Nowe motoryzacyjne zegarki Frederique Constant Vintage Rally Healey

Frederique Constant

Nowe motoryzacyjne zegarki Frederique Constant Vintage Rally Healey

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

16 lipca 2021

Zegarki luksusowe to prawdziwy rarytas - rynek od lat prężnie się rozwija, dostarczając klientom piękne modele warte tysiące złotych. Garniturowce, zegarki glamour, smart casual, romantyczne… premium nie czuje żadnych granic! Jedną z najpopularniejszych marek zegarków luksusowych jest Frederique Constant, która od 1988 roku zachwyca kupców swoimi modelami. Co tym razem ma do zaoferowania?

 

Zegarki motoryzacyjne Frederique Constant Vintage Rally Healey

Frederique Constant to marka, która powstała u schyłku lat 80. XX wieku. Założona została przez małżeństwo przedsiębiorców: Petera Constanta Stasa oraz Aletty Francoise Frédérique Stas-Bax. Od początku nastawiona była na tworzenie zegarków z wysokiej półki, dla tych, którzy szukają wysokiej jakości, elegancji i luksusu.

Jedną z najciekawszych serii od Frederique Constant hołduje już od 15 lat połączeniu legendarnego zegarmistrzostwa z motoryzacją. Owocem tej miłości jest limitowana seria Vintage Rally Healey, poświęcona legendarnemu Austin-Healeyowi. Teraz powstały trzy nowe modele retro, będące nie tylko eleganckie, ale także stylowe i… po prostu piękne. Idealne dla kolekcjonerów samochodów, zakochanych w tym, co gustowne i dopasowane do ich oczekiwań. Warto wspomnieć, że Vintage Rally Healey to jedyna kolekcja od FC, która została zaprojektowana specjalnie dla miłośników motoryzacji. Zegarki Frederique Constant są więc praktycznie "szyte" na miarę!

 

zegarki frederique constant męskie

 

Współpraca Frederique Constant z marką Austin-Healey

W 2004 roku marka Frederique Constant nawiązała współpracę z Austin-Healey, co zaskutkowało powstaniem wspomnianej już serii. W tym roku, czyli 2021, obie firmy zdecydowały się na wypuszczenie nie jednej, ale aż trzech edycji tego samego rocznika! Seria Vintage Rally Healey Automatic Small Seconds już w nazwie ma sugerować, że jest to niewielki nakład - dostępnych jedynie po 888 sztuk każdego z modeli. Tylko 888 sztuk na cały świat!

Zielona wersja jest najbardziej kultowa, a to ze względu na to, że jest to szczególny odcień brytyjskiej zieleni wyścigowej. To jasne nawiązanie do legendarnego odcienia firmy Austin-Healey, którą pokrywane były zabytkowe auta. Są one teraz nie lada gratką dla kolekcjonerów. Znaczniki godzin są posrebrzane i jednocześnie podświetlane. Wyróżniają się też godzinowe znaczniki 6 oraz 12, które mają charakterystyczne, większe proporcje. Dodatkowo znajduje się tutaj mała wskazówka sekundowa na sub-tarczy zlokalizowanej przy godzinie 9. Frederique Constant Rally Healey Small Second Limited Edition FC-345HGRS5B6 to zegarek męski, który zamontowany został na pasku z brązowej skóry naturalnej.

 

zegarki frederique constant

 

Druga odsłona to klasyczna, doskonała sztuka zegarmistrzostwa, którą nie sposób odrzucić - niebieska tarcza w bardzo dobrze znanym, ciemnym odcieniu, koperta w kolorze różowego złota, a także znaczniki i wskazówki o tej samej barwie. Czarny perforowany pasek jest już kultowy. Zegarek Frederique Constant Rally Healey Small Second Limited Edition FC-345HNS5B4 zachwyca ponadczasowością.

 

zegarki frederique constant ralley healey

 

Ostatnia wersja to Frederique Constant Rally Healey Small Second Limited Edition FC-345HGS5B6, który jest kontrastem dla poprzednika. Tarcza jest tu dyskretna i szara, podobnie jak skórzany perforowany pasek. W tym zegarku widać aż 50 odcieni szarości! Mimo stylu vintage, zegarek ten wydaje się supernowoczesny. To idealny wybór do ciemnego garnituru.

Wszystkie trzy zegarki na deklach mają wygrawerowane auto Austin-Healey, uchwycone w pełnym pędzie. Słynny wóz Healey 100S NOJ393 został kupiony przez kolekcjonera za raptem 155 funtów w roku 1969, natomiast sprzedano go w 2011 roku za "skromną" kwotę prawie miliona euro

 

Frederique Constant Vintage Rally Healey

 

Frederique Constant Vintage Rally Healey - kolekcjonerskie cacko

Frederique Constant nie zawodzi. Marka wciąż utrzymuje swoją pozycję, a kolekcjonerzy pięknych zegarków znajdują tutaj swój azyl. Każdy z limitowanych egzemplarzy modeli Vintage Rally Healey Small Second Limited Edition sprzedawany jest w kolekcjonerskim, wyjątkowym zestawie upominkowym, wraz z miniaturową repliką auta NOJ393.

 

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.