Kermit, technologia druku 3D i autorska mechanika! Poznaj lotnicze nowości Oris!

Oris

Kermit, technologia druku 3D i autorska mechanika! Poznaj lotnicze nowości Oris!

Aneta Kublik

Z wykształcenia jest filologiem polskim. Pisanie towarzyszy jej od zawsze. Powiedzieć o niej „zegarkowy pasjonat” to mało. Lubi śledzić nowe rozwiązania technologiczne, a zegarkowy savoir-vivre nie ma przed nią tajemnic. Prywatnie trenuje kalistenikę i fitness.

06 kwietnia 2023

Marka Oris powraca z ciekawymi nowościami! W nadchodzącym sezonie wiosna-lato 2023 szwajcarska manufaktura zabiera nas w podróż pełną wspomnień, przełomowych projektów i fascynujących współprac. Najnowsza kolekcja to propozycja oryginalnych zegarków, zaprojektowana z myślą zarówno o pilotach, pasjonatach lotnictwa i outdooru, jak i miłośnikach klasycznego zegarmistrzostwa. Pozwól zaskoczyć się niestandardowym rozwiązaniom. Razem z Kermitem wejdź do świata lotniczych zegarków Oris i odkryj najnowsze innowacje od 9T Labs!

 
 

Szwajcarskie zegarki lotnicze Oris – pasja i radość tworzenia nowej zegarmistrzowskiej tradycji

Manufaktura Oris od ponad 100 lat udowadnia, że tradycyjne zegarmistrzostwo, również to klasy premium, wcale nie musi być nudne, powtarzalne, bazować na schemacie zero-jedynkowym, korzystać ze standardowych rozwiązań produkcyjnych, a tym bardziej być zachowawcze i pełne powagi. Szwajcarska marka z Hölstein w swoich kolekcjach zegarków, które czerpią inspiracje z pasji i czystej radości tworzenia, przeczy właśnie tym kryteriom. Każdy projekt to pewien sposób wyrażenia emocji łączących miłość do klasycznej sztuki zegarmistrzowskiej z niestandardowymi pomysłami i rewolucyjnymi technologiami.

 

Nowość zegarki lotnicze Oris ProPilot produkcja druk 3D

 

Nowość od marki Oris! Poznaj zegarki premium dla pilotów z kolekcji ProPilot!

Właśnie te wartości marka Oris prezentuje w kolekcji luksusowych lotniczych zegarków ProPilot. Rozszerzają ją 3 wyjątkowe modele – prawdziwy must have dla kolekcjonerów i fascynatów niestandardowych nowinek technologicznych. Już teraz poznaj długo wyczekiwane nowości od Orisazegarki Oris ProPilot Altimeter 01 793 7775 8734-Set, ProPilot X Kermit Edition 01 400 7778 7157-Set i ProPilot X Calibre 115 01 115 7759 7153-Set7 22 01TLC.

 

Oris ProPilot Altimeter w nowej odsłonie! Innowacyjne zastosowanie włókna węglowego i druku 3D!

Zacznijmy zatem od zegarka męskiego Oris ProPilot Altimeter, który po kilku latach od swojej premiery powraca w nowej, ulepszonej wersji. Przeprojektowany model odkrywa przed użytkownikami zaawansowane funkcje autorskiego mechanizmu automatycznego Oris 793 i pionierskie zastosowanie sprawdzonego materiału.

 

Zmodernizowany ProPilot Altimeter to wydajny zegarek, w którym po raz pierwszy przy konstrukcji obudowy producent wykorzystał kompozyt z włókna węglowego i PEKK. Kopertę wyprodukowano w innowacyjnej technologii druku 3D opracowanej przez firmę 97 Labs będącej startupem uczelni wyższej ETH Zürich. Dodatkowo kopertę uzupełniają bezel i dekiel, wykonane z wytrzymałego tytanu.

 

Zegarek męski Oris ProPilot Altimeter na nadgarstku

 

Dzięki tej rewolucyjnej metodzie najnowszy ProPilot Altimeter 01 793 7775 8734-Set cechuje się także smuklejszą obudową, co jest zasługą udoskonalonego i cieńszego o 1 mm kalibru Oris 793. Wyróżnia się zwiększoną rezerwą chodu do 56 godzin, a także ulepszonym mechanicznym modułem wysokościomierza wskazującym wysokość do 6 000 metrów lub 19 700 stóp (w poprzedniej wersji maksymalne wskazanie osiągało poziom 4 500 metrów lub 15 000 stóp). Jest to niebywała gratka dla pilotów, alpinistów i osób podróżujących chcących odkrywać nowe możliwości.

 

Przygotuj się na muppetowe przygody z zegarkiem Oris ProPilot X Kermit Edition!

