Casio Protrek z barometrem, czyli idealny sprzęt dla miłośników adrenaliny

Casio Protrek

Casio Protrek z barometrem, czyli idealny sprzęt dla miłośników adrenaliny

Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.

15 listopada 2019

Zegarek to jeden z dodatków, który przeszedł dość dużą ewolucję przez ostatnie lata. Nie jest on już jedynie elementem naszego ubioru, którego zadaniem jest wskazywanie nam odpowiedniej godziny, ale również gadżetem przyciągającym uwagę swoim wyglądem lub wyposażeniem. Konstruktorzy tworzą zatem modele, które posiadają wiele udogodnień i czerpią z najnowszych technologii. Największą zmianę widać wśród zegarków sportowych, które są niezwykle popularne.

Zegarki, które pomogą Ci osiągać sportowe cele

Sport to przecież nie tylko uprawianie klasycznych jej dziedzin, ale również aktywne spędzanie czasu, np. podczas podróży. W trudnych sytuacjach każdy odpowiedzialny sportowiec musi wspomagać się urządzeniami, które pomogą mu osiągnąć zaplanowany cel. Zegarki outdoorowe łączą wygodę oraz funkcjonalność standardowego, sportowego czasomierza z zaawansowanymi rozwiązaniami, które mają wspomóc śmiałków w starciu z przyrodą. Do tego typu zegarków możemy zaliczyć również te, które są wyposażone w barometr.

Czym jest barometr?

Barometr to przyrząd służący pomiarowi ciśnienia atmosferycznego. W zależności od zasady działania barometry dzielą się na dwie grupy, cieczowe oraz sprężynowe, każdy z nich pracuje nieco inaczej. Dawnej był o wiele częściej używany oraz spotykany zazwyczaj na dworach, gdzie znajomość pogody i przewidywanie jej było niezwykle ważne. Teraz jest on nieco zapomniany, a w wielu wypadkach może uratować nam życie. Zegarek z barometrem to urządzenie, które nie tylko wskaże odpowiednią godzinę, ale także i ciśnienie, na podstawie którego będą łatwo można określić ewentualną zmianę pogody, co jest szczególnie ważne w trakcie wypraw wysokogórskich.

Casio ProTrek - idealna propozycja dla globtrotera

Jeśli mowa jest o specjalistycznych zegarka, które towarzyszyć będą nawet najbardziej aktywnym osobom, nie można zapomnieć o marce Casio. Jest to jedna z najpopularniejszych marek zegarmistrzowskich. W swojej ofercie posiada również modele z wbudowanym barometrem.

Zegarki Casio ProTrek to propozycja dla osób, które uzależnione są od adrenaliny. Modele w tej serii wyposażone są nie tylko w kompas, termometr oraz wspomniany wcześniej barometr. Każda z tych funkcji ma za zadanie wspomóc swojego właściciela podczas wymagających aktywności i zmieniających się warunków pogodowych. Zegarki z tej kategorii nadają się również dla miłośników sportów wodnych. Są wodoodporne na poziomie 200 metrów, więc będą odpowiednie na przykład dla żeglarzy czy windsurferów.

Zegarki marki Casio ProTrek to produkt dedykowany osobom, które cenią sobie wytrzymałe zegarki, o doskonałej prezencji. Są to modele w przystępnej cenie, które nigdy nie zawiodą swojego właściciela. Dlatego jeśli cały czas zastanawiasz się jaki zegarek na wyprawę wybrać, to koniecznie zapoznaj się z całą ofertą dostępną w naszym sklepie!

Casio ProTrek Quad Sensor Bluetooth Sync Casio ProTrek Special Radio Solar Casio ProTrek smartwatch

Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.