Smartwatch Skagen Connected Falster - nowość od duńskiego producenta

Skagen

Smartwatch Skagen Connected Falster - nowość od duńskiego producenta

Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.

25 stycznia 2018

Nadeszła oto rewolucja! Skagen Connected wypuścił na rynek pierwszy pełny smartwatch (po kolekcji wyjątkowo udanych hybrid smartwatchy). Czym różni się od smartwatchy innych marek? Zobaczmy.

Skagen Connected Falster - czym się wyróżnia?

Falster, jak coraz więcej zegarków smartwatch, oparty został na systemie Android Wear, jednym z najwydajniejszych systemów instalowanych w tego typu zegarkach. Jednak wersja umieszczona w Falsterze jest najnowsza, oznaczona jako 2.0 – dzięki temu Falster może cieszyć się opinią modelu, który wykorzystuje tę technologię jako jeden z pierwszych. Android Wear 2.0 to nie tylko nowa cyfra, ale przede wszystkim usprawniona komunikacja ze sprzętem oraz zwiększona szybkość funkcjonowania interfejsu. A ten, co warto zauważyć, można niemal dowolnie dostosowywać do wygody użytkownika, choć tło nieustannie jest czarne – ale o tej kwestii za moment.

Skagen Falster smartwatch kolekcja

Wewnątrz znajduje się potężny procesor Qualcomm Snapdragon Wear 2100 z baterią o mocy 300 miliamperogodzin. Dzięki niemu możliwe stało się udostępnienie przez Google jeszcze większej ilości aplikacji możliwych do ściągnięcia w sklepie Google Play, nie wspominając o już zainstalowanych, jak te umożliwiające śledzenie aktywności użytkownika, wykonywanie komend głosowych, zarządzanie muzyką oraz, co oczywiste, połączenie ze smartfonem. Mniej oczywiste jest już odbieranie powiadomień nie tylko o przychodzących wiadomościach i połączeniach, ale również o nadchodzących e-mailach z konta Gmail, co jest wyjątkowo korzystne dla osób odbierających wiele takich wiadomości każdego dnia.

Skagen Falster i telefon

Specjalna dbałość o wykonanie wyświetlacza zaowocowała powstaniem i umieszczeniem w smartwatchu Skagen ekranu AMOLED, który pozwala na oszczędzanie energii, co skutkuje dłuższym działaniem zegarka bez ładowania a jednocześnie zwiększeniem żywotności baterii. Ustawienie domyślnego czarnego tła pozwala na zaoszczędzenie aż 20% energii – więcej można osiągnąć poprzez wyłączanie ekranu, domyślnie włączonego przez cały czas.

Skagen Connected Falster - elegancki smartwatch dla każdego

Nowe smartwatche od Skagena to modele nie tylko funkcjonalne, ale i eleganckie. Wyposażone w klasyczne, skórzane paski lub meshowe bransolety doskonale sprawdzą się w połączeniu z codziennym biurowym strojem, a także jako dodatek do bardziej casualowych stylizacji. Design inteligentnych zegarków od marki Skagen Denmark jest uniwersalny, co oznacza, że przypadnie do gustu zarówno Paniom jak i Panom. To smartwatche idealne dla każdego!

zegarek smartwatch Skagen Falster baner

Ile kosztuje Skagen Connected Falster?

Zegarki Skagen smartwatch to multifunkcyjne modele, które znacząco ułatwią ci życie. Za tę funkcjonalność cena wyznaczona przez producenta (1395zł za modele na skórzanym pasku i 1545zł za zegarki na siatkowej bransolecie) wydaje się być rozsądna. Jeśli potrzebujesz smartwatcha i cenisz sobie minimalistyczny skandynawski design to koniecznie sprawdź ofertę tej młodej marki.

Skagen Connected Falster to nowatorskie urządzenie, a sprawdzając jego osiągi widać, że stanowi bramę do zupełnie nowej generacji smartwatchy. Pozostaje tylko obserwować dalsze poczynania Skagen, gdyż duńska marka z pewnością nie powiedziała ostatniego słowa.


Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.