Kultowe dzieła sztuki na zegarkach Timex dzięki współpracy z The Metropolitan Museum of Art

Timex

Kultowe dzieła sztuki na zegarkach Timex dzięki współpracy z The Metropolitan Museum of Art

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

04 stycznia 2024

Dwa wyrafinowane światy, jakimi są zegarmistrzostwo i sztuka połączyły siły dzięki współpracy marki Timex i nowojorskiego The Metropolitan Museum of Art. Kultowe dzieła sztuki z kolekcji The Met zdobią tarcze i paski każdego z pięciu nowych modeli Timex, ukazując piękno obydwu światów w formie ekspresyjnej sztuki do noszenia na nadgarstku.  Bogata w szczegóły i kolory kolekcja jest dumnym świadectwem ponadczasowego uroku sztuki i charakterystycznego dla marki designu.

 
  • Marka Timex nawiązała współpracę The Metropolitan Museum of Art.
  • Efektem tej kooperacji jest 5 nowych modeli zdobionych kultowymi dziełami z kolekcji The Met.
  • W linii są 3 modele Modern Easy Reader® z analogową tarczą i 2 odświeżone modele Timex T80.
  • Więcej informacji na temat zegarków znajdziesz na naszym blogu.
 

Mäda Primavesi — Klimt

Pierwszym modelem z nowej kolekcji jest Timex Modern Easy Reader® x The Met — Mäda Primavesi by Klimt TW2W24900. Na pozbawionej indeksów, analogowej tarczy tego modelu widnieje fragment z portretu z 1913 roku autorstwa austriackiego malarza Gustava Klimta przedstawiający Mädę Primavesi. Marzycielskiego wyrazu nadaje tu różowo-fioletowe tło jednak sama postać emanuje pewnością siebie i opanowaniem. Obraz kontynuowany jest wzdłuż skórzanego paska, który łączy się z prostą, srebrną kopertą tworzącą subtelną ramę dla obrazu umieszczonego na tarczy. Cyferblat pokryto szkłem mineralnym, a całość opiera swoje działanie o sprawdzony mechanizm kwarcowy.

 

Timex Modern Easy Reader 40mm  Mäda Primavesi by Klimt

 

The Actor Nakamura Fukusuke I as Asahina Tōbei — Kunisada

Następny zegarek z linii Timex x The Met to Timex Modern Easy Reader® x The Met - The Actor Nakamura Fukusuke I as Asahina Tōbei by Kunisada TW2W25000. Tym razem na analogowej tarczy modelu odnajdujemy fragment odbitki drzeworytniczej stworzonej w 1854 roku przez szanowanego, japońskiego artystę z okresu Edo, Utagawę Kunisadę. Przedstawia ona aktora kabuki jako bohatera “Opowieści znad brzegów rzeki”, jednej z czterech klasycznych powieści chińskich. Grafika rozciąga się na skórzany pasek połączony z czarną kopertą. Model posiada szkło mineralne i wyposażony jest w mechanizm kwarcowy.

 

Timex Modern Easy Reader 40mm The Actor Nakamura Fukusuke I as Asahina Tōbei by Kunisada

 

Autoportret w słomkowym kapeluszu — van Gogh

Timex Modern Easy Reader® x The Met - Self-Portrait with a Straw Hat by Van Gogh TW2W25100 to model, w którym tarcza pozbawiona indeksów ożywa dzięki żywym kolorom, energii i postmodernistycznemu stylowi jednego z wielu autoportretów van Gogha, tym razem w słomkowym kapeluszu. Odważne pociągnięcia pędzla z tarczy chronionej szkłem mineralnym przenoszą się na skórzany pasek. Zegarek posiada srebrną, okrągłą kopertę i podobnie jak poprzednie modele do działania napędzany jest przez mechanizm kwarcowy.

 

Timex Modern Easy Reader 40mm Self-Portrait with a Straw Hat by Van Gogh

 

Maples at Mama — Hiroshige

Timex T80 x The Met - Maples at Mama by Hiroshige jest oczywiście aktualizacją lubianego modelu T80. Zegarek zdobiony jest motywem z drzeworytu stworzonego około 1857 roku przez japońskiego artystę Utagawę Hiroshige. Scena ta to jeden z obrazów pochodzących z serii “Sto słynnych widoków Edo” portretującej stolicę Japonii na tle zmieniających się pór roku. Na drzeworycie przeniesionym na zegarek widzimy gałęzie klonu otaczające malowniczy, japoński krajobraz. Grafika widnieje też na pasku z żywicy, który łączy się ze srebrną kopertą, w której umieszczono cyfrowy wyświetlacz. Zegarek wyposażono w takie funkcje jak chronograf, alarm dzienny, datownik dni miesiąca oraz podświetlenie Indiglo.

 

Timex 80 Feat. Maples at Mama by Hiroshige

 

The Great Wave — Hokusai

Ostatni model z serii stanowi Timex T80 x The Met - The Great Wave by Hokusai TW2W25200. Przedstawia on “Under the Wave off Kanagawa”, znany również jako “The Great Wave”, czyli drzeworyt stworzony około 1830 przez Japończyka Katsushika Hokusai. Ta słynna obraz z ukochanej serii Hokusai “36 widoków na górę Fudżi” przedstawia kolosalną falę otaczającą stosunkowo niewielką górę Fuji w tle. Zegarek podobnie, jak poprzedni model, wyposażono w elektroniczny wyświetlacz umieszczony w kopercie połączonej z paskiem żywicy. Posiada także analogiczne funkcje: chronografu, alarmu dziennego, datownika dni miesiąca oraz podświetlenia Indiglo.

 

Timex 80 The Great Wave by Hokusai


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.