Suunto Vertical Week — rywalizacja o największy przyrost wysokości ze sportowymi aplikacjami Suunto

Suunto

Suunto Vertical Week — rywalizacja o największy przyrost wysokości ze sportowymi aplikacjami Suunto

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

21 marca 2024

Do 24 marca trwa jubileuszowa, 10. edycja Suunto World Vertical Week. W wydarzeniu biorą udział różnego rodzaju sportowcy oraz miłośnicy aktywności na świeżym powietrzu. Od biegaczy trialowych, narciarzy przez alpinistów, rowerzystów aż po poszukiwaczy przygód i turystów. Celem rywalizacji jest ustalenie, który kraj i rodzaj aktywności wygra, szczycąc się największym przyrostem wysokości.

 
  • Suunto World Vertical Week to coroczna inicjatywa, w której uczestniczą różnorodni sportowcy i miłośnicy aktywności na świeżym powietrzu.
  • Głównym celem wydarzenia jest ustalenie, który kraj osiągnie największy przyrost wysokości podczas różnych rodzajów aktywności.
  • Uczestnicy mogą śledzić swoje postępy przy użyciu dwóch aplikacji SuuntoPlus: Vertical Week i Vertical Race.
  • Więcej informacji na temat zegarków znajdziesz na naszym blogu.
 

Suunto World Vertical Week dla każdego miłośnika aktywności na świeżym powietrzu

Suunto Vertical Week to coroczna inicjatywa organizowana od 2016 roku przez markę Suunto na przełomie lutego i marca, otwarta dla wszystkich posiadaczy zegarków Suunto z barometrem i zainstalowaną aplikacją Suunto, niezależnie od miejsca zamieszkania. Tegoroczna edycja odbywa się w dniach 18 do 24 marca. Jej głównym celem jest monitorowanie pokonanych kilometrów i przewyższeń na terenie kraju i sumowanie ich. Dlatego niezależnie od preferencji w wydarzeniu mogą wziąć udział zarówno biegacze, miłośnicy wędrówek górskich, jak i fani skitourów.

 

Suunto World Vertical Week

 

Suunto World Vertical Week — który kraj jest najbardziej wysportowany?

Vertical Week to również szansa na rywalizację o miano najbardziej wysportowanego kraju, gdzie można zmierzyć się z innymi i sprawdzić, kto zdobędzie największą przewagę wysokościową. Jak co roku, na zakończenie wydarzenia wszystkie wyniki uczestników zostaną zsumowane, co pozwoli dowiedzieć się, który kraj osiągnął najwyższe wyniesienie oraz jaki sport cieszył się największą popularnością. W minionym roku w wydarzeniu wzięło udział 153000 użytkowników zegaków Suunto. Najpopularniejszym sportem okazał się skitouring, następnie wspinaczka górska i biegi przełajowe. Największą wysokość przewyższeń wśród krajów osiągnęła Austria, za nią Włochy i Słowacja.

 

Suuntoo Vertical Solar

 

Dwie sportowe aplikacje Suunto do śledzenia swoich postępów podczas Suunto World Vertical Week

Podczas wydarzenia uczestnicy mogą śledzić swoje postępy w pokonywaniu przewyższeń w nowych aplikacjach sportowych SuuntoPlus Vertical Week. Pierwszą z nich jest Vertical Week, która zlicza każdy pokonany metr i pokazuje łączną wysokość zarówno dla bieżącej aktywności, jak i całego tygodnia. Drugą aplikacją jest SuuntoPlus Vertical Race, która umożliwia biegaczowi śledzenie tempa biegu w pionie. Aplikacja pokazuje w jednym widoku, jak daleko uczestnik jest od mety, a także czy jest poniżej, czy powyżej średniego tempa. Wyniki rywalizacji podczas Suunto Vertical Week 2024 opublikowane zostaną 29 marca.

 

Suunto Vertical na ręku

Ponzja wszystkie zegarki Suunto


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.