Zegarki Orient Star - z myślą o wyjątkowych osobach

Orient Star

Zegarki Orient Star - z myślą o wyjątkowych osobach

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

28 stycznia 2019

Orient Star to wyjątkowa marka zegarków, które dedykowane są najbardziej wymagającym z użytkowników. Niezwykła precyzja, jaką zapewnia autorski, opracowany przez japońską markę mechanizm Caliber F7, połączona została z opartą o klasyczne rozwiązania stylistyką, którą cechuje dbałość o każdy, nawet najmniejszy z detali.

 

Orient Star – z myślą o najbardziej wymagających

Orient Star to kolekcja zegarków, za której produkcję odpowiedzialna jest kultowa i doceniana na całym świecie japońska manufaktura Orient Watch. Pierwszy model sygnowany jej logiem zaprezentowany został w 1951 roku, odnosząc w błyskawicznym tempie spektakularny i godny podziwu sukces. Koneserzy docenili markę za idealne połączenie klasycznej stylistyki z najnowszymi technologiami. Spektakularny sukces na rynku zegarmistrzowskim utwierdził markę w przekonaniu, że stworzenie sub-brandu Star było jedną z najlepszych decyzji, jaką mogli podjąć.

 

Zegarki Orient Star – dbałość o każdy szczegół

Pracę zegarków Orient Star oparto o niesłychanie precyzyjny mechanizm R7, który stosowany jest wyłącznie w modelach sygnowanych logiem sub-brandu. Jego poddany procesowi giloszowania wahnik oraz elementy, które ozdobiono szlifami perłowymi, w idealny sposób kontrastują z niebieskimi śrubkami ze sztucznymi rubinami. Tarcze każdego z modeli przykryto specjalnym szkiełkiem szafirowym, które zarówno z wewnętrznej jak i zewnętrznej strony pokryte zostało powłoką antyrefleksyjną, pozwalającą na odczyt danych z cyferblatu dosłownie w każdych warunkach oświetleniowych. Dodatkowa powłoka hydrofobowa zapewnia ochronę przed wodą oraz śladami palców. Uroku nadaje zegarkowi zaginana ręcznie wskazówka oraz staranie wygrawerowane logo Orient Star, które umieszczone zostało na jego koronce.

 

Orient Star Open Heart RE-DA0001L00B

Orient Star Open Heart RE-DA0001L00B to propozycja męskiego zegarka, który przykuwa uwagę swoją niebanalną stylistyką. Model wyposażony został w srebrną, wykonaną ze stali szlachetnej kopertę, która zawieszona została na granatowym pasku z najwyższej jakości skóry naturalnej. Pracę zegarka oparto o niezwykle precyzyjny, napędzany ruchami nadgarstka mechanizm automatyczny. Granatowy cyferblat, na którym umieszczono wskaźnik rezerwy chodu, przykryty został za pomocą szkiełka szafirowego, które posiada 9 na 10 punktów w oceniającej twardość Skali Mohsa, co w praktyce oznacza, że może być zarysowane wyłącznie za pomocą diamentu.

 

Orient Star Retrograde Automatic SDE00001W0

Orient Star Retrograde Automatic SDE00001W0 to model, który swoją stylistyką odwołuje się do zegarków popularnych u schyłku poprzedniego wieku. Do wykonania jego złotej koperty oraz srebrnej bransolety zastosowano stal szlachetną, którą charakteryzuje wysoka odporność na urazy. Na chronionej szkiełkiem szafirowym tarczy umieszczony został wskaźnik rezerwy chodu oraz rozbudowany datownik. Za precyzyjne odmierzaniu czasu odpowiedzialny jestmechanizm automatyczny, który napędzany jest za pomocą ruchów nadgarstka, dzięki czemu nie potrzebuje do działania dodatkowego nakręcania lub cyklicznej wymiany baterii.

 

Orient Star Classic Automatic RE-ND0003S00B

Propozycją damskiego zegarka sygnowanego logiem marki Orient star jest model Classic Automatic RE-ND0003S00B. Wyposażono w go w wykonaną ze stali szlachetnej kopertę w odcieniu różowego złota oraz w brązowy pasek z najwyższej jakości skóry naturalnej. Pracę zegarka oparto o mechanizm automatyczny, którego działanie obserwować można przez specjalne okienko umieszczone na jego tarczy. Całość przykryta została odpornym na zarysowania i obtłuczenia szkiełkiem mineralnym.


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.