Bowa Praha – zegarki, które przeniosą Cię do Pragi

Bowa

Bowa Praha – zegarki, które przeniosą Cię do Pragi

Agata Kucińska

Obok kolekcjonowania damskich eleganckich zegarków oraz biżuterii (i pisania o nich), prowadzi swoją firmę doradczą. Pogodny charakter, który zawsze służy radą i pomocą. Prywatnie mama i miłośniczka przyrządzania pysznych sushi.

29 stycznia 2024

Zegarki marki Bowa zostały stworzone dla kobiet ceniących ponadczasowość i minimalizm. Brand czerpie inspiracje z otoczenia dokładnie ze światowych metropolii. Do tej pory powstały cztery wyjątkowe kolekcje Nowy Jork, Tokyo, Londyn oraz Mediolan. Projektanci nie spoczywają na laurach, dzięki czemu naszym oczom ukazała się najnowsza kolekcja Praha. Przekonaj się, co tak interesującego jest w stolicy Czech i w najnowszych zegarkach Bowa.

 
 

Praga – miasto stu wież

Praga jest nazywana miastem stu wież, z których rozpościera się wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju widok na panoramę miasta. Architekturę Pragi warto podziwiać nie tylko z wysokości, ale również przemierzając uliczkami miasta. Naszym oczom ukarzą się kaplice stylu romański, gotyckie katedry, jak i pełne uroku barokowe przypałacowe ogrody. Widoczne są również wpływy secesyjne, jak i kubistyczne. Ten eklektyzm architektoniczny sprawia, że Praga jest prawdziwą perełką wśród europejskich, jak i światowych miast. Nic więc dziwnego, że co roku przez stolicę Czech przewija się ok. 7 milionów zagranicznych turystów, dla których do dyspozycji jest ponad 20 muzeów i sto galerii. Jednym z obowiązkowych punktów zwiedzania jest Ratusz Staromiejski, na którym znajduje się zegar astronomiczny, skonstruowany w 1410 roku. Zwiedzający upodobali sobie również Most Karola, na którym o wschodzie, jak i zachodzie słońca można spotkać fotografujących się ludzi.

 

Widok miasta Praga i mostu Karola IV

 

Będąc w Pradze warto wybrać się na lewy brzeg rzeki Wełtawy na wzgórze Petrin, na którym wzniesiono mur obronny zwany głodowym. Niektóre przekłady wskazują, że Karol IV zlecił budowę tylko po to, by zapewnić pracę, jak i wynagrodzenie bezrobotnym. Praga przyciąga również artystów takich jak kontrowersyjny David Černý, którego rzeźby możemy podziwiać w okolicach wieży telewizyjnej, jak i przy muzeum Kafki. Poszukując sztuki ulicznej, warto przejść się w okolice ambasady francuskie, gdzie znajduje się malowidło z wizerunkiem Johna Lennona. Niestety władze zamalowują to dzieło, ale niezłomni artyści co rusz domalowują kolejny fragment z jakimś dodatkowym przesłaniem.

 

Tarcza zegara astronomicznego w Pradze

 

Najnowsza kolekcja zegarków Bowa Praha

Kolekcja Bowa Praha składa się z dziesięciu modeli. Wspólnym mianownikiem każdego zegarka z serii jest stalowa bransoleta typu mesh. Nawiązuje ona uporządkowaną strukturą do czerwonych dachówek, którym pokryte są dachy budynków. Widok ten możemy podziwiać z licznych wież znajdujących się w mieście. Kolejnym punktem wspólnym są wydłużone indeksy, wskazówki oraz sekundnik, który nawiązuje do Metronomu usytuowanego w centrum miasta na wzgórzu Letná. Jego czerwone spiczaste ramie stało się inspiracją dla projektantów Bowa. Wszystkie zegarki z serii Praha posiadają okrągłą kopertę o średnicy 38 mm i grubości 6 mm. Tak jak poprzednicy działają na podstawie sprawdzonego mechanizmu kwarcowego.

 

Zegarek damski Bowa Praha PH385-95-185M

 

Złoty odcień bransolet oraz kopert w modelach PH384-84-18M, PH384-54-184M, PH384-44-18M, PH384-24-18M oraz PH384-04-18M nawiązują do praskiego zegara astronomicznego a dokładnie do zdobień poszczególnych tarcz. Przepiękna niebieska tarcza modelu PH385-95-185M odzwierciedla najdłuższą czeską rzekę przepływającą również przez stolicę, czyli Wełtawę, która w słoneczne dni nabiera pięknej i inspirującej barwy. Soczysta zieleń modelu PH384-04-184M przypomina, że Praga to nie tylko rozliczne muzea, galerie, jak i wieże, ale też przepiękne zielone ogrody, wzgórza i znajdujące się nieopodal lasy. Zegarkom o referencjach PH387-77-187M i PH387-27-187M nadano kolor różowego złota, który ma przywodzić rozliczne historyczne budynki, których elewacja jest utrzymana w tej barwie. W kolekcji znajdziemy również dwa klasyczne modele, odzwierciedlające ponadczasowość i tradycje miasta Praga. Pierwszy o referencji PH385-51-185M posiada srebrną bransoletę i kopertę oraz białą stonowaną tarczę, Drugi zegarek PH384-84-184M ma złota kopertę, bransoletę oraz indeksy, które ładnie kontrastują z czarną tarczą.

 

Zegarek damski Bowa Praha PH384-04-184M

 

Wybierz się wyjątkową podróż wraz z zegarkami Bowa Praha

Dzięki kolekcjom marki Bowa można odbyć wyjątkową podróż po świecie bez wychodzenia z domu. Każdy model Bowa Praha jest inny na swój sposób, siłą marki są detale, dzięki którym każda kolekcja nabiera swojego jedynego i niepodrabialnego charakteru. A ty który zegarek wybierasz? Może jesteś globtroterką i wybierasz je wszystkie? Cała kolekcja marki Bowa jest dostępna w naszym sklepie internetowym.


Agata Kucińska

Obok kolekcjonowania damskich eleganckich zegarków oraz biżuterii (i pisania o nich), prowadzi swoją firmę doradczą. Pogodny charakter, który zawsze służy radą i pomocą. Prywatnie mama i miłośniczka przyrządzania pysznych sushi.