Połączenie kolorów nieba i morza w limitowanej kolekcji Orient Star

Orient Star

Połączenie kolorów nieba i morza w limitowanej kolekcji Orient Star

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

10 listopada 2023

Japońska marka Orient Star znana jest ze swojego doskonałego rzemiosła i artystycznego designu. Jej produkty są cenione zarówno przez kolekcjonerów, jak i miłośników eleganckiego stylu. Producent właśnie wprowadził serię limitowanych zegarków inspirowanych kolorami nieba i morza. 

 
 

Zegarki Orient Star Semi Skeleton z kolekcji Contemporary i Classic — błękit morza i rozświetlone porannym słońcem niebo

W najnowszej kolekcji zegarków Orient Star znalazły się trzy nowe modele: dwa Modern Semi Skeleton (RE-AV0122L00B i RE-AT0017L00B) z kolekcji Contemporary oraz mniejszy Classic Semi Skeleton (RE-ND0019L00B) z kolekcji Classic. Tarcze tych zegarków mają żywy, ekspresyjny kolor błękitu, który przypomina oświetlone słońcem morze i poranny odcień nieba. Oryginalna pionowa gradacja od turkusowego niebieskiego do zieleni nawiązuje do nieba i morza, których kolory w ciągu dnia nieustannie się zmieniają.

 

 Orient Star Semi Skeleton

 

Unikalność w detalach - zegarki Orient Star Semi Skeleton z dwuwarstwową tarczą

Zegarek Orient Star Contemporary Semi Skeleton Limited Edition SET RE-AV0122L00B ma sportowy charakter. Jego dwuwarstwowy cyferblat składa się z górnej warstwy o gradacji od turkusowego do niebieskiego oraz dolnej w kolorze zieleni. Taka dwuwarstwowa konstrukcja podkreśla unikalność tych egzemplarzy ograniczonych do 1200 egzemplarzy. Na tarczy znajdziemy wskaźnik rezerwy chodu oraz sub-tarczę z sekundnikiem. Przed uszkodzeniami zabezpiecza ją szkło szafirowe z antyrefleksem. Model opiera swoje działanie o japoński mechanizm automatyczny Orient F6R42 łożyskowany na 22 kamieniach z rezerwą chodu wynoszącą 50 godzin.

 

 Orient Star Contemporary Semi Skeleton Limited Edition SET RE-AV0122L00B

 

Model RE-AT0017L00B limitowany do 850 sztuk odróżnia od poprzednika jedynie brak totalizatora sekundnika. Z kolei damski zegarek Orient Star Contemporary Semi Skeleton Limited Edition RE-ND0019L00B jest mniejszy i wyposażony w inny mechanizm. Jest nim werk automatyczny Orient 55C22 łożyskowany na 20 kamieniach z rezerwą chodu wynoszącą 40 godzin i funkcją stop sekunda. Model jest limitowany do 400 egzemplarzy. 

 

Orient Star RE-AT0017L00B

 

Tarcza każdego modelu zdobiona jest szlifem słonecznym, przywodzącym promienie słońca, a kolor różowego złota pojawiający się m.in. na wskazówkach i logotypie Orient Star, indeksach w modelach Modern Semi Skeleton oraz na koronce w Classic Semi Skeleton, symbolizuje jasność porannego słońca. Na zakręcanych i transparentnych deklach wygrawerowany jest numer seryjny edycji limitowanej. Wodoszczelność modeli męskich wynosi 10 ATM, co znaczy, że można z nimi swobodnie pływać i nurkować na niewielkich głębokościach. Wodoszczelność damskiego modelu w klasie 5 ATM zabezpiecza zegarek w razie większego zachlapania. Zegarki dostępne są zarówno z bransoletą wykonaną z wysokiej jakości stali nierdzewnej (SUS316L), jak i z paskiem ze skóry cielęcej w kolorze niebieskim, który dodatkowo podkreśla gradację na tarczy.

 

Orient Star RE-ND0019L00B

Zegarki Orient Star

Zobacz wszystkie


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.