Imponujące nowości U-BOAT - Classico 45 Tungsteno i Capsule Automatic Limited Edition

U-Boat

Imponujące nowości U-BOAT - Classico 45 Tungsteno i Capsule Automatic Limited Edition

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

09 lutego 2024

Włoska marka U-BOAT rozpoczęła rok 2024 z rozmachem, przedstawiając dwie imponujące nowości. Jedną z nich stanowi najnowsza odsłona linii Classico z 45-milimetrową kopertą, bezelem z wolframu oraz z opatentowanym systemem uwalniania koronki. Zegarek dostępny będzie w trzech wariantach. Druga premiera to nowa wersja modelu Capsule, który od dawna cieszy się popularnością ze względu na unikalny design i gabaryty (50 milimetrów). Modele dostępne będą w pięciu, limitowanych wariantach.

 
 

Siła wolframu zegarka U-BOAT Classico 45 Tungsteno 

Zegarek U-BOAT Classico 45 Tungsteno jest na tyle okazały, że trudno nazwać go zwykłym dodatkiem. To niebanalne akcesorium łączące w sobie siłę metalu z eleganckim designem. Mówiąc o metalu, zwrócić uwagę należy przede wszystkim na bezel wykonany z wolframu, czyli najtwardszego metalu na ziemi. Bezel osadzono na 45 milimetrowej kopercie wykonanej ze stali szlachetnej AISI 316L z satynowym wykończeniem. Tarczę uzupełniają komplikacje datownika dni miesiąca, czasu dobowego i chronografu.

 

u-boat Classico 45 Tungsteno beżowy

 

Indeksy liniowe i arabskie oraz wskazówki pokryto luminescencyjną powłoką Super-LumiNova. Cyferblat przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych zabezpieczono szafirowym szkłem z antyrefleksem. Do wyboru są trzy modele Classico 45 Tungsteno z różnymi kolorami tarcz: beżowa (U-BOAT Classico 45 Tungsteno 9568), zielona (U-BOAT Classico 45 Tungsteno 9581) oraz czarna (U-BOAT Classico 45 Tungsteno 9567). Zegarek wyposażono również w MOVELOCK, czyli opatentowany system uwalniania korony, umieszczonej, jak zwykle u marki U-BOAT, po lewej stronie. 

 

U-BOAT Classico 45 Tungsteno zielony

 

Serce modelu stanowi mechanizm automatyczny Selita SW500, personalizowany pod standardy U-BOAT - ze spersonalizowanym rotorem zdobionym logo marki. Werk łożyskowany jest na 25 kamieniach i ma 62 godziny rezerwy chodu. Wodoszczelność zegarka wynosi 10 ATM, a szczelność koperty podnosi dokręcany na 7 śrub dekiel, który posiada otwór w kształcie litery “U”, przez który można obserwować pracę mechanizmu. Całość dopełnia wysokiej jakości pasek skórzany ze szwami z woskowanej bawełny, który jest szyty przez toskańskich rzemieślników.

 

U-BOAT Classico 45 Tungsteno czarny

 

Duch podwodnych maszyn inspiracją do powstania U-BOAT Capsule Automatic Limited Edition

U-BOAT Capsule Automatic Limited Edition obraca się w estetyce steampunku, a za inspirację podczas tworzenia jego designu służyły m.in. podwodne maszyny z powieści Juliusza Verne’a. Cztery z modeli limitowane są do 200 sztuk. Dwa z nich posiadają beżową tarczę i kopertę o wielkości 45 milimetrów (U-BOAT Capsule Automatic Limited Edition 8809) lub 50 milimetrów (U-BOAT Capsule Automatic Limited Edition 8807). Wersje z czarną tarczą to U-BOAT Capsule Automatic Limited Edition 8808 z kopertą o wymiarach 45 milimetrów i U-BOAT Capsule Automatic Limited Edition 8806 z kopertą o wielkości 50 mm. 

 

U-BOAT Capsule Automatic Limited Edition

 

Do jedynych 90 sztuk limitowany jest model U-BOAT Capsule Automatic Limited Edition 8805, który posiada kopertę z tytanu gradacji 5, a nie ze stali szlachetnej AISI 316L lub stali z powłoką PVD, jak pozostałe modele. W każdym z wariantów zastosowano okalające szkło szafirowe boczne. Dodatkowo model z tytanu wyposażono w sub-tarczę czasu dobowego, której nie posiadają inne wersje z tej linii. Cyferblaty zegarków składają się z trzech nałożonych na siebie tarczy z metalu z wyciętym, widocznym otworem na dźwignię koronki. Umieszczono na nich datownik dni miesiąca oraz indeksy i cyfry arabskie, które wykonane są ze szczotkowanego metalu i wypełnione Super-LumiNovą, podobnie jak metalowe wskazówki. Tarczę pokryto wypukłym szkłem szafirowym z antyrefleksem od zewnątrz. 

 

U-BOAT Capsule Automatic Limited Edition czarno niebieski

 

Korona zegarka posiada opatentowany system uwalniania — MOVELOCK. Zakręcany dekiel ozdobiony jest laserowym grawerunkiem batysfery z 1930 roku (stalowej, kulistej kapsuły służącej do podwodnych obserwacji). Dodatkowo znajduje się na nim tabliczka z numerem limitacji. Wodoszczelność w klasie 10 ATM pozwala na pływanie powierzchniowe z zegarkiem na ręku. Nowe modele U-BOAT Capsule Automatic Limited Edition wyposażono w mechanizm automatyczny SW 200 Sellita łożyskowany na 26 kamieniach z rezerwą chodu wynoszącą 41 godzin. Zegarki posiadają pasek wycinany laserowo, wykonany ręcznie ze skóry cielęcej i przetworzony zgodnie z tradycyjnymi technikami rzemieślniczymi.

 

U-BOAT Capsule Automatic Limited Edition dekiel


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.