Davosa - od stratosfery po głębiny mórz

Davosa

Davosa - od stratosfery po głębiny mórz

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

02 września 2021

Poszukujesz cenionej manufaktury, która w pełni sprosta Twoim oczekiwaniom? Lubisz mieć wybór, stawiasz na renomę i doceniasz prawdziwe rzemiosło zegarmistrzowskie? Poznaj szwajcarskie zegarki Davosa, o których mówi się na w powietrzu, na lądzie i pod wodą! Te świetnie zaprojektowane urządzenia nie tylko wskażą czas, ale oddadzą Twoje prawdziwe pasje i zainteresowania. Odkryj markę, która da nowe spojrzenie na pojęcie czasu.

 

Szwajcarska tradycja tworzenia - zegarki Davosa dla miłośników sztuki zegarmistrzowskiej

Czy czas może płynąć inaczej w zależności od miejsca, w którym się jest? Niektórzy mówią, że w powietrzu leci on szybciej, pod wodą daje się o nim zapomnieć, a na lądzie wydaje się w miarę stały. Prawidłowe wskazanie czasu, ale jakże w różnym wykonaniu znajdziesz u manufaktury Davosa, która specjalizuje się zarówno w zegarkach lotniczych, diverach, jak i modelach na co dzień. Na czym polega jej doskonałość w tak odmiennym wykonaniu? Przede wszystkim oparta jest na wiedzy i ponad 160-letniej tradycji, która umożliwia produkcję skomplikowanych mechanizmów i kreację poszczególnych kolekcji, posiadających cechy dla danego typu zegarka.

Zegarek Davosa pod wodą

 

Na czym polega doskonałość manufaktury Davosa?

Przeznaczenie zegarka opiera się nie tylko na jego wyposażeniu, ale w dużej mierze także na designie. Prawidłowa czytelność może przeważać nad bogatym wyposażeniem i odwrotnie, a wszystko to zależne jest od miejsca, w którym chcesz używać swojego zegarka. Davosa oferuje mnogość modeli, które dla wielu stanowią wyznacznik tego, jak powinno wyglądać urządzenia odmierzające czas. Poniżej znajdziesz kilka kolekcji, dzięki którym nie tylko bliżej poznasz filozofię marki, ale odkryjesz także cechy charakterystyczne dla popularnych typów zegarków.

 

Davosa - zegarek na miarę Twoich wszystkich potrzeb

Przemyślana budowa z najlepszych komponentów, wyłącznie szwajcarskie mechanizmy i niezwykła dbałość o detal, to tylko kilka cech, które znajdziesz w zegarkach Davosa. Zobacz, dlaczego warto wybrać model tego znanego producenta.

 

Profesjonalny zegarek pod wodę i na ląd - Davosa Ternos Professional GMT Automatic

Jeżeli szukasz sprawdzonego sprzętu, który cieszy się nie tylko ogromną popularnością, ale także świetną opinią wśród użytkowników, to propozycja ta będzie strzałem w dziesiątkę. Wyobraź sobie zegarek, który sprawdza się na dużych głębokościach, jest niezastąpionym towarzyszem podróży, a jego technologie idą z duchem czasu. Zegarek męski Davosa Ternos Professional GMT Automatic 161.571.06 to solidny sprzęt, który łączy cechy diver ze szwajcarską dbałością o precyzję. Wizualnie spełnia wszystkie wymagania zegarków nurkowych - posiada duże, luminescencyjne indeksy i wskazówki, doskonale czytelne pod wodą. Bezpieczeństwo wynurzenia w dobrym momencie zapewnia wyposażenie w obrotowy, ceramiczny bezel. Do budowy zegarka Davosa Ternos wykorzystano stal nierdzewną, wykończoną satynowaniem i polerowaniem, co nadaje luksusowego wyglądu i podkreśla renomę marki. Wśród cech tego modelu przede wszystkim należy pamiętać o świetnej pracy mechanizmu automatycznego, w tym przypadku jest to manufakturowy DAV 3032 (baza: SW330), który dodatkowo napędza do działania datownik i wskazówkę GMT, pozwalającą na sprawdzenie godziny w innej strefie czasowej. Oko cieszą także detale, w tym lupa na szkle szafirowym nad okienkiem wspomnianego datownika, czy chropowate wykończenie bezela, usprawniające także pracę z nim.

