Ferie zimowe 2023 - daty i wskazówki na wyjazd

Newsy

Ferie zimowe 2023 - daty i wskazówki na wyjazd

Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.

16 stycznia 2023

Sezon na ferie zimowe 2023 został oficjalnie otwarty, stoki zapełniają się narciarzami i snowboardzistami, a na swój czas relaksu czekają kolejne województwa. Jak w tym roku wypadają ferie zimowe? Znamy konkretne daty i podpowiadamy, co zabrać na aktywny, sportowy wyjazd.

 

Aktywne ferie z zegarkiem sportowym

Najpopularniejszym kierunkiem na ferie zimowe są oczywiście góry. Polskie i słowackie Tatry to częsty wybór rodzin z dziećmi, a imprezowe i aktywne après-ski we Francji to plany na ferie wśród młodzieży i dorosłych. Jeżeli więc w tym roku, Twoim lub Twojego dziecka postanowieniem to nie tylko relaks, ale również postępy w narciarstwie, czy snowboardingu, polecamy zabrać na wyjazd zegarek sportowy. Tu w szczególności polecamy trzy marki - Suunto, Garmin i Polar. Wbudowane tryby sportowe pozwolą sprawdzić maksymalną prędkość zjazdu i dostarczą przydatnych parametrów, a możliwość planowania trasy wraz z mapami topograficznymi i narciarskimi w przypadku Garmin, świetnie sprawdzi się podczas skiturów, czy wyjazdów na splitboard.

 

Zegarek w góry dobrze, żeby miał GPS i był wykonany z trwałych materiałów, np. posiadał szkło szafirowe, stalową lub tytanową ramkę koperty. Na bardziej surwiwalowe wycieczki polecamy patrzeć przede wszystkim na żywotność baterii, wyposażenie w barometr i wskaźniki pogody. Z kolei dla najmłodszych polecamy smartwatche Garett, które pozwolą pozostać w stałym kontakcie podczas jego samodzielnego wyjazdu na obóz zimowy. Wideorozmowy, zdalne wykonywanie zdjęć, a także wbudowany GPS zapewnią bezpieczeństwo podczas ferii zimowych.

 
Narciarstwo i skituring
 

Kiedy są ferie zimowe 2023 roku?

Poniżej znajdziesz terminy ferii zimowych 2023, mazowieckie w tym roku kończy sezon, a kto go rozpoczyna? Sprawdź poniżej:

  • 16–29 stycznia 2023: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie
  • 23 stycznia–5 lutego 2023: podlaskie, warmińsko-mazurskie
  • 30 stycznia–12 lutego 2023: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie
  • 13–26 lutego 2023: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie


Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.