Dwa nowe moduły mechaniczne w kolekcji Certina DS+

Certina

Dwa nowe moduły mechaniczne w kolekcji Certina DS+

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

25 maja 2023

Marka Certina wprowadziła na rynek nową, spektakularną koncepcję zegarka. Do modeli DS+ dostępny jest nie tylko zestaw pasków, ale również cała gama kształtów koperty, aby umożliwić dostosowanie go do indywidualnych preferencji. W ofercie do tej pory znajdowały się zegarki w stylu sportowym lub vintage oraz morskim albo miejskim. Teraz do sprzedaży trafiają dwa nowe moduły mechaniczne: srebrny oraz niebieski. Już wkrótce będą dostępne w sklepie Zegarownia.pl w cenie 3090 zł.

 
 

Oryginalna koncepcja dowolnego łączenia trzyczęściowej konstrukcji

Kluczem serii DS+ jest trzyczęściowa konstrukcja, na którą składają się zegarek, koperta oraz pasek. Każda z trzech części jest samodzielnym elementem, który można dowolnie łączyć z dwoma pozostałymi. Moduł mechaniczny jest wprowadzany od spodu do jednej z kopert ze stali szlachetnej i przykręcany solidnie na miejscu za pomocą oddzielnej koronki na kopercie. Innowacyjna uszczelka wykonana z materiału pochodzenia roślinnego zapewnia doskonałe uszczelnienie. Uszy do wprowadzenia paska znajdują się na kopercie, co umożliwia wykorzystanie systemu szybkiej wymiany do zamocowania wybranego paska.

 

certina ds+ wymiana

 

Nowe moduły dostępne z dwoma kolorami tarcz

Do sprzedaży trafiają właśnie dwa nowe mechaniczne moduły: Certina DS+ C041.407.19.031.91 o tarczy w kolorze srebrnym oraz Certina DS+ C041.407.19.041.91 z cyferblatem koloru niebieskiego. Modele wyposażono w twarde szkło szafirowe z powłoką antyrefleksyjną zapewniającą czytelność wskazań. Na powierzchni tarcz umieszczono indeksy liniowe oraz duże czytelne złocone wskazówki pokryte powłoką Super LumiNova, która ułatwia odczytać godzinę w ciemnościach. Cyferblat uzupełnia datownik dni miesiąca umieszczony na godzinie 6.

 

certina C041.407.19.041.91

 

Serce zegarka stanowi szwajcarski mechanizm automatyczny Powermatic 80.611 łożyskowany na 25 kamieniach z 80-godzinną rezerwą chodu oraz sprężyną włosową Nivachron™, dzięki której pole elektromagnetyczne nie rozreguluje pracy zegarka automatycznego. Pracę mechanizmu można obserwować przez transparentny dekiel. Wodoszczelność w klasie 20 ATM umożliwia pływanie i nurkowanie bez akwalungu z zegarkiem na ręku.

 

certina C041.407.19.031.91

 

Moduły te mogą pełnić funkcję zegarka kieszonkowego lub być połączone z pozostałymi elementami dostępnymi w kolekcji DS+. Wszystkie komponenty do zbudowania kompletnego zegarka dostępne są w naszym sklepie.

Zegarki Certina

Zobacz wszystkie


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.