Suunto 9 Baro Titanium IRONMAN - sprzymierzeniec ekstremalny

Suunto

Suunto 9 Baro Titanium IRONMAN - sprzymierzeniec ekstremalny

Basia Karasińska

Basia trzyma rękę na pulsie, jeśli chodzi o to, co modne i trendy. Również w zegarkach. Jako wielbicielka aktywnego trybu życia, chętnie przebywa w klubie fitness i siłowni. To dzięki niej poznasz możliwości zegarków sportowych i fitness trackerów.

27 kwietnia 2020

Biegi, pływanie, rower - wielu z nas lubi sport. Co rusz na chodnikach przebiegają obok nas ludzie, przejeżdżają rowerzyści, a na basenie spotykamy pasjonatów w czepkach. Są jednak tacy, dla których kolarstwo, pływanie i bieganie to nie tylko styl życia, ale i wyższa wartość. Chcą być w niej najlepsi, mierzyć się ze sobą i zdobywać nagrody, pokonując innych i siebie, własne słabości, pokazując siłę, samozaparcie i ciężką, często wieloletnią pracę. Właśnie tacy ludzie biorą udział w IRONMAN Triathlon, najbardziej prestiżowych zawodach na świecie.

Kiedy sport staje się czymś więcej niż pasją

Czasami z pozoru niewinne hobby może zamienić się w pasję. Po jakimś czasie biegania, pływania czy jazdy kolarskiej dochodzimy do wniosku, że dla nas to za mało, zaczynamy więc brać udział w maratonach, półmaratonach, wyścigach i zawodach… i tak stajemy u wrót zawodów IRONMAN Triathlon, prestiżowej rywalizacji sportowej łączącej w sobie te trzy dyscypliny. Mistrzostwa Świata w tych wyścigach odbywają się w październiku każdego roku na Hawajach, w mieście Kona znajdującym się na wyspie Big Island. Dość, by dodać, że jedynym pełnoprawnym organizatorem jest WTC, czyli World Triathlon Corporation, a w każdym ze startów bierze udział nawet kilka tysięcy zawodników (w znacznej części amatorów, ok. 10% startujących to zawodowcy) w przeróżnych kategoriach wiekowych. Dystanse to 3,86 km (2,4 mil) pływanie, 180,2 km (112 mil) jazda na rowerze i 42,195 km (maraton, 26,2 mil) bieganie.

Suunto 9 Baro Titanium Ironman

Nieodłącznym atrybutem każdego sportowca (niezależnie czy to amator, czy już zawodowiec) jest sprzęt do mierzenia wyników w swojej rywalizacji - ostatnimi czasy, dzięki coraz bardziej rozwijającej się technologii, są to zegarki typu smartwatch. To potężne narzędzia, które uzupełniają trenera z krwi i kości o takie dodatki jak np. krokomierz, GPS, licznik kalorii i inne opcje, które sprawdzają, jak sobie człowiek radzi z dystansami oraz wysiłkiem na danej trasie w danej aktywności sportowej.

I tu na scenę wkracza fińska firma SUUNTO, która od kilkudziesięciu lat przoduje we wspieraniu sportowców zarówno sprzętem wspomagającym, jak i niezawodnymi zegarkami sportowymi. W tym roku oficjalnym wsparciem SUUNTO objęło właśnie IRONMAN Triathlon, tworząc zegarek o znamiennej nazwie SUUNTO 9 Baro IRONMAN Limited Edition.

Zegarek męski Suunto 9 Baro Ironman

SUUNTO 9 Baro IRONMAN Titanium Limited Edition

Suunto słynie z genialnych zegarków sportowych typu smartwatch, które idealnie uzupełniają osprzętowanie sportowców amatorów i zawodowców. To potężne narzędzia, które są nieodzowne przy treningach, a cechują się ogromem opcji, również tych przydatnych w życiu codziennym. SUUNTO 9 Baro Titanium IRONMAN Limited Edition SS050437000 to zegarek, który potężnie wesprze cię w twoich sportowych zmaganiach, motywując do dalszej pracy.

Smartwatch ten to prawdziwa bestyjka. Posiada on kopertę wykonaną z mocnego poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym a ramka, jak sama nazwa zegarka wskazuje, została wykonana z tytanu klasy 5 zaś dotykowy ekran chroniony jest szkiełkiem szafirowym, które wykazuje bardzo wysoką odporność na zarysowania (twardość 9/10 w skali Mohsa oznacza, że szkiełko to można zarysować jedynie diamentem). Zegarek wyposażono w pasek silikonowy, ale w opakowaniu znajdziemy również drugi na wymianę, wykonany z mocnego materiału. Oba doskonale dopasują się do twojego nadgarstka podczas aktywności fizycznej, zapewniając komfort i wygodę, a ich wymiana jest niesamowicie szybka dzięki technologii Quick Release.

To dopiero początek! Zegarek posiada niezwykle wytrzymałą baterię, która w trybie czasu trzyma nawet 14 dni, w trybie całodobowego monitoringu i z powiadomieniami z telefonu komórkowego to 7 dni, a jeśli wykorzystujemy GPS w trybie treningowym to czas trzymania baterii waha się od 25 do 120 godzin (w zależności od intensywności wykorzystywania opcji).

Wielozadaniowość to drugie imię SUUNTO 9

Opcje smartwatcha są liczne i niezwykle przydatne - kompas, monitoring aktywności i snu, obciążenie fizyczne i czas regeneracji, a także liczne funkcje outdoorowe, treningowe i sportowe. SUUNTO 9 Baro Titanium zmierzy twoje tętno dzięki nadgarstkowemu pomiarowi tętna, przeprowadzi z tobą trening interwałowy, sprawdzi twoją ilość okrążeń, dzięki GPS zmierzy odległość i tempo twojej trasy, analizując i łącząc dane w spójną całość, zegarek posiada również chronometr. Mało? Smartwatch posiada liczne funkcje treningowe (dziennik aktywności), a także sportowe: pływanie, bieganie, kolarstwo oraz sporty multidyscyplinarne. Zmierzy każdy twój trening, szybko i sprawnie przełączysz zegarek między trybami sportowymi, ciesząc się wynikami i zestawieniami. Zegarek sprawdzi również twój czas spoczynkowy i obliczy czas regeneracyjny po każdej aktywności.

Wszystko to sprawia, że SUUNTO 9 Baro TITANIUM Limited Edition to all in one - czyli w jednym niewielkim zegarku posiadasz potężne multinarzędzie, które pomoże ci w treningach i motywacji do dalszej ciężkiej pracy, dzięki której odniesiesz sukces.

Z tym zegarkiem spokojnie wystartujesz w każdym wyścigu, również w triathlonach. Życzymy wszystkim zawodnikom najwyższych wygranych w rywalizacjach, a w szczególności tym, którzy stają w szranki na IRONMAN Triathlon!


Basia Karasińska

Basia trzyma rękę na pulsie, jeśli chodzi o to, co modne i trendy. Również w zegarkach. Jako wielbicielka aktywnego trybu życia, chętnie przebywa w klubie fitness i siłowni. To dzięki niej poznasz możliwości zegarków sportowych i fitness trackerów.