Chcesz odbyć podróż z marką Oris na Ulicę Sezamkową, odwiedzić Kermita i uczestniczyć w jego przygodach? Jeśli tak, to dobrze się składa. Szwajcarski producent zegarków pół żartem, pół serio przedstawia „zielony” męski zegarek Oris ProPilot X Kermit Edition 01 400 7778 7157-Set. Ta wyjątkowa nowość sprawi, że z pewnością na twojej twarzy zagości nostalgiczny uśmiech na wspomnienie kultowych programów telewizyjnych „The Muppet Show” i „Ulica Sezamkowa”.

„Nie jest łatwo być zielonym”, dlatego też marka Oris podjęła współpracę z Disney The Muppet Studio. Pierwszy raz Kermit zagościł na szklanym ekranie w 1955 roku. Po około 70 latach powraca w specjalnej edycji lotniczego zegarka ProPilot X Kermit Edition. Tak samo jak zaawansowane technologie, tak i radość z tworzenia, pasja, szczere emocje wpisują się w wartości Orisa.

 

Zegarek męski Oris ProPilot X Kermit Edition na nadgarstku

 

Baw się razem z żabą Kermitem. Teraz możesz robić to każdego dnia dzięki zegarkowi ProPilot 01 400 7778 7157-Set. W tytanowej obudowie umieszczono nie tylko mechaniczne serce modelu – automat kalibru Oris 400, ale też tarczę, która robi wrażenie swoim intensywnie jaskrawym odcieniem pastelowej zieleni i nietypowym datownikiem „Kermit Day”. Pierwszego dnia każdego miesiąca w okienku datownika pojawia się roześmiana muppetowa postać Kermita. Czego chcieć więcej? :)

 

Oris ProPilot X Calibre 115 – powrót lotniczego bestselleru!

Chyba tylko wielkiego powrotu, po długiej nieobecności, sztandarowego zegarka z lotniczej seriiOris ProPilot X Calibre 115 01 115 7759 7153-Set7 22 01TLC. Jego przełomowy projekt to bestseller cieszący się nieprzerwanie od 2019 roku uznaniem znawców prawdziwego luksusowego rynku zegarkowego. Model od prawie 4 lat zachwyca tradycyjnym szkieletowaniem prezentującym klasę i mistrzostwo szwajcarskiego zegarmistrzostwa.

 

Majstersztyk z serii PPX jest w pełni zasilany manufakturowym kalibrem Oris 115 – ręcznie nakręcanym mechanizmem. Zamknięty w tytanowej obudowie cechuje się bardzo długą i niestandardową rezerwą chodu. Po całkowitym nakręceniu zegarek będzie nieprzerwanie działał aż przez 10 dni, czyli 240 godzin (standardowa rezerwa u większości zegarków mechanicznych wynosi jedynie 2 dni)

 

Zegarek męski Oris ProPilot X Calibre 115 na nadgarstku

 

Dla pasjonatów mechaniki zegarek ProPilot eksponuje na godzinie 12 zwijającą się i ponadwymiarową główną sprężynę napędową. Do tego autorski kaliber Oris 115 został wyposażony w komplikacje centralnych godzin i minut, małej sekundy z sub-tarczą na godzinie 7:30, stop sekundę i opatentowany przez firmę Oris nieliniowy wskaźnik rezerwy chodu na godzinie 3. Dodatkowo z technicznych rzeczy warto dodać, że ten model jest łożyskowany na 38 kamieniach, wibracje wynoszą 21’600 A/h, a szczelność i bezpieczeństwo mechanizmu gwarantuje obudowa odporna na ciśnienie statyczne do 10 barów.

 

Nowości z serii Oris ProPilot już niedługo w sprzedaży w sklepie Zegarownia!

Oris to synonim najlepszej szwajcarskiej technologii, klasy premium i bogatej różnorodności. Każdy pasjonat ekskluzywnych zegarków jest w stanie ze specjalnych kolekcji manufaktury wybrać model, który od pierwszego spojrzenia zainspiruje użytkownika do odkrywania fascynujących możliwości prezentowanych przez autorskie projekty mechanizmów Oris. Wyrusz w podniebną przygodę razem z zegarkami ProPilot Altimeter, PPX Kermit Edition i PPX 115. 3 wyjątkowe nowości Oris już niedługo w sprzedaży!


Aneta Kublik

Z wykształcenia jest filologiem polskim. Pisanie towarzyszy jej od zawsze. Powiedzieć o niej „zegarkowy pasjonat” to mało. Lubi śledzić nowe rozwiązania technologiczne, a zegarkowy savoir-vivre nie ma przed nią tajemnic. Prywatnie trenuje kalistenikę i fitness.