Jak zegarek liczy kroki?

Porady

Jak zegarek liczy kroki?

Basia Karasińska

Basia trzyma rękę na pulsie, jeśli chodzi o to, co modne i trendy. Również w zegarkach. Jako wielbicielka aktywnego trybu życia, chętnie przebywa w klubie fitness i siłowni. To dzięki niej poznasz możliwości zegarków sportowych i fitness trackerów.

05 stycznia 2024

W erze zdominowanej przez technologię urządzenia takie jak nowoczesne zegarki czy smartfony stały się integralną częścią naszego życia, pomagając nam w monitorowaniu celów zdrowotnych, jak i tych dotyczących aktywności sportowej. Zegarki są obecnie wyposażone w wiele różnorodnych funkcji, dzięki którym jesteśmy w stanie sprawdzić swoją aktywność w ciągu dnia. Jednym z najczęściej wybieranym przez nas udogodnieniem jest możliwość mierzenia kroków. Jak zegarek mierzy kroki oraz jakie marki robią to najlepiej? Sprawdźmy!

 
 

Jak zegarek liczy kroki?

Wielu z nas korzysta z funkcji liczenia kroków, ale też wielu z nas zadaje sobie pytanie jak zegarek liczy kroki? Sprawdźmy zatem, jak działa ta funkcja. Zdolność zegarka do liczenia kroków zależy od wykorzystania akcelerometrów i żyroskopów. Akcelerometry mierzą zmiany prędkości i kierunku, podczas gdy żyroskopy utrzymują orientację i wykrywają ruchy obrotowe. Łącząc dane z tych czujników, zegarek może rozpoznać różne czynności, w tym chodzenie, bieganie, a nawet wchodzenie po schodach.

 

Jak zegarek liczy kroki?

 

Podczas gdy czujniki dostarczają surowych danych o ruchach, prawdziwa magia dzieje się w algorytmach, które interpretują te informacje. Zaawansowane algorytmy są wykorzystywane do odfiltrowywania nieistotnych ruchów i odróżniania prawdziwych kroków. Dzięki temu każdy użytkownik lub użytkowniczka zegarka z krokomierzem nie musi się martwić o jego dokładność.

 

Gdy wiesz już, jak zegarek liczy kroki

Nowoczesne smartwatche są wyposażone w wiele funkcji, które pomagają przy codziennych czynnościach. Jednak nie ma wątpliwości, że możliwość mierzenia kroków to prawdziwa podstawa i właśnie dzięki niej możemy monitorować swoje postępy w dziedzinie aktywności. Na zegarmistrzowskim rynku istnieje mnóstwo modeli, które oferują funkcję krokomierza. Jeśli interesujesz się zakupem konkretnego modelu, ale nie wiesz, który dokładnie wybrać to zostań z nami do końca!

 
Smartband z krokomierzem
 

Połącz funkcjonalność i świetny wygląd wraz z marką Suunto

Zegarki Suunto z krokomierzem to nie tylko urządzenia do pomiaru czasu. Są to towarzysze przeznaczone dla osób, które dążą do precyzji w śledzeniu kondycji i parametrów zdrowotnych. Zegarki te płynnie łączą wytrzymałą konstrukcję z najnowocześniejszą technologią, dzięki czemu są idealne zarówno dla zwolenników aktywności na siłowni, jak i poszukiwaczy przygód na świeżym powietrzu. Suunto stawia na wytrzymałość, oferując wydłużony czas pracy baterii, aby towarzyszyć użytkownikom podczas długich przygód. Zegarki zachowują równowagę między zaawansowanymi funkcjami a wydajnym zarządzaniem energią, minimalizując potrzebę częstego ładowania. Marka w swojej ofercie posiada serię Race oraz Vertical, które zadowalają nawet najbardziej wymagających sportowców.

 
Smartwatch Suunto
 

Bądź sprawny fizycznie dzięki Grit X marki Polar!

Marka Polar to pionier w świecie fitness. Stanowi ona od dawna synonim precyzji i innowacji. Wśród szeregu najnowocześniejszych urządzeń, zegarki z krokomierzem Polar stały się niezbędnymi narzędziami dla osób poszukujących dokładnego i kompleksowego śledzenia parametrów zdrowotnych. Dzięki serii Grit X marka zdobyła serca wielu miłośników aktywności sportowych. Stanowi ona świadectwo zaangażowania firmy w trwałość i wytrzymałą konstrukcję. Wykonane z wysokiej jakości materiałów modele oferują nie tylko krokomierz, ale także budowę zaprojektowaną tak, aby sprostać wyzwaniom związanym z aktywnością na świeżym powietrzu. Dzięki wodoodporności i wytrzymałej konstrukcji seria Grit X jest niezawodnym towarzyszem przygód w różnych terenach, zapewniając odkrywanie sportowego świata bez ograniczeń.

 
Zegarki marki Polar
 

Nawigacja po doskonałości z marką Garmin

Garmin, światowy lider w dziedzinie technologii GPS, rozszerzyła swoją sprawność w świecie fitnessu dzięki serii zegarków Approach. Zaprojektowana specjalnie dla sportowców, płynnie łączy zaawansowane funkcje krokomierza z możliwościami zaspokajającymi unikalne potrzeby osób prowadzących aktywny tryb życia. Inną równie zadowalającą serią oferującą różnorodne funkcje, w tym krokomierz jest Forerunner. Jeśli chcesz pobić swoje kolejne rekordy i miło spędzać czas na świeżym powietrzu to te modele smartwatchy z pewnością będą miłym dodatkiem podczas spacerów, biegania czy treningów na siłowni.

 
Marka Garmin
 

Zegarek mierzący kroki bez tajemnic

Jeśli już wiesz, jak zegarek liczy kroki, warto również sprawdzić nasze inne artykuły, które wyjaśniają również, jak zegarki mierzą tętno lub inne aktywności. W naszej ofercie znajdziesz wiele sportowych zegarków, opasek sportowych, czy smartwatchy, które na pewno spełnią twoje oczekiwania. Musisz jednak wybrać ten, który najbardziej ci się podoba. Poniżej znajdziesz kilka propozycji :)


Basia Karasińska

Basia trzyma rękę na pulsie, jeśli chodzi o to, co modne i trendy. Również w zegarkach. Jako wielbicielka aktywnego trybu życia, chętnie przebywa w klubie fitness i siłowni. To dzięki niej poznasz możliwości zegarków sportowych i fitness trackerów.