Nowy Aviator Airacobra GMT z funkcją śledzenia czasu na całym świecie. Zegarek inspirowany lotniczym fenomenem

Aviator

Nowy Aviator Airacobra GMT z funkcją śledzenia czasu na całym świecie. Zegarek inspirowany lotniczym fenomenem

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

13 września 2023

Marka Aviator zaprezentowała nowy model zegarka wyposażony w drugą tarczę, która połączona jest z innowacyjnym obrotowym pierścieniem lunety, co umożliwia bieżące monitorowanie dwóch stref czasowych. Opływowa budowa zegarka oraz uszy w kształcie skrzydeł inspirowane są samolotem Airacobra P-39. W modelu tym harmonijnie łączą się innowacja, historia i wyrafinowany styl.  

 
 

P-39 Airacobra - lotniczy fenomen oraz inspiracja dla zegarka Aviator Airacobra GMT

P-39 Airacobra, lotniczy fenomen swojego czasu, nieustannie kwestionował zasady projektowania i wprowadzał nowe osiągnięcia techniczne w lotnictwie. Projekt tego samolotu był przykładem nowoczesności, łącząc wyjątkowo estetyczne linie z charakterystycznym, w pełni metalowym kadłubem, który zapewniał lepsze parametry aerodynamiczne i wytrzymałość. To jeden z pierwszych samolotów o tak opływowym profilu. Kokpit maszyny był przemyślaną, ergonomiczną konstrukcją, a każdy element sterujący rozmieszczony był tak, aby zapewnić intuicyjną obsługę. Zegarek Aviator Airacobra GMT zainspirowany tym pionierskim duchem łączy tę ergonomię i styl. Jego kształt nawiązuje do aerodynamicznej konstrukcji samolotu, a tarcza inspirowana urządzeniami kokpitu zapewnia łatwą czytelność wskazań.

 

różne modele aviator airacobra gmt

 

Dwa typy zegarków Aviator Airacobra GMT: klasyczny design i wzornictwo vintage

Nowa kolekcja podzielona jest na 2 typy. Airacobra GMT Typ 01 charakteryzuje się klasycznym podejściem do designu. Koperta posiada zarówno szczotkowane, jak i polerowane wykończenia, a jej zwieńczenie stanowi ceramiczny bezel. Tego typu model sprawdzi się jako dodatek do i formalnego i sportowego stroju. W tym typie kolekcji znajduje się aż 10 modeli zegarków. Posiadają skórzane paski lub stalowe bransolety oraz niebieskie, zielone lub szare tarcze i bezele. Airacobra GMT Typ 02 to z kolei zegarki dla osób przywiązanych do stylistyki vintage. Modele posiadają szczotkowane wykończenia i matowy, ceramiczny bezel. W kolekcji tej znalazło się 8 modeli. Podobnie jak zegarki Typu 01, tak samo te posiadają skórzane paski i stalowe bransolety oraz kilka kolorów tarcz i bezela.

 

radełkowany bezel  aviator airacobra gmt

 

Airacobra GMT — zegarki inspirowane lotnictwem: funkcje, design i czytelność na najwyższym poziomie

Zegarki poza wskazaniem godziny, minuty i sekundy posiadają funkcje datownika, wskazania drugiego czasu i czasu światowego. Tarczę zabezpiecza szafirowe szkło z powłoką antyrefleksyjną. Modele opierają swoje działanie o szwajcarski mechanizm kwarcowy, Kaliber AV-024, mechanizm bazowy Ronda 515.24D. Wodoszczelność zegarków wynosi 10 ATM. Warto przyjrzeć się bliżej detalom nowych modeli. Koperta zainspirowana samolotem P-39 Airacobra posiada uszy w kształcie skrzydeł, które ukazują połączenie stylu i ergonomii. Na pierścieniu lunety wykonano precyzyjnie wzór radełkowania, który czerpie inspirację z podstawowych elementów kontrolera znajdujących się w kokpicie samolotu. Wzór ten podkreśla finezyjny wygląd zegarka, ale też zapewnia wygodny chwyt pozwalający na łatwe obracanie pierścienia. 

 

funkcje tarczy aviator airacobra gmt

 

Tarcza zegarka natomiast nawiązuje do układu wysokościomierza o wysokim kontraście i przejrzystości. Priorytetem dla tego cyferblatu jest czytelność. Prezentuje dokładnie odwzorowaną czcionkę i podział elementów, z których każdy jest oznaczony i pokolorowany, by łatwiej je zidentyfikować. W lotnictwie gdzie czytelność i widoczność są kluczowe, ogromne znaczenie miała czcionka. Z tego względu była ona wyraźna i świecąca. Bazując na tym w zegarku odwzorowano dokładną czcionkę z kokpitu P-39. Indeksy oraz wskazówki i minuty na bezelu pokryte są powłoką Super-LumiNova / SLN Grade X1 w kolorze zielonym, która świeci do 12 godzin. Natężenie światła po 1 godzinie wynosi 2128 ncd, po 5 godzinach 295 ncd, a po 12 godzinach 100 ncd.

 

powłoka luminescencyjna aviator airacobra gmt


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.