Festiwal „It’s All About Watches” 2020

Newsy

Festiwal „It’s All About Watches” 2020

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

25 września 2020

Przed nami kolejna edycja festiwalu zegarmistrzowskiego „It’s All About Watches”. Co roku przyciąga ona rzeszę miłośników zegarmistrzostwa oraz dostawców z całego świata. Z roku na roku odwiedzających to wydarzenie jest coraz większe, dlatego festiwal ciągle się rozwija.

Dlaczego powstał festiwal „It’s All About Watches”?

Jeden z najważniejszych wydarzeń zegarmistrzowskich - „It’s All About Watches” - zawdzięczamy Stowarzyszeniowi Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa, która łączy osoby wspierające i promujące zegarmistrzostwo w formie rzemieślniczej oraz wspierające reaktywowanie formalnego branżowego szkolnictwa zegarmistrzowskiego. Stowarzyszenie stoi obecnie na straży dawnej polskiej potęgi sztuki zegarmistrzowskiej, która w swoich zakładach przemysłowych tworzyła zegary, zegarki oraz mechanizmy precyzyjne. Celem Stowarzyszenie jest zatem próba odzyskania dawnych dokumentacji technicznych, odnalezienie narzędzi i maszyn z dawnych fabryk oraz profesjonalnego, branżowego szkolnictwa zegarmistrzowskiego osób młodych. Poprzez te działania Stowarzyszenie podjęło się organizowania międzynarodowego festiwalu zegarków „It’s All About Watches”.

Zegarki festiwal All About Watches

Festiwal zegarków „It’s All About Watches” - święto fanów zegarków

Festiwal zegarków „It’s All About Watches” swoją pierwszą edycję miał w 2017 roku. Od tamtej pory każda kolejna edycja ewoluuje i gromadzi coraz więcej gości. Edycja 2019 była pierwszą zorganizowaną w budynkach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, czyli dawnych fabrykach Henryka Grohmana, a edycja w tym roku organizowana w dniach 26-27 września, poprzez obecną sytuację światową, prowadzona jest przez internet. Jakie marki znajdziemy podczas prezentacji na festiwalu w tym roku? Wiele z nich znajdują się w naszym sklepie!

Niezrównane zegarki szwajcarskie doceniane przez klientów

Szwajcarskie zegarki to urządzenia, które bezsprzecznie należą do czołówki światowych marek. Tradycja ich wykonania oraz niekwestionowany talent szwajcarskich zegarmistrzów, w porównaniu z wiedzą, nagromadzoną przez dziesiątki lat pracy i co najmniej cztery pokolenia inżynierów, zaowocowały stworzeniem wyjątkowych i niepowtarzalnych zegarków, które nieustannie cieszą się wysoką renomą.

Wśród obecnych wystawców znajdziemy cenioną na całym świecie markę Frederique Constant. To co wyróżnia tę firmę to jakość i piękno wykonania zegarków, zapewniając także prestiżowy styl, budowany konstruowanie luksusowych i zaawansowanych zegarków. Modele zegarków Frederique Constant zaprojektowane zostały z myślą o przedstawieniu zegarków wyróżniających się ponadczasowym designem, prawdziwą klasyką elegancji, która nie boi się skomplikowanych detali. Jest to też źródło wielkiej precyzji w związku z niezwykłym zaangażowaniem, jakie wkłada się w tworzenie każdego z zegarków.

Zegarek Frederique Constant

Niemniej zaawansowaną, szwajcarską marką jest ceniona na całym świecie firma Roamer. Wieloletnie doświadczenie marki powoduje, że modele przez nią konstruowane to prawdziwe perełki sztuki zegarmistrzowskiej. Dbałość o każdy element projektu, rygorystyczne kontrole jakości oraz materiały i rozwiązania na najwyższym poziomie to elementy rozpoznawcze tej marki. Zegarki Roamer to doskonałe połączenie jakości oraz ceny. Dzięki charakterystycznemu wzornictwu oraz lekkości, na jaką położono nacisk, zegarki Roamer stanowią jeden z najlepszych wyborów wśród zegarków.

Zegarek Roamer

Potrzebujesz czegoś nieco bardziej sportowego? Postaw na szwajcarskie zegarki Opis. Każdy z modeli tej marki to prawdziwa gratka dla aktywnych osób. Wykorzystanie najlepszych materiałów, doskonałe mechanizmy, z których znany jest Oris oraz duża wodoszczelność to tylko niektóre atuty zegarków Oris. Firma stawia na tworzenie zegarków dla profesjonalistów - lotników, nurków oraz fanów motoryzacji. Jeśli lubisz adrenalinę to zegarek Oris jest właśnie dla ciebie!

Zegarki japońskie - precyzja w każdym calu

Zegarki, które swój rodowód mają w Kraju Kwitnącej Wiśni to wysoka jakość, niebanalny wygląd oraz przystępna cena. Wszystkie te cechy sprawiają, że zegarki japońskie są bardzo popularne wśród użytkowników na całym świecie.

Dla fanów klasyki polecamy japońskie zegarki Orient. Są to modele, które zachwycają ponadczasowym designem i wykorzystaniem najlepszych materiałów do produkcji modeli. Oris to zegarki zaprojektowane z myślą o osobach, które cenią wszechstronny perfekcjonizm i niezwykły wygląd, który nadaje zarówno klasy, jak i dobrego smaku każdemu strojowi. Jeśli zatem szukasz dla siebie zegarka ponadczasowego, to postaw na Orient.

