Ewoluująca elegancja z historią Wenecji w tle — unikalna koperta z brązu Venezianico Nereide Bronzo

Venezianico

Ewoluująca elegancja z historią Wenecji w tle — unikalna koperta z brązu Venezianico Nereide Bronzo

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

30 stycznia 2024

Pochodząca z Wenecji włoska marka Venezianico po raz kolejny zaprezentowała zegarek inspirowany historią tego pięknego miasta. Motywem przewodnim nowego modelu są Konie św. Marka wykonane z brązu tak samo, jak koperta Venezianico Nereide Bronzo. Model ucieleśnia ponadczasowy urok tego materiału, istotnej części historii weneckiego rzemiosła.

 
  • Włoska marka Venezianico zaprezentowała nowy model z linii Nereide - Bronzo.
  • Zegarek wyposażono w unikalną kopertę wykonaną z brązu, która z czasem nabiera unikalnego wyglądu poprzez tworzenie się patyny.
  • Model wkrótce dostępny będzie w sklepie Zegarownia.pl.
  • Więcej informacji na temat zegarków znajdziesz na naszym blogu.
 

Unikalna koperta z brązu Venezianico Nereide Bronzo

Zegarek męski Venezianico Nereide Bronzo 4521555 zwraca uwagę swoim designem, jednak wyróżnia go również zdolność do ewolucji — brąz, z którego jest wykonana koperta, nabiera unikalnego wyglądu poprzez tworzenie się na nim patyny. Model dostępny jest na gumowym pasku oraz opcjonalnie w wersji Venezianico Nereide Bronzo SET 4521555-SET z wyrafinowanym skórzanym paskiem, który zwiększy estetykę zegarka. Jest ręcznie wykonany z prawdziwej włoskiej skóry. Zdobią go ryciny, które opowiadają starożytną historię przedstawioną na słynnej mozaice Bazyliki św. Marka. W ten efektowny sposób łączy się tu wspaniała przeszłość Wenecji z nowoczesnym mistrzostwem rzemieślniczym.

 
Venezianico bronzo pasek guma i skóra
Venezianico bronzo
 

Venezianico Nereide Bronzo inspirowany starożytną rzeźbą Koni św. Marka i historią Wenecji

Venezianico Nereide Bronzo 4521555 jest inspirowany wspaniałością i majestatyzmem Koni św. Marka, symbolu władzy i dobrobytu w Wenecji. Zwierzęta odlane z brązu w starożytnej Grecji znalazły swój dom na Bazylice Świętego Marka w XIII wieku, opowiadając historię podbojów i wielkości miasta. Słynne cztery konie uwiecznione zostały w postaci graweru na zakręcanym deklu zegarka. Zakręcana jest również koronka, a wszystko to zabezpiecza zegarek przed zalaniem do 30 ATM. Tył koperty wykonano ze stali nierdzewnej 316L, co zapobiega kontaktowi patyny ze skórą. Jest naprzemiennie zdobiony piaskowanymi i promienistymi satynowymi wykończeniami, co nadaje mu charakterystyczny wygląd.

 

Venezianico Bronzo dekiel

 

Wysokiej jakości elementy składające się na zegarmistrzowski kunszt wykonania Venezianico Nereide Bronzo

Wskazówki, indeksy liniowe oraz znaczniki na bezelu pokryte zostały powłoką Swiss Super-LumiNova® BGW9 czyli, światłoczułym pigmentem luminescencyjnym. Biały w świetle dziennym, emituje bardzo zauważalną niebiesko-zieloną poświatę w warunkach słabego oświetlenia po wcześniejszym naładowaniu światłem słonecznym lub sztucznym. Na tarczy znajdziemy również datownik dni miesiąca, a wszystko zostało zabezpieczone przed uszkodzeniami szafirowym szkłem z antyrefleksem. Sercem zegarka jest szwajcarski mechanizm automatyczny Sellita SW200-1 łożyskowany na 26 kamieniach z rezerwą chodu wynoszącą 41 godzin.

 

venezianico bronzo superluminova


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.