Venezianico kusi niepowtarzalnością piękna natury — premiera modelu Nereide Agata

Venezianico

Venezianico kusi niepowtarzalnością piękna natury — premiera modelu Nereide Agata

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

19 marca 2024

Włoski producent zegarków o niebanalnym designie — marka Venezianico na przyszły tydzień, na 27 marca zaplanowała premierę nowego modelu Nereide Agata. Zegarek wyróżnia się tarczą wykonaną z agatu, półszlachetnego kamienia powstającego wewnątrz skał wulkanicznych. Wyjątkowość modelu podkreślona jest przez wprowadzenie na rynek limitowanej serii 300 numerowanych egzemplarzy.

 
 

Półszlachetny kamień w zegarku Venezianico Nereide Agata

Agat to półszlachetny kamień o wyjątkowym uroku, który kształtuje się w zagłębieniach skał wulkanicznych poprzez proces nakładania się warstw krzemionki i minerałów. To zjawisko ma miejsce podczas erupcji wulkanów, kiedy magma tworzy puste przestrzenie i szczeliny w skorupie ziemi. Przez tysiąclecia, woda nasycona krzemionką wnika w zagłębienia, tworząc unikalne warstwy koloru i struktury. Agat, w ten sposób, staje się wyjątkowym kamieniem półszlachetnym, który niezwykle prezentuje się na tarczy zegarka Venezianico.

 

venezianico nereide agata na nadgarstku

 

Sztuka tworzenia tarczy z agatu Venezianico Nereide Agata — proces pełen precyzji i umiejętności manualnych

Proces tworzenia agatów ma wyjątkowy charakter, dzięki czemu każdy kamień posiada unikalną paletę kolorów i wzorców, nadając każdemu egzemplarzowi zegarka indywidualną osobowość. Kamień, pozbawiony wszelkich zanieczyszczeń, jest starannie dobierany, a następnie precyzyjnie cięty i polerowany, aby otrzymać jednolitą formę krążka tarczy zegarka. Następnie nanoszone są na nią indeksy. Ten skomplikowany i szczegółowy proces wymaga dużego skupienia i zręczności manualnej.

 

venezianico nereide agata tarcza

 

Dekiel Venezianico Nereide Agata zdobiony grawerem wulkanu

Kopertę zegarka Venezianico wykonano ze stali nierdzewnej 316L, na jej odwrocie znajduje się zdobiony grawerem dekiel. Przedstawia on wulkan w trakcie erupcji, co spójnie łączy się z koncepcją projektową zegarka. Agatowa tarcza z unikalnymi prążkami i odcieniami wizualnie nawiązuje do zjawisk związanych z działaniem lawy na skały i z powstawaniem wulkanów. Na deklu umieszczono również numer limitacji konkretnego modelu. Wodoszczelność w klasie 20 ATM pozwala na swobodne pływanie z zegarkiem, a nawet nurkowanie bez butli tlenowej.

 

venezianico nereide agata dekiel

 

Budowa i funkcje Venezianico Nereide Agata

Piękną tarczę w odcieniach koloru pomarańczowego uzupełniają czytelne indeksy liniowe oraz wskazówki, oba elementy pokryte są powłoką Super-LumiNova BGW9. Na wysokości godziny trzeciej umieszczono datownik dni miesiąca. Przed uszkodzeniami cyferblat zabezpieczono szkłem szafirowym z powłoką antyrefleksyjną. Koperta połączona jest z pomarańczowym paskiem z gumy wyprodukowanym we Włoszech. Do modelu można dokupić dodatkową bransoletę ze stali szlachetnej. Na kopercie osadzono obrotowy na 120 kliknięć bezel z wkładką wolframową — najtwardszego materiału na świecie, który trudno zarysować. Serce zegarka Venezianico Nereide Agata stanowi szwajcarski mechanizm automatyczny Cal. Sellita SW200-1.


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.