Zegarek Sternglas Hamburg Argo od teraz w wyczekiwanej wersji automatycznej!

Sternglas

Zegarek Sternglas Hamburg Argo od teraz w wyczekiwanej wersji automatycznej!

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

14 lutego 2024

Marka Sternglas wsłuchała się w oczekiwania klientów, którzy docenili zegarek Hamburg Argo Limited Edition, jednak chętnie widzieliby na swoim nadgarstku kolorową tarczę zegarka jednak w wersji automatycznej. W ten sposób doczekaliśmy się premiery limitowanej do 1999 egzemplarzy edycji modelu Hamburg Automatic Limited Edition Argo, który dostępny będzie na bransolecie oraz skórzanym pasku.

 
  • Marka Sternglas zaprezentowała nową wersję modelu Hamburg Automatic Limited Edition Argo wyposażoną w mechanizm automatyczny.
  • Zegarek jest limitowany do 1999 egzemplarzy i dostępny na bransolecie SuperSlim oraz skórzanym pasku.
  • Modele wkrótce dostępne będą w sklepie Zegarownia.pl.
  • Więcej informacji na temat zegarków znajdziesz na naszym blogu.
 

Na tropie Złotego Runa — limitowana edycja zegarka Sternglas Hamburg Automatic Limited Edition Argo

Edycja specjalna linii Argo zegarków Sternglas zawdzięcza swoją nazwę starożytnej konstelacji „Argo Navis”. W mitologii greckiej Argo to nazwa okrętu, który został zbudowany przez Argosa dla Jazona — przywódcy Argonautów, którzy wspólnie wyruszyli na poszukiwanie legendarnego Złotego Runa. Według mitologii pod opieką Ateny podróżnikom udało się zakończyć podróż pomyślnie, a ich statek został umieszczony między gwiazdami. To właśnie jego wizerunek starannie wygrawerowano na zakręcanym deklu zegarka. Dodatkowo znajduje się na nim indywidualny numer limitacji zegarka.

 

 Sternglas Hamburg Automatic Limited Edition Argo dekiel

 

Żeglarskie inspiracje na tarczy Sternglas Hamburg Automatic Limited Edition Argo

Model Hamburg, jak przyznaje producent jest hołdem dla rodzinnego miasta marki Sternglas. Z kolei jego tarcza inspirowana jest przyrządami nawigacyjnymi używanymi w żeglarstwie. Jej zielony środek okalają przerywane linie w kolorze błękitnym, granatowym i pomarańczowym. Skrajny okrąg z indeksami minutowymi w postaci cyfr arabskich jest koloru niebieskiego. Na wysokości godziny szóstej umieszczono okienko datownika dni miesiąca. Wskazówki godzinowa i minutowa są koloru czerwonego, a wydłużona wskazówka sekundnika koloru żółtego z czerwonym grotem. Model został nagrodzony nagrodą iF Design Award 2023.

 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-sternglas-hamburg-automatic-limited-edition-argo-s02-hha08-me08 na nadgarstku

 

Elegancka bransoleta SuperSlim lub skórzany pasek w zegarku Sternglas Hamburg Automatic Limited Edition Argo

Cyferblat przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych osłonięto wypukłym szkłem szafirowym z podwójną powłoką antyrefleksyjną. Pod tarczą znajduje się serce zegarka, które w tym wypadku stanowi mechanizm automatyczny Miyota 8215, który jest produkowany przez tę japońską firmę od 1977 roku. Od tego czasu ugruntował swoją pozycję w świecie zegarków jako solidny i niezawodny. Łożyskowany jest na 21 kamieniach i posiada rezerwą chodu wynoszącą 42 godziny. Zegarek Sternglas Hamburg Automatic Limited Edition Argo S02-HHA08-VI11 wyposażono w elegancki, skórzany pasek. Z kolei model Sternglas Hamburg Automatic Limited Edition Argo S02-HHA08-ME08 posiada bransoletę SuperSlim ze stali szlachetnej. Zegarki wyposażone są w system szybkiej wymiany umożliwiający łatwą wymianę paska bez użycia narzędzi.

 

Sternglas Hamburg Automatic Limited Edition Argo na bransolecie


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.