Bulova Computron

Bulova

Bulova Computron

Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.

05 listopada 2019

Joseph Bulova wyznaczył własne zasady standardów produkcyjnych, które niezmiennie po ponad 140 latach wciąż charakteryzuje kunszt, innowacja i technologia. Ogromne grono fanów amerykańskiej marki to zasługa produkcji, opierającej się na tworzeniu wyjątkowych, niekiedy nawet dziwnych urządzeń. Jednym z najbardziej kultowych, a zarazem futurystycznych modeli lat 70 był ergonomiczny zegarek Bulova Computron, który obecnie możemy znaleźć w kolekcji Archive Series. Jak wygląda zegarek wyprofilowany specjalnie dla kierowców? Czym jeszcze zaskoczy Cię seria Archive? Zobacz nowe wersje ponadczasowych modeli Bulova.

Dążenie do perfekcji - Bulova

Wysoka pozycja amerykańskich zegarków w rankingu najlepszych producentów na świecie bez wątpienia nie istniałaby bez zasług marki Bulova. W historii marki, która zresztą trwa już od 1875 roku zadziało się naprawdę dużo - od pracy nad technologią i innowacyjnością urządzeń, której efektem było wyprodukowanie pierwszego w pełni elektronicznego zegarka, po kreatywne działania marketingowe i wypuszczenie pierwszych amerykańskich reklam radiowych i telewizyjnych, przedstawiających zegarki. Sam założyciel marki - Joseph Bulova, bardzo dobrze wiedział, kiedy wkroczyć na rynek. Koniec XIX wieku, nazywany też okresem złotego wieku przemysłu, był idealnym momentem na otworzenie nowojorskiego butiku. Właściciel w swojej ofercie początkowo posiadał biżuterię, jednak podążając za ideą, mówiącą o tym, że zegarek to także część biżuterii, poszerzył swój asortyment o urządzenia odmierzające czas.

 

Bulova Computron - zegarek w stylu retro dla kierowców

Rynek zegarmistrzowski oferuje urządzenia dostosowanie do konkretnych potrzeb - znajdziemy zegarki klasyczne, pełniące funkcję dodatku do stroju, modele wyposażone w szereg praktycznych funkcji przypadających się w sporcie, czy divery przeznaczone dla nurków. Jak się okazało, kluczem do sukcesu nie zawsze jest świetne wyposażenie, a specjalny kształt zegarka. Marka Bulova w 1976 roku zaprojektowała model dostosowany do kierowców. Specjalnie wyprofilowana, prostokątna koperta posiada osadzony pod kątem wyświetlacz led - projekt zakładał nie obracanie nadgarstka w trakcie trzymania kierownicy i dostarczenie pełnego komfortu jazdy podczas sprawdzania godziny.

Bulova Computron

Marzeniem każdego entuzjasty wyjątkowych, futurystycznych zegarków było poszerzenie swojej kolekcji o jeden z modeli Bulova Computron. Ponieważ ich pierwotna produkcja przypada na lata 70, niełatwym było zdobyć dobrze zachowany i działający model. W ramach kolekcji Archive Series producenci wypuścili na rynek nową wersję kultowego modelu o nieco zmodernizowanym designie, jednak wciąż oddającego prawdziwego ducha futurystycznych zegarków vintage. Nowa wersja podobnie, jak poprzednia ma charakterystyczny kształt i jest wykonana ze stali szlachetnej. Nowością są żłobienia na powierzchni koperty i poszerzenie funkcjonalności o datownik i czas światowy.

Bulova Computron

W kolekcji Bulova Computron znalazły się trzy modele - pierwszy, najbardziej przypominający pierwowzór - 97C110 w całości jest wykonany ze stali szlachetnej i utrzymany w złotym kolorze. W przypadku 98C135 producenci wyszli z inicjatywą stworzenia modelu, nawiązującego do modelu z lat 70, jednak pozostającego w czarnej kolorystyce. Jego geometryczna koperta została zawieszona na wygodnym w noszeniu, gumowym pasku. Ostatnią propozycją Bulova Computron jest 96C139, którego srebrną kopertę i bransoletę przełamuje niebieski wyświetlacz led. Podobnie, jak w pierwszej wersji zegarków, po prawym boku koperty znajduje się przycisk, którego każdorazowe naciśnięcie powoduje kolejne wyświetlenie każdej z nowych funkcji.

Bulova Computron

Seria Archive Series - co jeszcze w kolekcji?

Kolekcja Archive Series zakłada wypuszczenie na rynek zegarka, który niesie za sobą historię. Obok ergonomicznego Computron, znalazł się model Bulova Lunar Pilot Chronograph Special Edition 96B258, czyli nowa wersja zegarka, który w 1971 był noszony podczas księżycowej misji Apollo 15. Współczesny model jest wzbogacony o jeszcze bardziej wydajny i precyzyjny japoński mechanizm kwarcowy Miyota NP20 z częstotliwością 262 kHz. W zależności od potrzeb masz możliwość wyboru między wspomnianym wyżej modelem na stalowej bransolecie lub utrzymanym w czarnej kolorystyce zegarku na skórzanym pasku, m.in. 98A186 lub Bulova Moon Watch Apollo 15 Special Edition 96B251. Nowością w ofercie Archive Series jest także Bulova Oceanographer Devil Diver Automatic Special Edition 98B320 - zainspirowany modelem z lat 70 o wodoszczelności na poziomie 666 stóp i samoczynnie napędzanym mechanizmem automatycznym.

Bulova Computron

Wszystkie zegarki z kolekcji Archive Series zachwycają nie tylko designem, ale również solidną budową, świetnym wykonaniem i niezwykłą precyzją chodu. Producenci zadbali o każdy detal, dostarczając klientowi wysokojakościowy model z duszą i historią. Zobacz pełną ofertę na naszej stronie i wybierz jeden z ponadczasowych, kultowych modeli.


Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.