Nowy, limitowany Frederique Constant Classic Tourbillon Meteorite z meteorytową tarczą

Frederique Constant

Nowy, limitowany Frederique Constant Classic Tourbillon Meteorite z meteorytową tarczą

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

06 listopada 2023

W 2023 roku przypada 35. rocznica powstania marki Frederique Constant i 15. rocznica wprowadzenia na rynek jej kultowego kalibru Tourbillon. Z tej okazji producent zaprezentował wyjątkowy model Classic Tourbillon Meteorite. Wykonany w platynie, z meteorytową tarczą zegarek jest limitowany do zaledwie 35 sztuk. 

 
 

Frederique Constant przedstawia unikalny tourbillon w platynowej kopercie — Classic Tourbillon Meteorite

Nad modelem tym pracowało dwóch zegarmistrzów z manufaktury Frederique Constans. Ich misją było osiągnięcie najwyższego możliwego stopnia ręcznego wykończenia mechanizmu i dbałość o najmniejszy detal projektu. Dla kolekcjonerów Classic Tourbillon Meteorite jest zdecydowanie gratką. Wyjątkowym elementem tego modelu jest umieszczony na godzinie 6 otwór, przez który widać tourbillon stworzony przez Frederique Constant w 2008 roku. Jest to jeden z niewielu tourbillonów w platynowej kopercie z meteorytową tarczą, który jest obecnie dostępny na rynku. Po złożeniu zegarka Frederique Constant, każdy z jego elementów jest sprawdzany zgodnie z najwyższymi kryteriami jakości i ze standardami Haute Horlogerie.

 

Frederique Constant Classic Tourbillon Meteorite

 

Frederique Constant Classic Tourbillon Meteorite z niezwykłą tarczą wykonaną z meteorytu

Tarczę tego wyjątkowego modelu wykonano z meteorytu, co jest prawdziwym wyczynem rzemieślniczym, gdyż praca z tym materiałem wymaga wyjątkowych umiejętności. Dzieje się tak dlatego, ponieważ ten cenny materiał łatwo pęka i kruszy się. Oznacza to, że wycięcie idealnie płaskiego dysku wymaga wyjątkowej zręczności. Grubość tarczy z meteorytu to jedynie 0,5 mm. Aby zapewnić wizualną spójność z kolorem cyferblatu, mechanizm ma rutenowe wykończenie. Jest to bardzo rzadkie zjawisko w przypadku Frederique Constant, a także w całej branży zegarmistrzowskiej. Każdy grawer, w tym indywidualny numer limitacji zegarka, jest rodowany, aby zapewnić wyraźne wyróżnienie znaków. 

 
Frederique Constant Classic Tourbillon Meteorite  dekiel
Frederique Constant Classic Tourbillon Meteorite  profil
 

Kopertę tego szwajcarskiego zegarka wykonano z platyny, a jej średnica wynosi 39 mm. Osadzono w niej szafirowe szkło, które zabezpiecza tarczę przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych. Model opiera swoje działanie o mechanizm automatyczny FC-980, który łożyskowany jest na 33 kamieniach, a jego rezerwa chodu wynosi 38 godzin. Zastosowano w nim wszystkie wykończenia tradycyjnego zegarmistrzostwa, takie jak fazowanie, frezowanie, okrągłe usłojenie i polerowanie lustrzane. Jego pracę można podziwiać przez transparentny dekiel ze szkła szafirowego. Całość uzupełnia czarny pasek ze skóry aligatora.

 

Frederique Constant Classic Tourbillon Meteorite  front


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.