15-lecie serii Engineer Hydrocarbon od marki Ball

Ball

15-lecie serii Engineer Hydrocarbon od marki Ball

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

02 czerwca 2020

Marka Ball to firma z wieloletnią tradycją, która tworzy zegarki z pasji i miłości do precyzji, wysokiego kunsztu i niezawodnej wytrzymałości. To dzięki ich autorskim mechanizmom i gwarancji niezwykłej dokładności w odmierzaniu czasu zyskały dużą popularność nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale i na całym świecie.

Zegarki Ball - gdzie nowoczesna technologia łączy się z tradycją

Zegarki Ball to technologia stworzona na najwyższym zaawansowanym poziomie, która uwzględnia praktyczność i funkcjonalność połączone ze stylowym wyglądem nawiązującym do tradycji kolejnictwa i stylu retro.

Zegarek męski Ball Engineer Hydrocarbon Original tryt

Jedną z ważniejszych i najbardziej charakterystycznych kolekcji Balla jest Engineer Hydrocarbon, który w tym roku obchodzi swoją 15. rocznicę. Z okazji 15-lecia tej kolekcji marka wypuściła na rynek nowy model Engineer Hydrocarbon Original, który łączy w sobie najnowsze technologie wyprodukowane przez firmę Ball od początku swojego istnienia ze stylem vintage. Dodatkowo ten rocznicowy zegarek może się pochwalić kilkoma nowatorskimi ulepszeniami.

Zegarek Ball Engineer Hydrocarbon Original - z miłości do precyzji

Ball Engineer Hydrocarbon Original DM2118B-SCJ-BK jest modelem, który nawiązuje stylem i klasyczną budową do profesjonalnych zegarków dla nurków z lat 60. - zegarek posiada wodoszczelność na poziomie 200 metrów (660 stóp).

Zegarek Ball Engineer Hydrocarbon Original lifestyle

Ten rocznicowy zegarek posiada okrągłą kopertę o wymiarach 40 mm na 14.55 mm, w której zamknięto automatyczny mechanizm kalibru BALL RR1102-CSL z certyfikatem COSC. Mechanizm ten odznacza się precyzją (28’800 A/h), wydajnością (aż 80 godzin rezerwy chodu) i niezawodnością przetestowaną w rygorystycznych warunkach przez Swiss Official Chronometer Testing Institute (szwajcarski Instytut Badań Chronometrycznych).

Ochrona priorytetem w zegarkach Balla

Sama koperta została wykonana z najwyższej jakości, polerowanej i satynowej stali szlachetnej 904L, która chroni zegarek przed rdzą, korozją i kwasami, a do tego wyróżnia się opatentowaną ochroną koronki, która przez producenta nazywana jest jest “Crown Protection System”. Takie zabezpieczenie ochrania koronkę i sam mechanizm przed wstrząsami, urazami mechanicznymi i wodą. Warto dodać, że koronka testowana jest w ekstremalnych warunkach, by mogła wytrzymać wstrząsy o natężeniu 7,500 Gs. Cały wygląd koperty i koronki dopełnia niezwykły grawer znajdujący się na deklu tego modelu.

Zegarek Ball Engineer Hysrocarbon koperta dekiel

Ochrona przed wstrząsami jest jednym z kluczowych problemów, przed którymi stoją projektanci zegarków. Dlatego Ball wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniom użytkowników. Podczas produkcji zegarków wykorzystywane są innowacyjne systemy ochronne SpringLOCK®, SpringSEAL® i Amortiser®. Pierwszy z nich jest antywstrząsowym systemem, który zabezpiecza balans przed zniekształceniem powstałym na skutek upadku, jednocześnie zwiększając dokładność działania mechanizmu o 66%. Z kolei SpringSEAL® ma za zadanie zabezpieczać sprężynę zegarka przed zerwaniem lub zmianą kształtu. Udogodnienie to nie wymaga od właściciela dodatkowej regulacji zegarka po mocniejszym uderzeniu.

Zegarek Ball Engineer Hydrocarbon budowa koperty

Ostatni system, czyli Amortiser®, posiada specjalną wkładkę, zabezpieczając cały mechanizm przed uszkodzeniem. Jest to system antywstrząsowy, który skutecznie pochłania wstrząsy, jakich cały zegarek doznaje podczas upadków i uderzeń.

Cała koperta wraz z mechanizmem została zawieszona na srebrnej i lekko zmatowiałej bransolecie, która posiada opatentowane potrójne zapięcie w postaci składanej klamry. Jej zaletą jest to, że po założeniu automatycznie się blokuje, uniemożliwiając przypadkowe rozpięcie bransolety.

Zegarek Ball Engineer Hydrocarbon Original zapięcie lifestyle

Podświetlenie w zegarku Ball Engineer Hydrocarbon Original - innowacja i skuteczność

Jednak na szczególną uwagę zasługuje pierścień i czarna tarcza wyposażona w dwa datowniki. Obie te części zostały lekko zakrzywione, co nadaje zegarkowi oryginalnego wyglądu. Jednak innowacją, którą nie spotka się w żadnym innym zegarku Balla z kolekcji Engineer Hydrocarbon ani w zegarkach innych marek, jest wypełnienie wskazówek oraz arabskich i punktowych indeksów 30 pałeczkami trytowymi (nietrwałym izotopem wodoru; 3H), które po raz pierwszy w historii, zostały umieszczone pod tarczą, a nie jak zwykle to bywa - na niej.

Zegarek męski Ball Engineer Hydrocarbon Original podświetlenie lifestyle

Takie rozwiązanie pozwala na lepszy efekt podświetlenia i 100 razy lepszą czytelność w ciemnościach. Całość została zabezpieczona wypukłym szkłem szafirowym z powłoką antyrefleksyjną.

Świętuj z nami 15-lecie zegarków Ball Engineer Hydrocarbon

Rocznicowy zegarek Ball Engineer Hydrocarbon Original DM2118B-SCJ-BK jest trwałym i niezwyciężonym modelem, który z pewnością zasługuje na uwagę. Obecnie możesz go nabyć w naszym sklepie internetowym Zegarownia.pl za 14 810 złotych. Gwarantujemy Tobie profesjonalną obsługę, szybką i darmową dostawę oraz gwarancję najniższej ceny.

Jednak jeśli wolisz najpierw zobaczyć zegarek i go przymierzyć przed kupnem, to proponujemy Tobie darmowy zwrot w przeciągu 100 dni lub zachęcamy Cię do odwiedzenia naszego sklepu stacjonarnego w Warszawie.

Więcej zegarków Balla z kultowej kolekcji Engineer Hydrocarbon znajdziesz w poniższym linku.


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.