Szwajcarskie mistrzostwo z podwójnym wskaźnikiem faz księżyca: Ball Engineer II Moon Phase Chronometer

Ball

Szwajcarskie mistrzostwo z podwójnym wskaźnikiem faz księżyca: Ball Engineer II Moon Phase Chronometer

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

23 kwietnia 2024

Marka Ball zaprezentowała nowy model Engineer II Moon Phase Chronometer, który bez wątpienia jest kolejnym świadectwem szwajcarskiego mistrzostwa zegarmistrzowskiego. Ten wyjątkowy zegarek płynnie łączy dyskretną funkcjonalność z wyrafinowanym designem, oddając istotę tego precyzyjnego rzemiosła. Inspiracją dla stworzenia tego modelu była fascynacja Księżycem oraz jego wpływem na rytm życia na Ziemi. Engineer II Moon Phase Chronometer to nie tylko precyzyjne narzędzie pomiaru czasu, ale też elegancki dodatek do każdej stylizacji.

 
  • Engineer II Moon Phase Chronometer to nowy model od Ball, dostępny w dwóch rozmiarach.
  • Każdy z nich limitowany jest do 1000 egzemplarzy i wyposażony w podwójny wskaźnik faz księżyca.
  • Zegarki dostępne będą w październiku 2024 roku. Cena 8700 zł obowiązuje zegarki zamówione do 29 maja 2024.
  • Więcej informacji na temat zegarków znajdziesz na naszym blogu.
 

Limitowane zegarki Ball Engineer II Moon Phase Chronometer o smukłej kopercie w dwóch rozmiarach

Ten intrygujący model Ball wykonany został z wytrzymałej stali nierdzewnej. W linii znalazły się dwa rozmiary koperty — o średnicy 41 mm i 43 mm. Prezentują się one zarówno solidnie, jak i elegancko, a dodatkowo mogą pochwalić się niezwykle smukłym profilem wynoszącym odpowiednio zaledwie 13,55 mm i 13,95 mm, co zapewnia pełen komfort i wygodę noszenia podczas codziennych aktywności. Zarówno model o większej kopercie, jak i o mniejszej są limitowane do 1000 egzemplarzy.

 

Ball Engineer II Moon Phase Chronometer czarna i granatowa tarcza

 

Podwójny wskaźnik faz księżyca i podświetlenie trytem w zegarkach Ball Engineer II Moon Phase Chronometer

Co charakterystyczne dla zegarków Ball tarczę modelu wyposażono w 22 mikrorurki gazowe, które świecą intensywnym blaskiem w ciemnościach. Mikrorurki zasilane są trytem, który podświetla tarczę 100 razy mocniej od tradycyjnej powłoki luminescencyjnej. Jest on samozapłonowy, czyli nie wymaga specjalnego przycisku do uruchomienia podświetlenia. Czas nieprzerwanego funkcjonowania trytu, niewymagającego akumulatora czy baterii, może wynieść nawet 25 lat. Indeksy i wskazówki posiadają mikrorurki z trytem w kolorze zielonym i pomarańczowym, wskaźnik faz księżyca natomiast pokryto powłoką luminescencyjną Super-LumiNova. Na tarczy na wysokości godziny trzeciej znajdziemy również datownik dni miesiąca. Cyferblat przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych zabezpieczono szafirowym szkłem z antyrefleksem.

 

Ball Engineer II Moon Phase Chronometer profil

 

Ball Engineer II Moon Phase Chronometer z prestiżowym certyfikatem COSC

Certyfikowany przez oficjalny szwajcarski instytut testowania chronometrów Contrôle Officiel Suisse des Chronomètres, Ball Engineer II Moon Phase Chronometer jest ucieleśnieniem precyzyjnej inżynierii. Wyposażono go w opatentowany system Amortiser®, czyli antywstrząsowy i antymagnetyczny pierścień ochronny umieszczony wokół mechanizmu, który pochłania energię wstrząsów i chroni wnętrze zegarka Ball przed uszkodzeniami. Model został zaprojektowany tak, aby wytrzymać wymagania każdej wyprawy, zapewniając niezawodność w każdych okolicznościach.

 

Ball Engineer II Moon Phase Chronometer mechanizm

 

Budowa i funkcje Ball Engineer II Moon Phase Chronometer

Sercem zegarka napędzającym go do działania jest starannie wykonany mechanizm automatyczny BALL RR1804-C z komplikacją wskaźnika faz księżyca umieszczoną na godzinie 6, która w precyzyjny sposób wyświetla fazy księżyca obu półkul. Ta komplikacja, skalibrowana przez mistrzów zegarmistrzostwa, pozwala na dokładny obraz podróży Księżyca, trwającej około 29,5 dnia. Mechanizm łożyskowany jest na 25 kamieniach, a jego rezerwa chodu wynosi 38 godzin. Wodoszczelność modelu wynosi 10 ATM, szczelność koperty dodatkowo poprawia zakręcana koronka. Dekiel zegarka ozdobiono grawerem i uzupełniono o numer limitacji. Zarówno modele o kopercie wielkości 41 mm, jak i 43 mm dostępne są z tarczami w czterech wersjach kolorystycznych: czarnej (NM2028C-S45C-BK i NM2282C-S1C-BK), granatowej (NM2028C-S45C-BE i NM2282C-S1C-BE), zielonej (NM2028C-S45C-GR i NM2282C-S1C-GR) i niebieskiej (NM2282C-S1C-IBE i NM2028C-S45C-IBE).

 
Dostępność modeli zaplanowana jest na październik 2024. Ich regularna cena wynosić będzie 11 500 zł. Zegarki można jednak zamówić w promocyjnej cenie 8700 zł (-24%), która obowiązuje na zegarki zamówione do 29 maja 2024.
 
Ball Engineer II Moon Phase Chronometer dekiel
Ball Engineer II Moon Phase Chronometer wskaźnik faz księżyca


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.