Casio Pac-Man A100WEPC-1BER, czyli powrót do lat 80.

Casio

Casio Pac-Man A100WEPC-1BER, czyli powrót do lat 80.

Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.

06 września 2021

Panie i Panowie, oto gorąca nowość! Przedstawiam Wam Casio Pac-Man A100WEPC-1BER - model inspirowany kultową grą wideo. Jesień w świecie zegarków zdecydowanie nie będzie nudna. Przyjrzyjmy się bliżej nowej propozycji od Casio.

 

Pac-Man - fenomen gry

Kiedy w 1980 roku japońskie przedsiębiorstwo Namco wypuszczało na rynek nową zręcznościową grę komputerową, nikt nie spodziewał się, że ponad 40 lat później będziemy nadal w nią grać. To jeden z tych przypadków, w których długie lata produktu na rynku, tylko zwiększają jego wartość. Początkowo w Pac-Mana zagrać można było na automatach, w kolejnych latach pojawiły się także wersje na konsole i komputery. Oryginalny tytuł, Pakku-man, nawiązywał do dźwiękonaśladowczego wyrażenia, które przetłumaczyć można jako zwrot “jeść, kłapiąc ustami”.

Zasady gry są bajecznie proste. Poruszamy się tytułowym Pac-Manem, który ma postać żółtej kulki. Aby przejść do kolejnego etapu, bohater musi zjeść wszystkie białe kulki (ciasteczka) znajdujące się w labiryncie i jednocześnie nie wpaść na żadnego z czterech duszków. To tak w skrócie. Dodatkowo grę wyposażono w bonusy pozwalające zjadać duszki i owoce, które zapewniają premię punktową. Proste zasady, charakterystyczna grafika oraz wpływ na kulturę masową - świat pokochał Pac-Mana.

 

Pac Man

 

Zegarek Casio Pac-Man - współpraca japońskich gigantów technologicznych

Przyjrzyjmy się teraz bliżej samemu zegarkowi z linii Casio Vintage. Zarówno jego bransoleta, jak i lekkie, akrylowe szkło ekranu ozdobione są motywem planszy gry. Ta pierwsza została wykonana ze stali szlachetnej wykończonej czarną powłoką, którą naniesiono metodą platerowania jonowego. Wzór, który pokrywa Casio Vintage PacMan A100WEPC-1BER to zasługa grawerowania laserowego. Regulowane zapięcie pozwala łatwo dopasować długość bransolety do nadgarstka, ponadto nie wymaga żadnych specjalistycznych narzędzi. Na deklu koperty również wygrawerowano motyw z gry. Całość została zapakowana w pudełko, na którym nadrukowano planszę Pac-Mana.

 

Zegarek Casio Pac-Man A100WEPC-1BER

 

Casio Pac-Man A100WEPC-1BER - funkcje zegarka

W jakie funkcje Casio wyposażyło swój nowy produkt? Znajdziemy tu podświetlenie diodą LED, które uaktywnia się po wciśnięciu przycisku. Dzięki niemu godzina będzie widoczna nawet w największej ciemności. Ponadto model Casio PacMan posiada stoper mierzący czas z dokładnością do jednej dziesiątej sekundy, codzienny alarm, który przypominać może o najważniejszych wydarzeniach, automatyczny kalendarz z datą, miesiącem oraz dniem tygodnia, 12- i 24-godzinny format czasu. Bateria zegarka może działać nawet do 3 lat. Całość jest odporna na lekkie zachlapania. Dokładność produktu waha się w zakresie +/- 30 sekund na miesiąc.

Casio Pac-Man - gratka dla fanów gier wideo i nostalgia za latami 80.

Już niedługo, bo z początkiem października, w sklepie Zegarowni dostaniesz wyjątkowy Casio PacMan A100WEPC-1BER, który oryginalny design łączy z praktycznymi funkcjami. Osoby wychowane na grach wideo mogą poczuć przyjemny sentyment i przenieść się na chwilę do szalonych lat 80. To premiera, na którą warto czekać do początku września!

 
 


Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.