Ekskluzywny w każdym detalu zegarek Ciga Design inspirowany chińskim rokiem smoka

Ciga Design

Ekskluzywny w każdym detalu zegarek Ciga Design inspirowany chińskim rokiem smoka

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

14 maja 2024

Ciga Design z okazji roku smoka zaprezentowała wyjątkowy model limitowany do 365 egzemplarzy. Chiński zodiak ma duże znaczenie kulturowe jako długowieczna tradycja. Wywodzi się ze starożytnego szacunku dla astronomii, jest to system astrologiczny oparty na dwunastu znakach zwierzęcych, które przypisuje się kolejnym latom. Każdy znak reprezentuje konkretne cechy charakteru, predyspozycje i energię osoby urodzonej w danym roku chińskiego kalendarza. Zodiak ten jest nieodłącznym elementem kulturowym Chińczyków. A czym charakteryzuje się ten niecodzienny model Ciga Design?

 
  • Ciga Design zaprezentowała wyjątkowy, limitowany do 365 egzemplarzy zegarek inspirowany rokiem smoka.
  • Model posiada kopertę z agatu, dekiel ze srebra, 7 diamentów na wskazówkach oraz wizerunek smoka umieszczony na szczycie tourbillionu.
  • Jedyne zegarki na europejskim rynku dostępne będą w sklepie Zegarownia.pl. 
  • Więcej informacji na temat zegarków znajdziesz na naszym blogu.
 

Inauguracyjna seria chińskich zegarków zodiakalnych CIGA Design

W hołdzie chińskiemu zodiakowi założona w 2013 roku marka CIGA Design opracowała współczesny projekt, który odzwierciedla tę kulturę. Dzięki głęboko czarnej tarczy i zastosowaniu naturalnego agatu do produkcji koperty, zegarek ten uosabia ciepło, wyrafinowanie i urok wschodniego dziedzictwa. Złoty smok został elegancko umieszczony na szczycie mechanizmu tourbillon widocznego na godzinie szóstej i symbolizuje początek nowego roku.

 

ciga design dragon tarcza

 

Arcydzieło łączące w sobie wykwintne rzemiosło i elegancki design

Minimalistyczną tarczę tego wyjątkowego Ciga Design Tourbillon Chinese Zodiak The Year Of Dragon Limited Edition C011-BB01-1B pokryto najczarniejszym materiałem optycznym nazwanym Vantablack. Jest to materiał wykonany z nanorurek węglowych, które absorbują światło w 99,965%, sprawiając, że powierzchnia pokryta Vantablackiem wygląda jak nieskończona otchłań. Dzięki temu nasza uwaga kierowana jest na piękny, złoty tourbillon ze smokiem oraz dwie wskazówki, których końcówki elegancko błyszczą dzięki zastosowaniu trzech naturalnych diamentów na wskazówce minutowej i czterech na godzinowej. Tarczę pokryto syntetycznym szkłem szafirowym.

 

ciga design wskazówki i koronka

 

Wykonany na zamówienie tourbillon ze złotym smokiem

Zainspirowany mitycznym stworzeniem ze Wschodu, Lazurowym Smokiem, założyciel i projektant CIGA Design stworzył projekt Tourbillonu w kształcie smoka, który wykonany został ze stopu tytanu galwanizowanego 18-karatowym złotem. Smok osadzony na szczycie mechanizmu porusza się po tarczy synchronicznie z czasem. Ta wyjątkowa konstrukcja ma za zadanie odzwierciedlić historię smoka, który przynosi szczęście i sukces. Mechanizm posiada kaliber CD-06, który łożyskowany jest na 19 kamieniach z rezerwą chodu wynoszącą 40 godzin i częstotliwość wahnięć 21600/h.

 

ciga design dragon mechanizm

 

Oryginalna koperta wykonana z agatu i jadeitu i dekiel z czystego srebra

Kopertę zegarka Ciga wykonano z czarnego agatu oraz cennego i rzadkiego jadeitu, materiały te mają symbolizować odwagę, długowieczność i dobrobyt. Producent specjalnie wybrała ten materiał, aby złożyć hołd Wschodowi. Dzięki skrupulatnej pracy specjalistów zanieczyszczenia z materiałów są usuwane poprzez obróbkę w wysokiej temperaturze. Tworzywo jest następnie wycinane przy pomocy precyzyjnej techniki CNC (Computerized Numerical Control) i ręcznie polerowane. Dekiel modelu wykonano z czystego srebra i ozdobiono grawerem z kaligraficznym przedstawieniem znaku smoka, którego autorem jest mistrz Huai Su. Był on kaligrafem i buddyjskim mnichem za czasów dynastii Tang. Na deklu umieszczono też numer limitacji zegarka.

 

ciga design dragon dekiel

 

Harmonia form w zegarku Ciga Design

Ten nadzwyczaj elegancki i minimalistyczny zegarek Ciga Design odzwierciedla w sobie filozoficzną koncepcję czczoną w starożytnych Chinach mówiącą o “okrągłym niebie i kwadratowej ziemi”, która podkreśla subtelną równowagę między sferą niebiańską i ziemską. Widać to w projekcie koperty i tarczy, które harmonijnie łączą w sobie element kwadratowe i okrągłe. Z kopertą połączono ekskluzywny pasek ze skóry krokodyla nilowego, którego faktura imituje smocze łuski. Zegarki zapakowane są w upominkowe pudełko inspirowane starożytnymi działami literackimi.

 

ciga design dragon pudełko


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.