Precyzja zgodna z kolejowymi standardami — limitowany Ball Roadmaster M Perseverer

Ball

Precyzja zgodna z kolejowymi standardami — limitowany Ball Roadmaster M Perseverer

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

17 maja 2024

Marka Ball zaprezentowała sześć wersji modelu Roadmaster M Perseverer, które różnią się między sobą kolorem tarcz oraz wielkością kopert. Ten niezwykle wydajny zegarek powstał z inspiracji twórczością Henry’ego Forda, właściciela zegarka kieszonkowego Ball, ikony przemysłu i przedsiębiorcy. Zaprojektowano go zgodnie z rygorystycznymi kolejowymi standardami dokładności i wykonano ze stali nierdzewnej 904L. Modele są limitowane do 1000 egzemplarzy. Dla zegarków zamówionych do 12 czerwca obowiązuje promocyjna cena wynosząca 9700 zł.

 
  • Ball przedstawił model Roadmaster M Perseverer dostępny w dwóch rozmiarach i z trzeba kolorami tarcz.
  • W zegarku zastosowano niezwykle precyzyjny mechanizm z certyfikatem COSC i rezerwą chodu wynoszącą  80 godzin.
  • Modele dostępne będą w sklepie Zegarownia.pl. Realizacja zamówień przewidziana jest na listopad 2024.
  • Więcej informacji na temat zegarków znajdziesz na naszym blogu.
 

Elegancja i funkcjonalność w detalach zegarków Roadmaster M Persevere

Wokół traczy zegarka Ball rozmieszczono godzinowe indeksy liniowe, które składają się z miniaturowej tuby świecącej automatycznie w każdych warunkach oświetleniowych dzięki zastosowaniu gazu H3. Technologia ta nie wymaga żadnej formy ładowania, by indeksy były czytelne. Podwójny indeks na godzinie 12 świeci na pomarańczowo, a pozostałe znaczniki na zielono. Rurki z gazem umieszczono również na wskazówkach. Godzinowa i minutowa mają kolor zielony, a sekundowa pomarańczowy.

 

Ball Roadmaster M Perseverer z podswietleniem

 

Na tarczy umieszczono również datownik dni miesiąca na wysokości godziny 3. Cyferblat przed uszkodzeniami zabezpieczono szafirowym szkiełkiem z powłoką antyrefleksyjną. W linii Roadmaster M Persevere dostępne są tarcze w kolorze czarnym, niebieskim oraz lodowoniebieskim. Mniejsza wersja zegarka Ball posiada kopertę o średnicy 40 mm i wysokości 12 mm, wymiary większej to 43 mm i 12,2 mm. Kopertę oraz bransoletę wykonano ze stali nierdzewnej 904L.

 

Ball Roadmaster M Perseverer niebieska i czarna tarcza

 

Ball Roadmaster M Perseverer z precyzyjnym mechanizmem zgodnym z kolejowymi standardami dokładności 

Zegarki wyposażono w dostrojony do standardów ustalonych przez Webba C. Balla chronometr Manufacture Calibre RRM7309-C z certyfikatem COSC, który zapewnia niezwykły zakres dokładności mieszczący się w granicach -2/+4 sekundy na dzień, co jest oficjalnym standardem dokładności kolei. Rezerwa chodu tego mechanizmu automatycznego wynosi imponujące 80 godzin, a częstotliwość uderzeń na godzinę to 28800 (4 Hz).

 

Ball Roadmaster M Perseverer profil koperty

 

Dodatkowo w zegarkach Ball zastosowano opatentowany system przeciwwstrząsowy Amortiser®, dzięki czemu posiadają odporność na wstrząsy wynoszącą 5000 Gs, a także są antymagnetyczne na poziomie 4800 A/m. Pracę mechanizmu można obserwować przez transparenty dekiel wykonany z szafirowego szkła. Wodoszczelność modelu wynosi 10 ATM, a szczelność koperty dodatkowo podnosi zakręcana koronka. Przy tej klasie wodoszczelności z zegarkiem można swobodnie brać prysznic czy też pływać powierzchniowo.

 
Dla zegarków zamówionych do 12 czerwca obowiązuje promocyjna cena wynosząca 9700 zł.
 

Ball Roadmaster M Perseverer mechanizm


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.