Zegarek Roku 2023 - nominowane modele dostępne w sklepie Zegarownia.pl

Newsy

Zegarek Roku 2023 - nominowane modele dostępne w sklepie Zegarownia.pl

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

25 września 2023

Ruszyła czternasta edycja konkursu Zegarek Roku CH24. Jest to z pewnością najważniejsze wydarzenie związane z branżą luksusowych zegarków w Polsce. Międzynarodowe grono ekspertów wybrało 60 najciekawszych zegarków, które zadebiutowały w ciągu minionego roku. Teraz walczyć będą o zwycięskie statuetki w konkursowych kategoriach. 

 
 

Nominowane modele zegarków dostępne w sklepie Zegarownia.pl

W konkursie pod uwagę brane są takie funkcjonalności jak innowacyjność oraz szczegóły, które sprawiają, że zegarek wyróżnia się na tle konkurencji. W sześciu kategoriach statuetki przyznawane są przez jury, a w jednej przez czytelników CH24. Kategoriami w konkursie są: Zegarek męski ­do­­ 15 000 zł, Zegarek męski, Zegarek sportowy, Zegarek damski do 15 000 zł, Zegarek damski, Wielkie zegarmistrzostwo oraz Wybór Internautów. Dodatkowo międzynarodowe jury przyznaje Nagrodę Specjalną Jury oraz najważniejsze wyróżnienie — Grand Prix. Wśród wszystkich nominowanych zegarków znalazły się m.in. modele od takich producentów jak Doxa, Tissot, Oris, Seiko, Certina czy Frederique Constant. Przyjrzyjmy się bliżej czterem nominowanym modelom dostępnym w sklepie Zegarownia.pl.

 

Seiko Presage Cocktail Time ‘Skydiving’ Diamonds Twist – zegarek inspirowany japońską kulturą koktajlową

Zegarek damski Seiko Presage Cocktail Time ‘Skydiving’ Diamonds Twist SRE007J1 (SRE007) inspirowany jest koktajlem Sky Diving zmiksowanym przez Hisashiego Kishi, głównego barmana Star Bar mieszczącego się w tokijskiej dzielnicy Ginza. Faktura znajdująca się na niebieskiej tarczy przywodzi na myśl piankę świeżo przygotowanego koktajlu. Cyferblat ozdobiono giloszowaniem oraz ośmioma diamentami. Umieszczono na nim datownik dni miesiąca i zabezpieczono szkłem Hardlex. Całość opiera swoje działanie o mechanizm automatyczny Seiko 2R05 z rezerwą chodu wynoszącą 40 godzin. 

 

Seiko Presage Cocktail Time ‘Skydiving’ Diamonds Twist

 

Limitowany do 500 egzemplarzy Frederique Constant Classic Premiere Limited Edition

Drugim z nominowanych zegarków jest Frederique Constant Classic Premiere Limited Edition FC-301SWR3B6. Jest to męski model limitowany do 500 sztuk. Swoje działanie opiera o mechanizm automatyczny FC-301 łożyskowany na 24 kamieniach z 68-godzinną rezerwą chodu. Białą tarczę ozdobiono giloszowaniem, uzupełniono o czarne indeksy w postaci cyfr rzymskich i zabezpieczono szkłem szafirowym. Srebrną kopertę wykonano ze stali szlachetnej i połączono z czarnym paskiem ze skóry cielęcej imitującej skórę krokodyla.

 

Frederique Constant Classic Premiere Limited Edition

 

Precyzyjna Certina DS-6 Lady z certyfikatem chronometru COSC

Kolejnym zegarkiem ubiegającym się o miano zegarka roku 2023 jest Certina DS-6 Lady C039.251.11.017.00. Model ten do działania napędzany jest przez precyzyjny mechanizm kwarcowy ETA F05.412, PrecidriveTM, którego precyzję potwierdza certyfikat chronometru COSC. Dodatkowo zegarek wyposażono w opatentowany system Double Security, który zapewnia wytrzymałość i odporność na uszkodzenia. Białą tarczę uzupełnia datownik dni miesiąca umieszczony na wysokości godziny 6. Wskazówki pokryto powłoką Super-LumiNova, a tarczę przed uszkodzeniami zabezpieczono szkłem szafirowym. Koperta wykonana jest ze stali szlachetnej 316L i połączona ze srebrną bransoletą ze spieku ceramicznego i stali szlachetnej. 

 

Certina DS-6 Lady

 

Stylistyka pop-art w zegarku Tissot PRX Powermatic 80 

Ostatnim z nominowanych zegarków, które omówimy jest Tissot PRX Powermatic 80 T137.407.11.351.00. Ten oryginalny model wyposażono w mechanizm automatyczny Powermatic 80.111 z około 80-godzinną rezerwą chodu i sprężyną włosową Nivachron™. Jego pracę można obserwować przez transparentny dekiel. Niebieską tarczę zdobi charakterystyczny, gofrowany wzór oraz uzupełnia datownik dni miesiąca. Indeksy i wskazówki pokryte zostały powłoką luminescencyjną. Cyferblat przed uszkodzeniami zabezpieczono szafirowym szkłem z powłoką antyrefleksyjną.

 

Tissot PRX Powermatic 80

 

Uroczysta gala i nagrody Zegarek Roku CH24: wyróżnienie dla najlepszych marek zegarmistrzowskich

Finał konkursu Zegarek Roku CH24 stanowi uroczysta gala mająca miejsce w Warszawie. Podczas niej reprezentanci nagrodzonych marek oficjalnie odbierają tytuł wraz z symboliczną, ręcznie wykonaną i dekorowaną statuetką. Spotkanie to, to nie tylko okazja do wyróżnienia najlepszych marek, ale także platforma wymiany doświadczeń i budowania silnych relacji biznesowych. W Polsce rośnie świadomość dotycząca zegarków, a wraz z nią rośnie także popularność tej prestiżowej gali. Wydarzenie przyciąga uwagę nie tylko polskich entuzjastów zegarmistrzostwa, ale także zagraniczną elitę zegarkowego świata, co przekłada się na rozwój polskiego rynku luksusowych czasomierzy.

Luksusowe zegarki premium

Zobacz wszystkie


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.