Zegarek Davosa Ternos Professional GMT Automatic

 

Zegarki z kolekcji Davosa Argonautic BG Automatic, czyli przemyślany diver dla nurka

Kolekcja Argonautic także należy do rodziny Davosa Diver, linia ta jednak dostarcza jeszcze bardziej przemyślanych rozwiązań, skierowanych bezpośrednio do profesjonalistów i hobbistów nurkowania. Zauważymy to już w konstrukcji zegarka - bezel posiada specjalną 15-minutową skalę, umieszczoną na potrzebę awaryjnego wynurzania. Seria Davosa Argonautic oferuje klasę wodoszczelności ustaloną na 30 ATM oraz ręczny zawór helowy, niezbędny do prawidłowego działania mechanizmu podczas powrotu na powierzchnię. Kolekcja dzieli się na modele na bransolecie oraz zegarki na gumowym pasku - te drugie zdecydowanie bardziej przypadną do gustu zajawkowiczom, np. zegarek męski Davosa Argonautic BG Automatic 161.522.49. Jest tak ze względu na wspomniany materiał paska i jego specjalne zapięcie zabezpieczające, które razem powodują bezpieczeństwo i komfort noszenia zegarka na skafandrze. Wśród cech typowych dla diverów należy tu wymienić zakręcane koronę i dekiel, duże, czytelne oznaczenia na tarczy i bezelu, z dodatkową powłoką luminescencyjną oraz antyrefleksyjne szkło szafirowe gwarantujące wyraźny widok cyferblatu.

Zegarek Davosa Argonautic BG Automatic

 

Lotnicze zegarki Davosa Neoteric Pilot Automatic - idealne wskazanie czasu w przestworzach

Manufaktura Davosa skupia się nie tylko na sprzęcie dostosowanym do przygód podwodnych, ale także wyspecjalizowanych zegarkach lotniczych, których konstrukcja sprawdzi się u pilotów, a design ucieszy oko fanów zegarków typu aviator. Linia Neoteric Pilot Automatic oferuje modele wyposażone w specjalne elementy, w tym charakterystyczną, żłobkowaną koronkę, której obsługa jest niezwykle łatwa, nawet w rękawicach pilota. Producenci, tworząc zegarek Davosa Neoteric Pilot Automatic 161.565.56 i inne modele z tej serii skupili się przede wszystkim na możliwie najszybszym odczytaniu dokładnego czasu. W tym celu specjalnie rozróżnili wskazówki i umieścili na tarczy dodatkowe wewnętrzne koło, wskazujące minuty. Stalową kopertę dopełnili skórzanym paskiem w stylu vintage, nawiązującym do tradycji zegarków lotniczych. Pracę zegarków Davosa Neoteric Pilot Automatic usprawnia mechanizm automatyczny DAV 3021 z 38-godzinną rezerwą chodu.

Zegarki lotnicze Davosa Neoteric Pilot Automatic

 

Lot zawsze na czas z linią kwarcowych zegarków Davosa Aviator Quartz

Bądź zawsze gotowy na lot z zegarkiem męskim Davosa Aviator Quartz 162.498.55 - linia ta zakłada wykorzystanie mechanizmów kwarcowych, co daje gwarancję działania zegarka nawet po dłuższym pozostawieniu modelu na półce. Tak jak w przypadku serii Davosa Neoteric, zegarki są niezwykle czytelne i mają za zadanie sprawdzać się w powietrzu. W tym celu tarczę uzupełniono o duże indeksy w formie liczb arabskich, umieszczoną na nich powłokę SuperLumiNova, specjalne oznaczenie godziny dwunastej oraz przemyślane wskazówki, w tym ważną w przestworzach wskazówkę sekundową, zakończoną kontrastującym kolorem dla szybszego odczytu wartości. Całość dopełniono subtelnym okienkiem datownika. Charakterystyczna dla zegarków lotniczych budowa to w tym przypadku specjalnie wyprofilowana koronka, stalowa koperta z chropowatym wykończeniem lunety oraz skórzany pasek z przeszyciami, zakończony wygodnym i bezpiecznym zapięciem.

Zegarki lotnicze Davosa Aviator Quartz

 

Coś dla fanów motoryzacji - zegarki Davosa Newton Speedometer inspirowane prędkościomierzem

Zegarki męskie Davosa Newton Speedometer to prawdziwy hołd złożony w stronę historii i nauki. Inspiracją stały się wykorzystywane w starych samochodach prędkościomierze. Producenci zafascynowani inżynierią samochodową lat 50 i 60 przenieśli stylistykę ich desek rozdzielczych na tarczę swoich zegarków. Linia Newton Speedometer to urządzenia wyposażone w jednowskazówkowe mechanizmy automatyczne DAV 3023, dające wgląd w upływ minut i sekund. Alternatywą dla pozostałej wskazówki jest tu umieszczony pod cyferblatem obrotowy dysk, umożliwiający odczyt godziny z dokładnością do ¼. Kolekcja obejmuje dwa modele - zegarek męski Davosa Newton Speedometer 161.587.55 i 161.587.25 utrzymane odpowiednio w ciemnej i jasnej kolorystyce. Oba posiadają luminescencję, skórzane paski, szkła szafirowe, stalowe koperty oraz takie same mechanizmy automatyczne.

Zegarek męski Davosa Newton Speedometer

 

Zegarek Davosa na każdą okazję

 

Oferta zegarków Davosa to nie tylko specjalistyczne modele o konkretnym przeznaczeniu, ale także liczne kolekcje o stonowanym, klasycznym designie. Sprawdź szwajcarskie wskazanie czasu w linii Classic, czy też damskich zegarkach Davosa i zarezerwuj sobie model, idealny do pracy, wyjście lub wyjątkowe daty. 


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.