Jesienne premiery i nowa współpraca marki Timex

Timex

Jesienne premiery i nowa współpraca marki Timex

Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.

08 września 2022

Marka Timex powstała w 1854 roku wraz z Waterbury Clock Company. To właśnie Timex jest autorem tak innowacyjnych pomysłów, jak przeniesienie zegarka z kieszeni na nadgarstek. Nowe rozwiązania przyniosły marce na tyle dużą popularność, że zegarki te nosił co trzeci Amerykanin, entuzjastą Timexa był również sam Mark Twain. Precyzja wykonania i nowatorski design sprawiły, że Timex stał się najpopularniejszym zegarkiem na świecie. Ostatnio na rynku pojawiło się kilka interesujących nowości od marki, którym teraz przyjrzymy się bliżej.

 

Timex Waterbury Diver — elegancki zegarek do pływania

Pierwszą z nowości jest zegarek Timex Waterbury TW2V49700 o klasycznej stylistyce łączącej srebrną kopertę i bransoletę ze stali szlachetnej z czarną, wyrazistą tarczą. Cyferblat wyposażony w indeksy liniowe i 4 indeksy w postaci cyfr arabskich nadaje zegarkowi uniwersalny i prosty wygląd. Wskazówki pokryto powłoką Neobrite, dzięki czemu świecą one w ciemności. Materiał absorbuje światło, a następnie oddaje je w ciemności. Ta technologia pozwala świecić wskazówkom, ale nie pobiera energii z baterii. W modelu tym wykorzystano mechanizm kwarcowy, który zapewnia dokładność pomiaru czasu. Ten rodzaj mechanizmu jest wygodny, gdyż nie wymaga ręcznego nakręcania ani częstego serwisowania. Zegarek męski Timex Waterbury TW2V49700 to świetny wybór dla osób ceniących bezawaryjność i łatwość obsługi. W modelu zastosowano szkiełko mineralne — elastyczny materiał odporny na pęknięcia. Wodoszczelność w klasie 10 ATM pozwala na swobodne pływanie powierzchniowe z zegarkiem na nadgarstku. Srebrna koperta sprawia, że model z powodzeniem dopasuje się zarówno do formalnych, jak i bardziej casualowych stylizacji. Całość uzupełnia bransoleta z motylkowym zapięciem. Wykonana ze stali szlachetnej zapewnia wygodę i komfort użytkowania.

 

Timex Waterbury TW2V49700

 

Datownik Day-Date i technologia Indiglo w zegarku Timex Waterbury Classic

Kolejny model to Timex Waterbury Classic TW2U88400, który zwraca uwagę białą tarczą oraz dobrze kontrastującymi z nią, czarnymi indeksami w postaci cyfr rzymskich. Poza tym na cyferblacie umieszczono funkcjonalny datownik Day-Date pokazujący numer dnia miesiąca i nazwę dnia tygodnia. Dodatkowo zastosowano tu podświetlenie tarczy technologią Indiglo opatentowaną przez markę Timex. Dzięki niej cała tarcza podświetlana jest równomiernie, co ułatwia odczyt czasu w warunkach ograniczonego dostępu światła. Cyferblat pokryto elastycznym szkiełkiem mineralnym, które chroni go przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych. Wodoszczelność na poziomie 5 ATM zabezpiecza mechanizm kwarcowy, o który model opiera swoje działanie, w razie większego zachlapania. Koperta ze stali szlachetnej jest wytrzymała i odporna na zarysowania, a połączony z nią czarny pasek ze skóry naturalnej nadaje zegarkowi męskiemu Timex Waterbury Classic TW2U88400 klasyczny, elegancki wygląd.

 

Timex Waterbury Classic TW2U88400

 

Timex Waterbury ocean wykonany z przyjaznego środowisku tide ocean material®

Zegarek damski Timex Waterbury Ocean TW2V33200 zwraca uwagę materiałem, z którego został wykonany. Jest to tide ocean material®, który powstał we współpracy z naukowcami z Uniwersytetu Nauk Stosowanych Wschodniej Szwajcarii. Zaufany zespół opracował wielokrotnie nagradzaną, opartą na zasadzie mechanicznego upcyklingu, metodę przetwarzania odpadów z tworzyw sztucznych odzyskiwanych z oceanów. Timex Waterbury Ocean TW2V33200 opiera swoje działanie na mechanizmie kwarcowym. Niebieską tarczę zabezpieczoną szkiełkiem mineralnym uzupełniono o indeksy liniowe i wskazówki z powłoką Neobrite umożliwiającą odczyt czasu po ciemku. Koperta i bransoleta są lekkie i wygodne w noszeniu, a ich niebieski kolor podkreśla oryginalny charakter.

 

Timex Waterbury Ocean TW2V33200

 

Timex we współpracy z UFC

Niedawno marka Timex nawiązała niezwykle interesującą współpracę z organizacją mieszanych sztuk walki UFC. Partnerzy podpisali 4-letni kontrakt opiewający na niebagatelną 7-cyfrową kwotę. Federacja UFC do tej pory nie miała partnera licencyjnego z popularnym tytułem „official timekeeper”, a dla sportu, w którym finalny rezultat rozstrzyga się na przestrzeni sekund, nawiązanie takiej współpracy jest naturalną decyzją. Już wkrótce na rynku pojawią się modele serii Timex UFC Debut, które będą interpretacją „wytrzymałości i trwałości” - cech charakterystycznych dla obu  marek. Kolekcja Timex UFC Debut to casualowo-sportowe modele wyposażone w mechanizm kwarcowy, koperty ze stali szlachetnej o szerokości 42 mm, czytelne indeksy i wskazówki pokryte powłoką luminescencyjną, zakręcane dekle i szkiełko mineralne zabezpieczające tarcze. Wodoszczelność modeli oszacowano na 50 metrów. Timex TW2V56600 charakteryzuje granatowa tarcza i czerwono-granatowy bezel ze skalą godzinową. Zegarek Timex o referencji TW2V56700 posiada srebrno-złotą bransoletę, czarny cyferblat i bezel tego samego koloru. Z kolei zegarek Timex TW2V58400 wyróżnia koperta i bezel w intensywnym odcieniu niebieskiego. Ostatnim modelem z serii UFC Debut jest TW2V56800, którego koperta, bransoleta, tarcza i bezel są koloru czarnego.

 

Timex UFC

 

Timex – niezmienna jakość od lat

Trwałość i niezawodność zegarków Timex sprawiła, że są to jedne z najczęściej kupowanych zegarków na świecie. Ich klasyczny, elegancki, ale i różnorodny design znakomicie uzupełni eleganckie i smart-casualowe stylizacje. Zachęcamy do zapoznania się z najnowszymi propozycjami producenta na naszej stronie internetowej oraz w sklepie stacjonarnym.


Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.