Zdecydowany i wyrafinowany - pierwszy zegarek skeleton Certina

Newsy

Zdecydowany i wyrafinowany - pierwszy zegarek skeleton Certina

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

15 marca 2023

Certina to marka funkcjonująca na rynku od 130 lat. Niemałe doświadczenie w konstruowaniu zegarków pozwala manufakturze tworzyć czasomierze określane na całym świecie mianem precyzyjnych i niezawodnych. Międzynarodowe uznanie marka zawdzięcza szwajcarskiej jakości i przywiązaniu do tradycji. Dziś jednak prezentujemy najnowszy model Certiny, który bez wątpienia wyróżnia się spośród wszystkich innych zegarków marki. Można nawet powiedzieć, iż jest to pionierska dla Certiny konstrukcja, być może będąca prekursorem szerszej kolekcji. Czym zaskakuje najnowszy model marki?

 

Pierwszy skeleton w dorobku Certiny

Certina DS Skeleton Limited Edition C0424075608110 okazuje się pierwszym w niebanalnej przecież historii marki modelem typu skeleton, czyli takim o szkieletowej tarczy pozwalającej na podziwianie pracy mechanizmu. Więcej o tego typu zegarkach możecie przeczytać w innym naszym wpisie. Zanim jednak przejdziemy do werku i walorów estetycznych zegarka zacznijmy od początku. Model ten jest wyjątkowym dziełem, limitowanym jedynie do 999 sztuk na cały świat, co bez wątpienia stawia go w pozycji nie lada gratki dla entuzjastów zegarmistrzostwa. 

 

Certina Skeleton

 
 

Niebanalna konstrukcja zegarka Certina DS Skeleton Limited Edition

Model posiada okrągłą, szeroką na 42 mm kopertę wykonaną z tytanu, który jest wyjątkowo lekkim, hipoalergicznym i odpornym na uszkodzenia materiałem. Z kopertą połączono czarny pasek z wytrzymałego materiału odpornego na kontakt z wodą. Pasek posiada komfortowe zapięcie motylkowe, w którym za pomocą przycisku odblokowującego sprzączkę można szybko zdjąć lub założyć zegarek. W kopercie osadzono bezpretensjonalną, szarą tarczę będącą kwintesencją sztuki zegarmistrzowskiej. Szkieletowanie, bo o nim mowa polega na możliwie największym odchudzeniu tarczy poprzez wycięcie z niej jak największej ilości materiału, nadając jej jednocześnie filigranowego, delikatnego wyglądu. Poprzez misterne ornamenty będące pozostałością tarczy można podziwiać pracę mechanizmu zamkniętego pomiędzy dwoma szafirowymi szkłami. Szkło zabezpieczające cyferblat przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych posiada dodatkowo powłokę antyrefleksyjną po wewnętrznej stronie.

 

Certina Skeleton dekiel

 

A skoro mowa o mechanizmie — Certina DS Skeleton Limited Edition C042.407.56.081.10 precyzję swojego działania opiera o werk mechaniczny z automatycznym naciągiem Powermatic 80.631 łożyskowany na 25 kamieniach, które mają za zadanie przedłużyć żywotność zegarka. Model ten może poszczycić się imponującą rezerwą chodu, jedną z największych uzyskanych przy produkcji mechanicznych zegarków wynoszącą aż 80 godzin. Poza tym, tak jak w przypadku większości zegarków Certina, mechanizm wyposażono w antymagnetyczną sprężynę włosową Nivachron™, gwarantującą maksymalną precyzję i wytrzymałość oraz opatentowany, autorski dla marki Certina system Double Security stanowiący rozbudowany układ zabezpieczeń konstrukcji. Wodoszczelność zegarka ustalono w klasie 10 ATM. 

 

Certina Skeleton widok dekla, paska i zapięcia

 

Szwajcarska jakość w parze z oryginalnym designem limitowanego zegarka Certina DS Skeleton 

Limitacja zegarka Certina DS Skeleton Limited Edition C042.407.56.081.10 sprawia, iż każdy z modeli posiada na deklu swój indywidualny numer. To oryginalne zegarki Swiss Made, których warunki produkcji są ściśle określone w szwajcarskim prawie. Ponadczasowy design sprawia, że model ten będzie doskonałym uzupełnieniem formalnej i eleganckiej stylizacji, natomiast casualowy strój w połączeniu z tak wyjątkowym dodatkiem nabierze awangardowego sznytu. Stylowe wzornictwo zegarka cieszy oko, a dbałość o każdy szczegół w połączeniu z najwyższą jakością materiałów i precyzją sprawia, że Certina DS Skeleton Limited Edition C042.407.56.081.10 to zegarek kompletny, wyrafinowany i ekskluzywny. 


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.