Ekspresja barw w Meister fein Automatic oraz klasyka w nowoczesnym wydaniu Max Bill Automatic Bauhaus, czyli nowe modele Junghans

Junghans

Ekspresja barw w Meister fein Automatic oraz klasyka w nowoczesnym wydaniu Max Bill Automatic Bauhaus, czyli nowe modele Junghans

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

05 grudnia 2023

Niemiecka marka Junghans produkuje klasyczne zegarki charakteryzujące się harmonijnym designem i minimalizmem. Projektowane są tak, by odwzorowywały styl zegarków sprzed lat. Wraz z końcem roku producent zaprezentował 3 damskie zegarki z serii Meister fein Automatic oraz jeden męski z kolekcji max bill Automatic Bauhaus.

 
  • Junghans zaprezentował nowe modele zegarków z kolekcji Meister fein Automatic oraz max bill Automatic Bauhaus.
  • Są to trzy kolorowe modele kobiece i jeden męski utrzymany w czarnej kolorystyce. 
  • Wszystkie zegarki dostępne są w sklepie Zegarownia.pl.
  • Więcej informacji na temat zegarków znajdziesz na naszym blogu.
 

Nowoczesna kolekcja zegarków Junghans Meister fein Automatic o ekspresyjnych kolorach

Nowe modele zegarków Junghans z kolekcji Meister fein Automatic charakteryzują się ekspresyjnymi kolorami. Do wyboru są trzy opcje: błękit arktyczny Junghans Meister fein Automatic 027/4356.00, zieleń mchu Junghans Meister fein Automatic 027/4357.00 oraz jeżynowy Junghans Meister fein Automatic 027/4358.00. Lekko wypukłą tarczę zdobi szlif słoneczny, nadając jej blasku i różnych odcieni w zależności od kąta padania światła. Indeksy liniowe są wydłużone i smukłe, co sprawia, że cyferblat prezentuje prosty, ale nowoczesny styl. Symetrii dodaje też indeks na godzinie dwunastej składający się z ośmiu oprawionych diamentów w połączeniu z indeksem godziny szóstej, który stanowi pionowe logo Junghans. Tarczę przed uszkodzeniami chroni wypukłe szafirowe szkło z antyrefleksem z obu stron. Z okrągłą kopertą ze stali szlachetnej połączone są skórzane paski, utrzymane są w kolorystyce indeksów i datownika. Jednak nie tylko front tych modeli może urzekać. Zegarki wyposażono w szklany dekiel o ergonomicznym kształcie, przez który można podziwiać pracę zdobionego mechanizmu automatycznego J880.1 z rezerwą chodu wynoszącą do 38 godzin.

 

Junghans Meister fein Automatic 027/4356.00

Junghans Meister fein Automatic 027/4357.00

Junghans Meister fein Automatic 027/4358.00

 

Junghans Max Bill Automatic Bauhaus — nowoczesna reinterpretacja klasyki

Drugą zaprezentowaną nowością jest model reprezentujący ideę Bauhausu Maxa Billa. Mowa o zegarku Junghans max bill Automatic Bauhaus 027/4308.02, który stanowi reinterpretację klasyki przedstawioną w nowym, modnym wyglądzie. Nie naruszone jednak pozostają jasne, podstawowe idee projektowania w stylu Bauhaus. Kopertę zegarka wykonano ze stali szlachetnej z czarną powłoką PVD i połączono z miękkim, skórzanym paskiem. Czarna, matowa tarcza uzupełniona jest o smukłe, stalowo szare indeksy liniowe. Subtelnego akcentu kolorystycznego dodają wskazówki pokryte czerwoną masą fluorescencyjną. Cyferblat przed uszkodzeniami zabezpieczono twardym szkłem szafirowym z powłoką antyrefleksyjną po obu stronach. O przynależności do kolekcji Bauhaus świadczy też nadruk na szklanym deklu przedstawiający okna odwzorowanego budynku Bauhaus, przez które można zobaczyć pracę mechanizmu zegarka. Jest nim werk automatyczny J800.1. z rezerwą chodu wynoszącą 38 godzin i z datownikiem. Tak jak idea Bauhausu postuluje nie tylko o ponadczasowy design, lecz także funkcjonalność i praktyczną użyteczność na co dzień, tak samo zegarek Junghans jest idealny do codziennego użytku.

 

max bill Automatic Bauhaus czarny

Zegarki Junghans

Zobacz wszystkie


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.