Epos przedstawia nowe modele linii Sportive 3506 Automatic: casualowy design o dynamicznym charakterze

Epos

Epos przedstawia nowe modele linii Sportive 3506 Automatic: casualowy design o dynamicznym charakterze

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

10 stycznia 2024

Epos jest marką słynącą z pięknych, estetycznych, projektów oraz precyzyjnych i niezawodnych zegarków. Producent ten jest symbolem najlepszych szwajcarskich tradycji zegarmistrzowskich słynnego na całym świecie regionu Vallée de Joux. Marka wypuścił właśnie na rynek trzy nowe modele z serii Sportive, która charakteryzuje się nowoczesną linią i funkcjonalnością.

 
  • Marka Epos poszerzyła swoją kolekcję Sportive o trzy nowe modele łączące w sobie casualowo-sportowy design. 
  • Zegarki wyposażone są w tarcze w trzech kolorach: czarnym, niebieskim i zielonym.
  • Wszystkie modele dostępne są w sklepie Zegarownia.pl.
  • Więcej informacji na temat zegarków znajdziesz na naszym blogu.
 

Elegancki wygląd z dynamicznym akcentem — zegarki Epos Sportive 3506 Automatic 

Nowe modele zegarków marki Epos to sportowo-casualowe propozycje, które codziennym stylizacjom dodadzą charakteru i dynamicznego akcentu, a sportowy outfit nabierze przy nich wyrafinowania i luksusowego wyglądu. W kolekcji znalazły się modele różniące się kolorem tarczy. W czarną tarczę wyposażono model Epos Sportive 3506 Automatic 3506.132.20.15.30, cyferblat w kolorze leśnej zieleni posiada zegarek Epos Sportive 3506 Automatic 3506.132.20.13.30, w niebieski natomiast, odnoszący się do koloru nieba i głębi oceanu wyposażono model Epos Sportive 3506 Automatic 3506.132.20.16.30. Wszystkie tarcze są lakierowane i posiadają poziome linie. Na powierzchni cyferblatu umieszczono czytelne indeksy liniowe, które podobnie jak wskazówki godzinowa i minutowa wypełnione są powłoką luminescencyjną, co umożliwia swobodne odczytywanie godziny również w warunkach ograniczonego dostępu do światła dziennego.

 

Epos Sportive 3506 Automatic niebieski

 

Styl i funkcjonalność szwajcarskich zegarków Epos Sportive 3506 Automatic 

Szwajcarski rodowód zegarka podkreśla napis “Switzerland” umieszczony w górnej części tarczy, pod logo Epos. Dodatkowo na wysokości godziny trzeciej umieszczono praktyczną komplikację mechanizmu, jaką stanowi datownik dni miesiąca. Cyferblat przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych chroniony jest przez szkło szafirowe z powłoką antyrefleksyjną. Powłoka ta wyeliminuje odbicia światła od powierzchni szkła, dzięki czemu z łatwością odczytamy godzinę również w pełnym słońcu. Tarczę wraz ze szkłem osadzono w srebrnej kopercie ze stali szlachetnej, na której umieszczono charakterystyczny, 8-kątny bezel. Płynnie zintegrowana z kopertą jest bransoleta wykonana z tego samego materiału.

 

Epos Sportive 3506 Automatic czarny

 

Zegarki Epos Sportive 3506 Automatic ze szwajcarskim mechanizmem z rezerwą chodu wynoszącą 38 godzin

Zegarki wyposażone są w szwajcarski mechanizm z naciągiem automatycznym. Dzięki niemu każdy ruch ręki będzie powodował obrót rotora, a co za tym idzie nakręcanie sprężyny. Werk, którym konkretnie jest ETA 2824 czerpie energię z ruchu nadgarstka. Dodatkowo mechanizm łożyskowany jest na 25 kamieniach i posiada rezerwę chodu wynoszącą 38 godzin. Pracę tego mechanizmu można obserwować przez transparentny dekiel, który dodatkowo jest zakręcany, co zwiększa szczelność koperty. Zegarki Epos Sportive 3506 Automatic posiadają wodoszczelność w klasie 10 ATM w połączeniu z zakręcanym deklem oznacza, że z zegarkiem można pływać powierzchniowo.

 

Epos Sportive 3506 Automatic zielony


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.