Jak wygląda Venezianico ze zdobieniem Clous de Paris? Zobacz premierową limitację

Venezianico

Jak wygląda Venezianico ze zdobieniem Clous de Paris? Zobacz premierową limitację

Agnieszka Kruk

Najlepiej odnajduje się w zegarkach premium. Stoi na straży nowości z branży zegarmistrzowskiej. Poza pracą miłośniczka wystaw sztuki, spontanicznych podróży i sportu. Uwielbia uczyć się nowych rzeczy, obecnie w wolnych chwilach praktykuje webdesign.

17 marca 2023

Venezianico nie zwalnia tempa, a do naszego sklepu jest już w drodze nowa limitacja Venezianico Redentore Clous de Paris. Jest to zegarek ze specjalnym rodzajem zdobienia tarczy, wyprodukowany jedynie w nakładzie 100 sztuk na cały świat. Określany jako wyrafinowany, prezentuje nie tylko świetny projekt, ale posiada także zapomniany w zegarmistrzostwie mechanizm z niestandardową rezerwą chodu.

 
  • Miniaturowe fakturowania tarczy, przypominające gilosz to technika zdobnicza znana od XVI wieku.
  • Dzięki czwartej wskazówce głównej możliwy jest odczyt rezerwy chodu na górnej części tarczy.
  • Na dole znajdziesz pełną specyfikację zegarka Venezianico Redentore Clous de Paris.
  • Więcej informacji na temat zegarków znajdziesz na naszym blogu
 

Czym jest Clous de Paris w zegarku Venezianico?

Jak sama nazwa wskazuje, cechą specjalną limitacji jest specjalny rodzaj zdobienia. Zdecydowano się na wykorzystanie tej techniki na tarczy zegarka, chociaż w branży pojawia się niekiedy na bezelu lub boku koperty. Clous de Paris jest fakturą, przypominającą gilosz. Składa się z wielu maleńkich piramidek, tworząc geometryczny wzór, swoją drogą uznawany za bardzo elegancki i wyrafinowany. Idealnie pasuje więc do kolekcji Venezianico Redentore. Jako ciekawostkę warto dodać, że technika ta przyjęta została przez szwajcarskiego zegarmistrza Abrahama-Louisa Bregueta już 1786 roku.

 
Zdobienie Clous de Paris w zegarku Venezianico
 

Dbałość o najmniejsze detale 

Zegarki Venezianico znamy z maksymalnej dbałości o wykończenie. Limitacja Venezianico Redentore Clous de Paris zachwyca szczegółami dodającymi fakturowanej tarczy sznytu. Srebrne elementy okalające granatową tarczę wykończono satynowaniem, co świetnie oddaje blask stali 316L. Indeksy są nakładane ręcznie, na rzecz tradycyjnych liniowych indeksów w linii Redentore, sięgnięto po cyfry i dodano niewielkie indeksy rzymskie. Oczywiście dekiel zdobi starannie wykonany grawer przedstawiający neoklasyczną Bazylikę Redentore w Wenecji. Zegarek utrzymano wyłącznie w srebrno-granatowej kolorystyce, tworząc naprawdę wysublimowany dodatek.

 

Komplikacja rezerwy mocy — odczyt na górnej części tarczy

Manufaktura sięgnęła po japoński mechanizm automatyczny Seiko NE57A, którego wskaźnik rezerwy chodu umieszczony jest na górnej połowie tarczy. Mamy do dyspozycji cztery główne wskazówki: godzinową, minutową, sekundową i rezerwową, którą zakończono młotkiem. Tego typu konfiguracja rezerwy chodu możliwa jest dzięki umieszczeniu czwartej wskazówki bezpośrednio na głównym wale mechanizmu. Nie zapominajmy, że mechanizm daje też wgląd w odczyt dnia miesiąca na sub-tarczy nad godziną szóstą. Dla ujednolicenia designu tam także umieszczono wskazówkę zakończoną młotkiem, ale wersji miniaturowej.

 
Zegarek Venezianico Redentore Clous de Paris na nadgarstku
 

Specyfikacja zegarka Venezianico Redentore Clous de Paris

  • Materiał koperty: stal nierdzewna 316L
  • Średnica koperty: 40 mm
  • Mechanizm: automatyczny Cal. Seiko NE57A, rezerwa chodu 41h
  • Bezel: stal nierdzewna 316L
  • Wodoszczelność: 100 m/10 ATM
  • Materiał paska: fakturowana skóra naturalna, wyprodukowana we Włoszech

Agnieszka Kruk

Najlepiej odnajduje się w zegarkach premium. Stoi na straży nowości z branży zegarmistrzowskiej. Poza pracą miłośniczka wystaw sztuki, spontanicznych podróży i sportu. Uwielbia uczyć się nowych rzeczy, obecnie w wolnych chwilach praktykuje webdesign.