Doskonałość zegarmistrzostwa w nowej kolekcji Atlantic. Przedstawiamy Bicompax Legend Edition

Atlantic

Doskonałość zegarmistrzostwa w nowej kolekcji Atlantic. Przedstawiamy Bicompax Legend Edition

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

01 grudnia 2023

Szwajcarska marka Atlantic słynie z ekskluzywnych, eleganckich i zaawansowanych technologicznie zegarków. Manufaktura zaprezentowała właśnie trzy najnowsze modele, które zdecydowanie wpisują się w tę charakterystykę marki. Czym zaskakuje najnowsze dzieło, czyli seria Bicompax Legend Edition?

 
 

Innowacyjne funkcjonalności i doskonały design: Bicompax Legend Edition — nowa kolekcja zegarków Atlantic

Model wyróżniają się nowoczesnym designem i jak przystało na markę Atlanticinnowacyjnymi funkcjonalnościami. Na tarczy umieszczone są symetrycznie dwie sub-tarcze. Jedna z nich, na godzinie trzeciej, odmierza minuty stopera (do 30 minut), druga, umieszczona na godzinie dziewiątej jest sekundnikiem. Jednak to nie wszystkie funkcjonalności, w jakie wyposażone zostały modele z najnowszej kolekcji. Zegarki posiadają również tachymetr, który służy do mierzenia prędkości i może przydać się np. podczas codziennych treningów. Ostatnią komplikacją mechanizmu jest datownik dni miesiąca umieszczony na godzinie szóstej. Dzięki temu tarcza jest idealnie symetryczna i jednocześnie czytelna. W modelach tych zgrabnie łączy się doskonały design z zaawansowaną technologią. 

 

Atlantic Worldmaster Bicompax Automatic Legend Edition czarna tarcza

 

Trzy odsłony zegarka Atlantic Worldmaster Bicompax Automatic Legend Edition

Atlantic Worldmaster Bicompax Automatic Legend Edition 52852.41.23 jako jedyny z trzech zegarków serii wyposażono w brązowy pasek ze skóry cielęcej. Tarcza modelu łączy w sobie kolory ecru i czarny. Model 52857.41.53 posiada niebieską tarczę i bransoletę ze stali szlachetnej w kolorze srebrnym. Z kolei trzeci zegarek z serii, czyli 52857.41.63 wyposażony jest w czarny cyferblat i srebrną bransoletę. Tym różnią się od siebie nowe modele, a co je łączy? Ich praca opiera się o mechanizm automatyczny Sellita SW510 łożyskowany na 27 kamieniach z rezerwą chodu wynoszącą 62 godziny. Pracuje on z częstotliwością 28 800 uderzeń na godzinę. Werk bazuje na konstrukcji mechanizmu Valjoux7750.

 

Atlantic Worldmaster Bicompax Automatic Legend Edition na skózanym pasku

 

Tarcze z indeksami w postaci cyfr arabskich zabezpieczono przed uszkodzeniami szafirowym szkiełkiem z powłoką antyrefleksyjną. Jak wspominaliśmy wcześniej, cyferblaty uzupełnione są w datownik dni miesiąca, sub-tarcze chronografu oraz skalę tachymetru. Koperty wykonano ze stali szlachetnej w kolorze srebrnym. Zegarki wyposażono w transparentne dekle, przez które można podziwiać pracę mechanizmu automatycznego. Dekle są również zakręcane, co podnosi poziomom szczelności koperty. Wodoszczelność modeli oszacowano na 5 ATM, co zabezpiecza zegarek w razie przypadkowego kontaktu z wodą, większego zachlapania. Nowa, niezwykła seria zegarków Atlantic jest odzwierciedleniem szwajcarskiej sztuki zegarmistrzowskiej, charakteryzującej się niestrudzonym dążeniem do perfekcji jakości i estetyki.

 

Atlantic Worldmaster Bicompax Automatic Legend Edition niebieska tarcza


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.