Tarcza z ametystu w limitowanym zegarku Venezianico Nereide Ametista

Venezianico

Tarcza z ametystu w limitowanym zegarku Venezianico Nereide Ametista

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

15 kwietnia 2024

Marka Venezianico zapowiedziała premierę nowego modelu Nereide Ametista limitowanego do 400 sztuk. Zegarek łączy w sobie bogatą tradycję weneckiego rzemiosła z eksperymentami ze współczesnymi materiałami. Oprócz tarczy z ametystu i koperty ze stali szlachetnej model wyróżnia się zastosowaniem wolframu do wykonania bezela. Jest to niezwykle trwały metal znany z doskonałych właściwości mechanicznych.

 
  • Włoski producent Venezianico poinformował o nadchodzącej premierze wyjątkowego modelu Nereide Ametista, którego tarczę wykonano z ametystu.
  • Zegarek dostępny będzie w limitowanej do 400 egzemplarzy edycji.
  • Model dostępny jest w sklepie Zegarownia.pl
  • Więcej informacji na temat zegarków znajdziesz na naszym blogu.
 

Elegancja i blask ametystu w zegarku Venezianico Nereide Ametista

Ametyst jest odmianą kwarcu o fioletowym zabarwieniu od jasnych, delikatnych odcieni po intensywne, głębokie kolory. Jego urodę podkreśla zdolność delikatnego odbijania światła, tworząc piękny, mieniący się efekt. Dzięki swojemu wyjątkowemu blaskowi i elegancji ametysty był stosowany do tworzenia wysokiej jakości biżuterii i przedmiotów artystycznych. Od średniowiecza zajmował honorowe miejsce w tworzeniu weneckiej biżuterii i ozdób. Ten szlachetny kamień od zawsze fascynował i inspirował rzemieślników, stając się symbolem elegancji i wyrafinowania.

 

Venezianico Nereide Ametista na ręku

 

Wyjątkowa tarcza z ametystu zegarka Venezianico Nereide Ametista

W zegarku Venezianico Nereide Ametista do wykonania wyjątkowej tarczy zastosowano prawdziwy ametyst. Cyferblat został wykonany z jednego kawałka ametystu, co nie jest prostym zadaniem. Jego grubość to jedynie 0,4 mm. Operacja ta wymaga wyjątkowej precyzji i starannej kontroli narzędzi, biorąc pod uwagę naturalną kruchość kamienia i jego skłonność do odpryskiwania. Po zakończeniu tego etapu tarcza jest starannie składana przez wyspecjalizowanych rzemieślników.

 

Venezianico Nereide Ametista tarcza

 

Venezianico Nereide Ametista z funkcjonalnością divera

Cała kolekcja Nereide czerpie inspirację z łodzi podwodnej o tej samej nazwie, to właśnie jej wizerunkiem ozdobiono zakręcany dekiel zegarka. Model ma również zakręcaną koronkę oraz obrotowy bezel ze skalą minutową z wkładką z wolframu, co w połączeniu z wodoszczelnością w klasie 20 ATM sprawia, że jest to zegarek nurkowy. Kopertę zegarka o wielkości 42 milimetrów wykonano ze stali szlachetnej 316L. Ametystową tarczę uzupełniają czytelne indeksy liniowe i wskazówki z powłoką luminescencyjną Swiss Super-LumiNova BGW9. Datownik dni miesiąca umieszczono na wysokości godziny trzeciej.

 

Venezianico Nereide Ametista grawerowany dekiel

 

Venezianico Nereide Ametista dostępny również w zestawie ze stalową bransoletą

Cyferblat Venezianico przed uszkodzeniami zabezpieczono szkłem szafirowym z wewnętrznym antyrefleksem. Serce zegarka zapewniające precyzję chodu stanowi szwajcarski mechanizm automatyczny Selitta SW200-1. Całość uzupełnia wyprodukowany we Włoszech fioletowy pasek z gumy korespondujący kolorem z tarczą zegarka. Dostępny będzie również zestaw, do którego dołączono stalową bransoletę: Venezianico Nereide Ametista SET.

 

Venezianico Nereide Ametista na pasku i bransolecie


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.