Test Polar Unite Hook&Loop. Co potrafi i czy warto?

Polar

Test Polar Unite Hook&Loop. Co potrafi i czy warto?

Basia Karasińska

Basia trzyma rękę na pulsie, jeśli chodzi o to, co modne i trendy. Również w zegarkach. Jako wielbicielka aktywnego trybu życia, chętnie przebywa w klubie fitness i siłowni. To dzięki niej poznasz możliwości zegarków sportowych i fitness trackerów.

22 listopada 2022

Polar z roku na rok zaskakuje nas coraz bardziej jakością i dokładnością swoich smartwatchy, co zdecydowałam się sprawdzić i przetestować! Specjalnie dla Was przygotowałam recenzje niezwykle stylowego, damskiego smartwatcha Polar Unite Hook&Loop w kolorze różowym. Przekonaj się, co potrafi!

 

Wygląd i budowa smartwatcha Polar Unite Hook&Loop

Nam kobietom wyjątkowo zależy na designie modelu, który decydujemy się wybrać. Polar Unite Hook&Loop jest nie tylko nowoczesny, ale także subtelny i przy tym kobiecy. Czarna koperta wykonana z lekkiego, mocnego tworzywa została zestawiona z różowym, materiałowym paskiem, który zapina się na rzep – dzięki niemu wygodnie dopasujemy zegarek do nadgarstka. Dotykowy wyświetlacz z możliwością personalizacji obsługuje się łatwo, płynnie i intuicyjnie, a dodatkowe ułatwienie stanowi boczny przycisk. Smartwatch jest praktycznie niewyczuwalny na nadgarstku, dzięki czemu niezwykle wygodny.

 

Zegarki Polar – dokładność poparta badaniami naukowymi

Polar jest marką, która słynie z produkcji zegarków sportowych. Nic dziwnego, że ciągle ulepsza swoje produkty, sprawdzając ich precyzję i dokładność licznymi badaniami naukowymi. Polar dostarcza różnego rodzaju wskazówek treningowych na podstawie zbioru indywidualnych danych osobistych, właśnie dlatego Unite Hook&Loop pełną dokładność uzyskuje po 28 dniach użytkowania, natomiast z części funkcji można korzystać już po 3-8 dniach. 

 

zegarek Polar Unite Hook&Loop

 

Nowości i udogodnienia w nowym zegarku Polar

Oprócz nowoczesnego wyglądu i intuicyjnej jeszcze wygodniejszej obsłudze interfejsu nowy Polar Unite posiada szereg ciekawych udogodnień. Personalizowane wskazówki treningowe to coś, co wyróżnia markę i zdecydowanie mi imponuje. Dzięki dokładnemu, a przy tym szczegółowemu pomiarowi podczas wykonywania nawet najbardziej podstawowych ćwiczeń możemy spodziewać się wielu ciekawych wskazówek, które pozwolą na jeszcze lepsze dostosowanie wykonywanych aktywności do potrzeb organizmu.

 

Nightly Recharge™ - kontrolowanie jakości snu w Polar Unite Hook&Loop

Dobrze wiemy, jak ważny jest sen dla naszego dobrostanu. Zawsze marzyłam o zegarku, który dokładnie będzie wskazywał jakość mojego snu i w końcu na taki trafiłam. Nightly Recharge pokazuje na ile organizm odzyskał podczas nocy siły utracone na przestrzeni dnia i podczas treningu. Dzięki statusowi AUN dostajemy informację, jak nasz autonomiczny układ nerwowy zdołał się uspokoić w nocy. Dodatkowo dochodzi status snu wskazywany do jego jakości. Wszystkie wymienione wskaźniki są sumowane i porównywane ze średnimi wynikami z ostatnich 28 dni. Dzięki tak dokładnym podsumowaniom dostajemy wskazówki, które pozwolą na ulepszenie poziomu regeneracji organizmu w nocy. 