Zegarek Orient

Chyba każdy fan sztuki zegarmistrzowskiej zna i ceni markę Citizen. Dzięki wykorzystywaniu zaawansowanych technologii, takich jak zasilanie światłem przez moduł Citizen Eco-Drive, czerpanie informacji o czasie z fal radiowych czy satelity, pozwala na komfortowe użytkowanie każdego zegarka, a stylistyka, kojarząca się z elegancją i dobrym smakiem sprawia, że zegarki te świetnie pasują do garniturów i innych tego typu stylizacji. Japońskie zegarki Citizen będą doskonałą opcją dla każdego, kto szuka zegarka w stylu sportowej elegancji. Produkty tej marki pasować będą do każdej stylizacji.

Polskie marki zegarmistrzowskie

Cudze chwalicie, swego nie znacie. Zegarki, które dumnie przedstawiają napis „Made in Poland” na swoich tarczach, to dowód na to, że zegarmistrzostwo w Polce przechodzi renesans i powstaje obecie coraz więcej nowych marek, które zachwycają nie tylko designem, ale również materiałami, z których są wykonane. Które z polskich markek, któr znajdziemy w naszym sklepie będzie również na tegorocznych fesiwalu „It’s All About Watches”?

Marka zegarków Błonie to jedna z polskich firm produkujących zegarki, która osiągnęła światowy sukces. Dzięki projektowaniu swoich modeli w stylu lat 50 i 60 każdy z zegarków stanowi niezwykłe źródło nostalgii za minionym stylem, jednocześnie zachowując design elegancki i subtelny. Każdy zegarek Błonie przechodzi trzyetapową kontrolę, a dodatkowo jest dokładnie sprawdzany przez polskiego zegarmistrza, który reguluje precyzję chodu mechanizmu. Modele Błonie produkowane są w ściśle określonych, limitowanych seriach, z których każda powstała dla upamiętnienia ważnych wydarzeń lub osób. Zegarki Błonie to klasyka, którą pokochają panowie w każdym wieku jako uniwersalny i ponadczasowy dodatek do garderoby.

Zegarek Błonie

Kochasz motoryzację? Polska manufaktura Xicorr to hołd w stronę polskiej tradycji motoryzacyjnej. Marka dba o to by elementy zegarków pozyskiwane były u lokalnych dystrybutorów lub produkowana samodzielnie przez manufakturę. Xicorr tworzy zegarki mechaniczne i automatyczne, czerpiąc z najlepszych rozwiązań dostępnych na rynku, nadając im wyrafinowany styl nawiązujący do klasyków z fabryki FSO. Jeśli zatem jesteś fanem klasycznych dodatków z motoryzacyjnym zacięciem, to zegarki Xicorr jest właśnie dla ciebie.

Zegarek Xicorr

Zegarek dla profesjonalistów - najlepsze marki

Niezależnie od tego, czy jesteś fanem sportowych emocji, lubisz latać w przestworzach lub jesteś najlepszym specjalistą biurowym, na pewno wybierzesz cos spośród marek, które obecne będą na festiwalu zegarków „It’s All About Watches”. Którą z marek lubisz najbardziej?

Szukasz zegarka do biurka, który będzie wyróżniał się zachwycającym wykończenia i modnym ostatnio minimalistycznym sznytem? Junghans to niemiecka marka, której tradycja w tworzeniu zegarków sięga 1861 roku. Staranne, rzemieślnicze umiejętności i wyczucie tworzenia to niezmienne cechy charakterystyczne tej marki. Produkty tej marki to przede wszystkim tradycja tworzenia klasycznych zegarków, które doceni każdy miłośnik zegarków. Poczucie stylu to coś niepodważalnego, ale zegarek tej marki dopełni go, by był on idealny. Niemieckie wzornictwo to dbałość o detale i tak jest w firmie Junghans, która tworzy prawdziwe dzieła sztuki.

Zegarek Junghans

Latanie w przestworzach i zegarki to elementy nieodzowne dla każdego pilota od początku istnienia tej profesji. Aviator to rosyjska marka, która oprócz designu nawiązującego do latania, posiadają również zaawansowane mechanizmy, dlatego szybko zostały one docenione przez rosyjskich lotników. Produkty tej marki pokochają nie tylko fani podniebnych wrażeń, ale również wielbiciele eleganckich modeli.

Zegarek Aviator

Litewska marka Vostok Europe to jedna z najciekawszych firm produkujących zegarki do zadań specjalnych. Każdy zegarek tej marki to niepowtarzalna jakość, która jest ciągle zmieniana i rozwijana, o czym może świadczyć jej obecność w Księdze Rekordów Guinessa. Mocne koperty, tarcze ze świetnie ulokowanymi dodatkami, wygodne paski i bransolety - czegóż więcej chcieć od życia? Uznanie wzbudza też fakt, że po zegarki tej marki sięgają takie osobistości jak wspomniany Savickas czy Angelov, a Vostok Europe wspiera od początku powstania firmy wiele imprez sportowych, między innymi słynny wyścig z Murmańska do Władywostoku czy wyścig Dakar. Marka cieszy się coraz większą popularnością, a jej modele mają opinię „nie do zdarcia”. Modele Vostok Europe wzbudzają zachwyt mężczyzn i co sprawia, że są one doskonałe dla prawdziwych twardzieli.

Zegarek Vostok Europe

Festiwal „It’s All About Watches” 2020

Zegarmistrz to zawód unikatowy, bardzo szczególny, jeśli zwrócimy uwagę na obszar wiedzy i umiejętności, jaka się w nim zawiera. Jest to też profesja na wymarciu, którą pała się coraz mnie osób. Celem Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa jest promowanie tego fachu w Polsce.

Jeśli zatem temat zegarków jest dla ciebie ważny i lubisz rozszerzać swoją wiedzę o nowe rozwiązania to obecność na festiwalu „It’s All About Watches” w dniach 26-27 września jest obowiązkowa. Wejdź na stronę festiwalu i obejrzyj wirtualną wystawę online w dowolnym momencie.


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.