Odrodzenie ikonicznego modelu Tissot PR516. Również w wersji mechanicznej

Tissot

Odrodzenie ikonicznego modelu Tissot PR516. Również w wersji mechanicznej

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

04 marca 2024

Marka Tissot zaprezentowała nową odsłonę kolekcji PR516. Zegarki inspirowane są modelem z lat 70., a swój sportowy charakter czerpią z wyścigów samochodowych. Jak zwykle u tego producenta zegarki prezentują wysoki standard wykonania Swiss Made. W linii znalazły się trzy modele kwarcowe i jeden mechaniczny.

 
  • Tissot przedstawił reinterpretację linii PR516 prezentując cztery nowe modele.
  • Jeden z zegarków wyposażono w mechaniczny chronograf Valjoux A05 Nivachron, pozostałe działają w oparciu o mechanizm kwarcowy.
  • Wszystkie modele dostępne są w sklepie Zegarownia.pl.
  • Więcej informacji na temat zegarków znajdziesz na naszym blogu
 

Tissot PR516 - reinterpretacja klasycznego modelu

Nowa wersja serii Tissot PR516 stanowi reinterpretację cenionego modelu z 1970 roku i charakteryzuje się unowocześnionym designem w stylu vintage. Tissot PR516 Mechanical Chronograph T149.459.21.051.00 posiada mechaniczny chronograf Valjoux A05 Nivachron, a pozostałe trzy modele, do których zaliczają się T149.417.11.041.00, T149.417.11.051.00 oraz T149.417.22.051.00 to warianty kwarcowe. Zegarki zaprojektowano tak, aby oddać ducha klasycznej motoryzacji i sportowej jazdy.

 

Tissot PR516 quartz Chronograph

 

Przypomnijmy, że litery PR z nazwy kolekcji odnoszą się do angielskiego „Particularly Robust” (wyjątkowo wytrzymały), a czasem także do „Precision and Resistance” (precyzja i odporność). Numer 516 oznacza natomiast, że był to szesnasty model z piątej (wodoodpornej) serii. Zgodnie z komunikatem producenta zegarek miał zatem służyć: „Na torze, w powietrzu, w wodzie”. Wytrzymałość zegarka Tissot zapewnia nowy „pływający” mechanizm i elastyczne połączenia z materiałów syntetycznych, działające jak amortyzatory.

 

 Tissot PR516 mechanical Chronograph

 

Tissot PR516 Chronograph — funkcjonalność w parze ze stylem

Tissot PR516 to dynamiczne i wszechstronne wzornictwo, które łączy w sobie solidność i styl. Klasyczną funkcjonalność w pomiarze czasu zapewniają trzy sub-tarcze chronografu. Tachymetr i pulsometr na bezelu umożliwiają natomiast pomiar prędkości i tętna podczas aktywności sportowych. Zarówno pierścień, indeksy, jak i wskazówki pokryte są powłoką Super-LumiNova, która zapewnia lepszą widoczność w ciemności. Tarczę przed uszkodzeniami zabezpiecza wypukłe szafirowe szkło z antyrefleksem, które nadaje ekskluzywnego wyglądu.

 

Tissot PR516 Quartz Chronograph niebieski

 

Innowacyjny mechanizm Tissot PR516 Mechanical Chronograph

Zwężana koperta ze stali szlachetnej połączona jest z bransoletą o zaokrąglonych ogniwach, która dodaje modelowi wyrafinowania i subtelności. System szybkiej wymiany sprawia, że bransoletę można łatwo zamienić na dodatkowy pasek, dzięki czemu zegarek pasuje zarówno do stroju formalnego, jak i do bardziej swobodnych stylizacji. Innowacyjność Tissot podkreśla szwajcarski, mechaniczny chronograf zastosowany w modelu Tissot PR516 Mechanical Chronograph T149.459.21.051.00, który zaprojektowano specjalnie dla tego zegarka. Stanowi on hołd dla historycznej kolekcji, którą jest inspirowany oraz dla najwyższej klasy rzemiosła marki.

 

 Tissot PR516 Chronograph mechanizm

 

Ten niezawodny mechanizm posiada rezerwę chodu wynoszącą 62 godziny. Jego pracę oraz złożoność i skrupulatność konstrukcji można podziwiać przez przeszklony dekiel. Trzy pozostałe modele opierają swoje działanie o szwajcarski mechanizm kwarcowy ETA G10 Powerdrive ze wskaźnikiem wyczerpania energii EOL. W tej serii zegarków Tissot dekiel ozdobiono grawerem przedstawiającym wieniec laurowy oraz kierownicę samochodu sportowego z numerem 516 pośrodku, symbolizujące wyścigowe dziedzictwo związane z tą kolekcją.

 
Tissot PR516 Mechanical Chronograph przeszklony dekiel
 Tissot PR516 Quartz Chronograph grawer na deklu


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.