 

Polar Unite Hook&Loop ćwiczenia oddechowe i monitoring snu

 

Ćwiczenia oddechowe Serene 

Dzięki tej funkcji w przeciągu 3 minut możemy się zrelaksować i odstresować, bez względu na to, gdzie jesteśmy. Nie spodziewałam się, że obecność ćwiczeń Serene będzie aż tak ważna i potrzebna – a jednak. Wybierając opcję Serene dostajemy dokładne wskazówki co i w jakiej kolejności powinniśmy zrobić. Funkcja umożliwia nam zamknięcie oczu podczas wykonywania ćwiczeń oddechowych, a więc wtedy wdech i wydech wykonujemy na podstawie wysyłanych wibracji. Po zakończeniu świadomego oddychania od razu dostajemy informacje zwrotne na temat reakcji naszego organizmu i efektów ćwiczenia. Wystarczyły trzy minuty, a poczułam się o wiele lepiej!

 

recenzja Polar Unite Hook&Loop

 

Funkcje sportowe w zegarku Polar Unite Hook&Loop

Uprawiam sport raczej sporadycznie i amatorsko, jednak jak już to robię to, lubię wiedzieć dokładnie, jak sobie radzi z danym wysiłkiem mój organizm. Z reguły korzystam z rowerku stacjonarnego, spaceruje lub biegam oraz raz w tygodniu staram się pójść na jogę. Ważne jest dla mnie nie tylko liczenie kalorii, czasu, dystansu, czy kroków, ale także dokładniejsze podsumowanie i wskazówki treningowe, co zapewnia ten smartwatch. Na podstawie testu wybranych trybów sportowych przedstawię Wam, co potrafi ten nowoczesny zegarek.

 

Tryb sportowy – jazda na rowerze stacjonarnym

Dzięki aplikacji Polar Flow podczas jazdy na rowerze stacjonarnym dostałam niezwykle dokładne podsumowanie treningu. Wykres zapisujący wysokość mojego tętna w każdej minucie jazdy dokładnie wskazuje, jak pracowało moje serce. Wykres zużytej energii pozwala na kontrolę spalonych węglowodanów i tłuszczy podczas przebytego treningu. Dzięki wskazówkom znajdującym się przy istotnych dla naszego ćwiczenia zestawieniach dowiadujemy się, co zrobić by trening był efektywniejszy. 

 

Polar Unite Hook&Loop jazda na rowerze i joga

 

Tryb sportowy – joga

Joga jest zestawieniem ćwiczeń, które pozwalają nie tylko na rozwój fizyczny, ale także psychiczny. Jeśli jeszcze nie próbowaliście, to uwierzcie, że warto! Ja swoją przygodę z jogą zaczęłam stosunkowo niedawno, jednak do tej pory nie miałam pojęcia, jak pracuje mój organizm podczas tak specyficznego wysiłku. Sprawdzenie tętna nie tylko średniego, ale także w każdej minucie ćwiczeń pozwala na analizę prawidłowości swojego oddechu, który podczas jogi jest tak ważny. Dzięki temu nasze zajęcia z dnia na dzień z pewnością staną się dokładniejsze. Oczywiście oprócz tego w aplikacji Polar Flow, która jest bardzo przejrzysta i intuicyjna znajdziemy podsumowanie treningu z informacjami, takimi jak czas trwania, czy spalone kalorie. Zegarek nie przeszkadza podczas wykonywania różnego rodzaju pozycji, więc przeciwnie – jest prawie niewyczuwalny. 

 

Polar Unite Hook&Loop

 

Podsumowanie – czy warto kupić Polar Unite Hook&Loop?

Jestem fanką zegarków Polar, gdyż trafiają do mnie nie tylko designem, ale także dostępnymi wskazówkami. Testowany przeze mnie model jest lekki, a przy tym wygodny. Posiada szereg rozbudowanych trybów sportowych, które dodajemy do widoku głównego aplikacji według własnych upodobań, co sprawdzi się nie tylko wśród amatorów takich jak ja, ale także i profesjonalistów. Jedyny minus, na który zwróciłam uwagę to brak możliwości wymiany paska na bardziej wyjściowy. Mając zegarek Polar przy sobie cały czas, dobrze by było mieć możliwość lepszego dopasowania go do stroju, gdyż ten docelowy jest bardziej dostosowany do kreacji sportowych, czy codziennych. Ten zegarek smartwatch zdecydowanie zrobił na mnie wrażenie pod każdym względem.


Basia Karasińska

Basia trzyma rękę na pulsie, jeśli chodzi o to, co modne i trendy. Również w zegarkach. Jako wielbicielka aktywnego trybu życia, chętnie przebywa w klubie fitness i siłowni. To dzięki niej poznasz możliwości zegarków sportowych i fitness trackerów.