Ekologia od morza po las. Skagen Aaren Ocean oraz Aaren Naturals

Skagen

Ekologia od morza po las. Skagen Aaren Ocean oraz Aaren Naturals

Basia Karasińska

Basia trzyma rękę na pulsie, jeśli chodzi o to, co modne i trendy. Również w zegarkach. Jako wielbicielka aktywnego trybu życia, chętnie przebywa w klubie fitness i siłowni. To dzięki niej poznasz możliwości zegarków sportowych i fitness trackerów.

11 maja 2022

Widoczne gołym okiem zmiany klimatyczne powodują, że z coraz większą świadomością i odpowiedzialnością podchodzimy do kwestii dbania o środowisko naturalne. Zasoby ziemi nie są nieograniczone, dlatego coraz większą uwagę zaczęto poświęcać segregacji i recyklingowi odpadów. Mocnym trendem jest przetwarzanie surowców w coś zupełnie innego. Tym nurtem podąża marka Skagen. Kolekcje Aaren Ocean oraz Aaren Naturals to najlepszy przykład podejścia zero waste.

 

Zrównoważony rozwój i ponadczasowość marki Skagen

Duńska marka Skagen szturmem zdobyła uznanie zarówno klientów, jak i środowisk branżowych. Od wyprodukowania pierwszego zegarka w 1992 roku do 1998 roku znalazła się na liście 250 najprężniej rozwijających się przedsiębiorstw. Po zdobyciu rynków europejskich i bliskowschodnich przyszedł czas na podbój internetu. Rok 2010 to kolejny punkt zwrotny dla marki Skagen. Klienci z USA i Europy dostali możliwość nabycia produktów z logo Skagen za pośrednictwem sklepów online.

 

zegarki skagen aaren ocean

 

Kolejny przełom to rok 2012. Przedsiębiorstwo Fossil przejęło markę Skagen. Wierzono, że ta mała firma ma przed sobą świetlaną przyszłość. Świadomość zmian klimatycznych spowodowała, że Skagen postanowił wdrożyć długofalowy plan zrównoważonego rozwoju. Celem marki jest nie tylko produkcja zakładająca zminimalizowanie zużycia wody i odpadów, ale również wywarcie wpływu na całą branżę. Obecnie aż 90% zegarków marki Skagen jest zrównoważonych. Komponenty pochodzą w 50% z recyklingu, a koperty wykonano w 100% ze stali szlachetnej. Ponadto paski ze skóry naturalnej i ekologicznej pochodzą z garbarni z oceną Leather Working Group. Marka planuje, że już w 2025 roku 100% oferowanych produktów będzie zrównoważonych.

 

skagen aaren naturals

 

Skagen Aaren Ocean kolekcja prosto z morza

Kolekcja Aaren Ocean jest efektem owocnej współpracy marki Skagen z przedsiębiorstwem Tide Ocean, które specjalizuje się w pozyskiwaniu i przetwarzaniu tworzyw sztucznych związanych z oceanem. Warto wspomnieć, że nie tylko bransolety, ale i opakowania zegarków powstały z #tide ocean material®. Kolejnym działaniem pro-planet było wykorzystanie japońskiego mechanizmu solarnego, dzięki czemu zrezygnowano z wymiennych baterii, zminimalizowano w ten sposób odpady. Zegarki z kolekcji Aaren Ocean są nie tylko ładne, ekologiczne, ale i trwałe. Do produkcji szkiełka wykorzystano kryształ K1, który charakteryzuje się zwiększoną odpornością na zarysowania oraz pękanie. Ponadto, by uzyskać najjaśniejszy i najlepszy blask, wskazówki minutowe i godzinowe pokryto powłoką luminescencyjną.

Nietuzinkowe projekty powodują, że zegarki są charakterystyczne i rozpoznawalne a ponadto ponadczasowe. Ambasadorką edycji limitowanej została Emilie Lilja. Kolorystyka i styl zegarka Skagen Aaren Ocean Emilie Lilja X Skagen Three Hand Sea Salt #tide ocean material® Watch zostały zaczerpnięte z łodzi Wings, na której pływała jej mama podczas mistrzostw świata. W skład kolekcji wchodzą jeszcze cztery modele - Storm Grey charakteryzujący się pomarańczowym detalem na tarczy, Caviar czarny z niebieskimi wstawkami, Seaweed utrzymany w zielonej kolorystyce oraz Blue dla fanów niebiesko- granatowych modeli. Zegarki z kolekcji Aaren Ocean mają koperty w rozmiarze 41 mm, a ich wodoszczelność ustalono na poziomie 3 ATM.

 

zegarek meski skagen aaren ocean

 

Skagen Aaren Naturals – z miłości do przyrody

Aaren Naturals to kolejna proekologiczna propozycja od marki Skagen. Koperty zegarków wykonano w 100% ze stali szlachetnej. Występują one w dwóch rozmiarach: 41 mm oraz 36 mm. Natomiast do produkcji tarczy i pasków wykorzystano różne materiały zrównoważonego rozwoju. Na szczególną uwagę zasługują paski, których wierzchnią część w zależności od modelu wykonano z morwy, korka, obierek jabłka lub bawełny. Morwa charakteryzuje się wytrzymałością, po obróbce przypomina skórę naturalną, dlatego stanowi jej wegańską alternatywę. Do produkcji wykorzystuje się zarówno łodygi, jak i korę. Nic w przyrodzie nie ginie, tak jest też w przypadku paska, do którego produkcji wykorzystano obierki jabłek.

Finalny produkt zupełnie nie przypomina pierwotnego surowca. Korek to materiał doskonale znany, ale do tej pory raczej nie wykorzystywany do produkcji pasków, efekt jest intrygujący, nieco surowy. Pozyskuje się go z tkanki i kory dębu. Również tarcze wykonano z tego materiału. Zegarki Skagen to przykład innowacyjnego i pionierskiego podejścia. Spodnia część paska została stworzona z nubuku. Warto wspomnieć, że aż 90% skór posiada certyfikat Leather Working Group, co poświadcza, że skóra spełnia surowe kryteria i wymagania dotyczące odpowiedzialnego wykorzystania zasobów naturalnych: zużycie wody, odprowadzanie ścieków, zużycie energii czy zarządzanie chemikaliami i ich emisji do atmosfery.

 

Skagen Aaren Naturals zegarki

 

Skagen – zrównoważony rozwój dla ludzi i planety

Ekologiczny, zrównoważony świadomy, taki powinien być nasz wybór. Zmiany klimatyczne zachodzą na naszych oczach, i to od nas zależy czy uda nam się je powstrzymać. Marka Skagen hołduje wyższym wartościom, dba o środowisko, a co za tym idzie o naszą przyszłość. Poznaj razem z nami całą gamę zegarków pro-planet. Zapraszamy zarówno do sklepu internetowego, jak i stacjonarnego. Bądź eko razem z marką Skagen!


Basia Karasińska

Basia trzyma rękę na pulsie, jeśli chodzi o to, co modne i trendy. Również w zegarkach. Jako wielbicielka aktywnego trybu życia, chętnie przebywa w klubie fitness i siłowni. To dzięki niej poznasz możliwości zegarków sportowych i fitness trackerów.