wskazywaniu aktualnego czasu. Wszystko połączone zostało z nienagannym wyglądem, który wyróżnia dbałość o każdy, nawet najmniejszy detal. Idealnym przykładem wszystkich z wymienionych cech jest model Davosa Argonautic Bronze Automatic 161.581.45.

Zegarki Davosa – szwajcarska tradycja

Davosa to przedsiębiorstwo o bogatej tradycji, którego historia sięga 1861 roku. Zostało one założone w Szwajcarii przez Abla Frederica Haslera i na początku istniało pod nazwą Paul Hasler Terminages d'Horlogerie, a następnie przekazane zostało w ręce jego syna Paula. Rewolucja kwarcowa sprawiła, że marka w latach 70 poprzedniego wieku zniknęła z rynku, aby na nowo pojawić się w latach 90 pod obecną nazwą, prezentując szereg modeli opartych o klasyczne, mechaniczne aparaty ukryte w zegarkach, których design hołduje klasyce sztuki zegarmistrzowskiej. Davosa stawia nie tylko na precyzję działania, ale również na wytrzymałość. Jeden z modeli z serii Argonautic znajdował się na nadgarstku Felixa Baumgartnera, wznosząc się na wysokość 35 kilometrów w stratosferę, gdzie panuje niezwykle niskie ciśnienie i temperatura. Zegarek Davosa Argonautic Lumis Chronograph przeszedł próbę wytrzymałości pod lodem, udowadniając jakość swojego wykonania. W szerokim asortymencie modeli Davosa znajdziemy również polski akcent, czyli serię Davosa Junak Chrono Limited. Stylistyka zegarków z kolekcji nawiązuje do kultowego, polskiego motocyklu Junak, co widać po tarczy przypominającej jego prędkościomierz oraz specjalnym, umieszczonym na dekielku grawerze.

Zegarek Davosa Argonautic Bronze 161.581.45 – dla wymagających

Davosa Argonautic Bronze 161.581.45 to model stworzony z myślą o osobach poszukujących zegarka o najwyższych z możliwych standardów. Zawieszoną na czarnym, kauczukowym pasku kopertę wykonano z połączenia brązu oraz odpornej na korozję stali szlachetnej. Na niebieskiej tarczy umieszczono ulokowany przy godzinie trzeciej datownik dni miesiąca oraz czytelne indeksy i wskazówki, które pokryto warstwą luminescencyjną Super-Luminova Old Radium, pozwalającą na odczytanie aktualnych danych w każdych warunkach oświetleniowych. Całość w świetny sposób chroni szkiełko szafirowe, którego twardość oceniona jest na 9 w 10 punktowej Skali Mohsa, co w praktyce oznacza, że może być ono zarysowane wyłącznie za pomocą diamentu. Precyzję pracy zapewnia napędzany za pomocą ruchów nadgarstka mechanizm automatyczny Sellita SW 200. Jego rezerwa chodu pozwala na 38 godzin nieprzerwanej pracy, bez konieczności zakładania zegarka na nadgarstek.

Davosa 161.581.45 – zegarek do zadań specjalnych

Dzięki imponującej specyfikacji, Davosa 161.581.45 to model, który sprawdzi się dosłownie w każdych warunkach. Oceniona w klasie 300 metrów wodoszczelność pozwala na nurkowanie na większe głębokości z akwalungiem. Profesjonalnym nurkom przypadnie do gustu umieszczony wokół korpusu obrotowy bezel, który pokryty został powłoką PVD w przyciągającym uwagę odcieniu koloru niebieskiego. Zegarek wyposażono w zawór helowy, który pozwala na uwalnianie gromadzących się cząsteczek helu, powstających pod wpływem długotrwałego występowania wysokiego ciśnienia.

Zegarek Davosa 161.581.45 – dbałość o każdy detal

Poza imponującą funkcjonalnością, Davosa Argonautic Bronze 161.581.45 zachwyca dopracowanym w każdym szczególe designem. Na zakręcanym dekielku umieszczony został motyw maski do nurkowania, nawiązujący do przeznaczenia zegarka. Na boku brązowej koperty umieszczono w subtelny sposób numer limitacji, której nakład wynosi 300 sztuk. Całość obsługiwana jest za pomocą umieszczonej przy godzinie trzeciej dokręcanej koronki, która stanowi świetny kontrast do ulokowanego na wysokości godziny dziesiątej innowacyjnego zaworu helowego.

Zegarek Męski Davosa 161-581-45 dekiel Zegarek Męski Davosa 161-581-45 limitacja

Davosa 161.581.45 to model dedykowany wszystkim mężczyznom ceniącym sobie prawdziwy kunszt zegarmistrzowski. Imponująca precyzja oraz typowa dla zegarków typu diver funkcjonalność połączona została z nienagannym i przyciągającym wzrok klasycznym designem. Całość dopełniają zastosowane materiały, które są gwarancją niesłychanej wytrzymałości. Limitowany nakład czyni zegarek Davosa Argonautic 161.581.45 niezwykle wyjątkowym modelem.


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.