Edycje specjalne Venezianico - poznaj pre-order 4 zegarków

Venezianico

Edycje specjalne Venezianico - poznaj pre-order 4 zegarków

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

05 lutego 2023

Rok 2023 zaczął się dla Venezianico naprawdę dobrze. W połowie stycznia manufaktura poinformowała o wyprodukowaniu nowego kalibru V3290, który powstał we współpracy ze Szwajcarką firmą Soprod SA. Dziś z dumą możemy zaprezentować kolekcję zegarków Nerede GMT Ceratung™, która pojawi się w naszym sklepie. Dodatkowo klienci znajdą kolejne 3 zegarki pre-order - Venezianico Buccintoro, edycję specjalną Nerede Tungsteno 5th Anniversary Limited Edition oraz kobiecy zegarek Redentore 36mm Diamond.

 

Venezianico Nerede GMT Ceratung™ z nowym mechanizmem V3290 

O szczegółach mechanizmu wspominaliśmy też już na naszym blogu — Nowy standard Venezianico. Kaliber V3290 w Nerede GMT Ceratung™ sprawia, że zegarek jest absolutnie wyjątkowy. Posiada 25 rubinów syntetycznych, system ochrony przed wstrząsami Incabloc, ma funkcję GMT. Jego standard podkreśla projekt ogólny. Zegarek Venezianico należy do diverów, producentom zależało, aby wytrzymywał silne obciążenia. Po raz pierwszy zastosowano zarówno ceramikę, jak i wolfram w tej samej wkładce lunety, uodparniając ją na 8-9 skali Mohsa. Nereide GMT Ceratung™ jest w stanie monitorować jednocześnie trzy strefy czasowe, dzięki dwóm 24-godzinnym skalom. Dopracowany design dopełnia funkcjonalność, w tym niebieskie oznaczenia tarczy i bezela, a całość wykańcza bransoleta Canova. Jest to pre-order, który na ten moment na rynku globalnym jest mocno ograniczony, dlatego szczególnie polecamy sprawdzać jego dostępność na Zegarownia.pl.

 

Venezianico Nerede GMT Ceratung

 

Venezianico Redentore 36mm Diamond — limitacja a biżuterią premium

Emanująca elegancją linia Venezianico Redentore znalazła swoich zwolenników i zwolenniczki wśród osób ceniących nowoczesny kunszt w parze z tradycyjnym, automatycznym systemem odmierzania czasu (Seiko NH35A). Kolekcja zasilona została o zegarek damski Venezianico Redentore 36mm Diamond, który tak jak nazwa wskazuje, ozdobiony został prawdziwymi diamentami. Znajdują się one w stalowych, polerowanych indeksach. Diamenty w barwie między G-H i czystości Si, wykończone zostały szlifem single cut (18 faset), ich łączna masa to 0.14 ct. Do zegarka załączony jest certyfikat. Wysoki poziom tego modelu podkreślają także jego inne elementy, w tym tarcza pokryta masą perłową i własna bransoleta Canova. Srebrna kolorystyka tego zegarka doskonale współgra z niemalże bezbarwnymi diamentami, co w efekcie daje nam zegarek klasy premium dla kobiet lubiących drogocenną biżuterię.

 

Zegarek Venezianico Redentore Diamond

 

Venezianico Buccintoro — zegarki z werkiem Seiko NE86

Venezianico Buccintoro to bardzo prestiżowa linia, przede wszystkim z uwagi na wyposażenie jej w kaliber automatyczny z funkcją chronografu Seiko NE86. Jest to nowoczesny i warty uwagi werk, wykorzystywany także w zegarkach Grand Seiko. Posiada koło kolumnowe i pionowe sprzęgło, pozwalające na niezwykle płynną pracę. Jest ręcznie składany przez doświadczonych zegarmistrzów w ich fabryce w prefekturze Iwate w Japonii, a czas wytworzenia takiego mechanizmu trwa 7-9 miesięcy. Po sukcesie Prima Serie manufaktura zdecydowała się na kontynuację. Dlatego też w naszej ofercie zagości zegarek Venezianico Bucintoro z dwoma wskaźnikami funkcji chronografu. 30-minutowy licznik znajduje się na godzinie 9 i kontrastuje ze wskaźnikiem sekundowym na godzinie 3. Centralna wskazówka sekundowa pozwala na odczyt prędkości (na dystansie kilometrowym) poprzez skalę tachymetryczną na krawędzi między tarczą a szkłem. Wyposażenie w NE86 umożliwiło stworzenie zegarka z zaledwie 40-milimetrową średnicą koperty, a do wyboru klienta będzie wariant z czarną lub srebrną tarczą wykończoną szlifem słonecznym. Oba tradycyjnie na bransolecie Canova.

 

Venezianico Buccintoro czarny

 

 Zegarek Venezianico na urodziny marki - 5th Anniversary Limited Edition

Ostatnim naszym pre-orderem, równie wartym zainteresowania jest Venezianico Nereide Tungsteno 5th Anniversary Limited Edition. Do celebracji piątych urodzin marki wybrano najbardziej kultową linię, którą szczególnie ceni założyciel marki — Alberto Morelli. Edycja limitowana przestawia model o barwach w srebrze i różowym złocie. Dekiel zegarka przedstawia grawer krzyża umieszczonego na szczycie Wieży Zegarowej na placu św. Marka. Bezel uzupełniono wkładką z wolframu, jest to najtwardszy i najbardziej odporny metal w przyrodzie. Takie rozwiązanie sprawia, że zegarek przez lata zachowuje niezmienione właściwości estetyczne. Ruch Venezianico Nereide Tungsteno napędzany jest przez szwajcarską Sellitę SW200-1 z 41-godzinną rezerwą chodu. Zegarek ten podkreśli kolekcję każdego miłośnika włoskiej marki, która, mimo że na rynku funkcjonuje od niedawna, to osiąga sukcesy na miarę wieloletnich manufaktur.

 

Venezianico  5th Anniversary Limited Edition

 

Venezianico 5th Anniversary Limited Edition packshot

 

Włoskie wzornictwo zgodne ze sztuką - zobacz więcej od Venezianico

Wszystkie wymienione zegarki Venezianico to najnowsza oferta od marki, której premiera owocuje sprzedażą małego nakładu pre-order. Zachęcamy wszystkich do śledzenia naszej strony — w naszej ofercie wktórce pojawią się wymienione zegarki w bardzo ograniczonej ilości. Oprócz nadchodzących premier posiadamy bogatą ofertę zegarków Venezianico zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Zapraszamy do zakupów w sklepie Zegarownia.

Venezianico pudeko

 


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.