Nowość od szwajcarskiej marki! Kolekcja zegarków Swatch Art Journey 2023!

Swatch

Nowość od szwajcarskiej marki! Kolekcja zegarków Swatch Art Journey 2023!

Aneta Kublik

Z wykształcenia jest filologiem polskim. Pisanie towarzyszy jej od zawsze. Powiedzieć o niej „zegarkowy pasjonat” to mało. Lubi śledzić nowe rozwiązania technologiczne, a zegarkowy savoir-vivre nie ma przed nią tajemnic. Prywatnie trenuje kalistenikę i fitness.

10 kwietnia 2023

Przygotuj się na nowe! Rok 2023 to premiera niesamowitej kolekcji zegarków Swatch Art Journey będącej hołdem dla wielkich mistrzów malarstwa światowego. Wyrusz w niezwykle fascynującą podróż po świecie sztuki. Odkryj nowe interpretacje najsłynniejszych arcydzieł, które inspirują i poruszają pokolenia. Swatch po raz kolejny przenosi najpiękniejsze dzieła sztuki do życia codziennego i oczywiście na Twój nadgarstek.

 
 

Nowość! Poznaj kolekcję zegarków Swatch Art Journey 2023!

Marka Swatch od lat znana jest z kreatywnego i niekonwencjonalnego podejścia do zegarmistrzostwa. Przykładem tego jest pasja i miłość do świata sztuki. Wyrażana jest w licznie, podejmowanych od 1985 roku, współpracach ze słynnymi artystami, projektantami, architektami, muzeami czy instytucjami kulturalnymi. We wszystkich artystycznych projektach Swatcha sztuka przenika do świata zegarków, zachwycając barwną kolorystyką, szwajcarską precyzją i niestandardowymi pomysłami.

 

Dziewczyna z zegarkiem Swatch Nascita Di Venere by Sandro Botticelli w muzeum Le Gallerie degli Uffizi

 

Swatch & Art to inspirująca zegarkowa kolekcja, która zabiera użytkowników w podróż po najwspanialszych dziełach malarskich znajdujących się w najsłynniejszych światowych muzeach jak m.in.: holenderskim muzeum Rijksmuseum w Amsterdamie, Muzeum Thyssen-Bornemisza w Madrycie czy paryskim Centre Pompidou.

 

Teraz artystyczna seria szwajcarskich zegarków rozszerza się o najnowszą linię Swatch Art Journey! Marka wraz ze swoimi partnerami MoMA, Magritte, Louvre Abu Dhabi i Le Gallerie Degli Uffizi zabiera nas w przygodę po różnych etapach historii sztuki, przedstawiając jej nieograniczony potencjał twórczy od Botticellego po Lichtensteina.

 

Kolekcja pop-artowych zegarków Swatch x MoMA

Podróż ze Swatch Art Journey 2023 rozpoczyna się w nowojorskim MoMA, czyli Muzeum Sztuki Nowoczesnej. To tam na pograniczu sztuki naszych czasów spotykają się nowoczesność, nauka i kreatywne podejście do formy. Taką perspektywę uosabia najnowsza linia Swatch x MoMA.

 

Ponowna współpraca zaowocowała powstaniem dwóch zegarków będących uczczeniem 100. urodzin legendy amerykańskiego pop-artu Roya Lichtensteina. Monochromatyzm i komiksowy styl jego dzieł można podziwiać w dwóch zegarkach Swatch MoMA Girl by Roy Lichtenstein SUOZ352 oraz Swatch MoMA Reverie by Roy Lichtenstein SO28Z117. Oba modele są reprodukcjami kultowych obrazów „Girl” z 1963 roku i „Reverie” z 1965 roku.

 

Zegarki Swatch MoMA Girl i Reverie by Roy Lichtenstein

 

Pierwszy model o referencji SUOZ352 przedstawia blondynkę o hipnotyzującym uśmiechu, który jest punktem centralnym na tarczy zegarka. Dopełnia je matowe niebieskie tło, czyli jednolity kolor koperty i paska. Na ich obudowie znajduje się ten sam powtórzony nadruk z dodatkową grafiką pojemnika z aerozolem.

 

Efektem współpracy z MoMA jest też drugi zegarek Swatch SO28Z117 nawiązujący z kolei do kolejnego dzieła Lichtensteina „Reverie” inspirowanego jazzem. Tu również w centrum tarczy znajduje się nadruk z twarzą dziewczyny. Jej blond włosy korespondują z matowym paskiem i dopasowaną kopertą w kanarkowym kolorze. Pop-artowy styl uzupełnia szlufka w kształcie komiksowego dymku, ze słynnym tekstem: „The melody haunts my reverie”.

 

Jazzowa seria zegarków Swatch x Magritte

Tym muzyczno-jazzowym akcentem pora przenieść się z Nowego Jorku do Brukseli, a dokładniej do Muzeum Magritte’a. Marka Swatch wraz z belgijską fundacją non-profit zapraszają użytkowników do odkrywania surrealistycznego świata malarza René Magritte’a z okazji 125. rocznicy jego urodzin. Dla uczczenia tego wydarzenia Swatch wyprodukował zegarki, na których znajdują się najsłynniejsze obrazy Magritte’a – „La Trahison Des Images” z 1929 roku i „Le Fils de l’Homme” z 1964 roku. Ich symboliczną senną estetykę, a także humorystyczną ironię uchwycono w dwóch tematycznych zegarkach.

 

Pierwszy z nich zegarek Swatch La Trahison Des Images by René Magritte SO29Z124 to odwzorowanie dzieła „Zdradliwość obrazów”. Nadrukowano je na wielokolorowej tarczy w formie marzenia sennego. Uzupełniają ją napisy na jasnym pasku: „Ceci est une Swatch” i oryginalna kultowa fraza: „Ceci n’est pas une pipe” (tłum. „To nie fajka. To swatch.”).

 

Zegarki Swatch Le Fils de l’Homme i La Trahison Des Images by René Magritte

 

Z modelem SO29Z124 koresponduje kolejny oniryczny zegarek Swatch Le Fils de l’Homme by René Magritte SUOZ350. Przedstawia on kolejny obraz słynnego surrealisty z pogranicza dadaizmu pt. „Syn człowieczy”. To autoportret, na którym widoczny jest mężczyzna w meloniku i zielonym jabłkiem zasłaniającym jego twarz. Motyw umieszczono w taki sposób, aby płynnie przechodził na kopertę i elastyczny pasek, tworząc ciągłą całość. Nie mogło oczywiście zabraknąć napisu: „Ceci est une Swatch avec une pomme” (tłum. „To jest zegarek Swatch z jabłkiem”) żartobliwie odwołującego się do cytatu malarza ze „Zdradliwości obrazów” – „Ceci n’est pas une pipe”.

 

Zegarek Swatch Le Fils de l’Homme by René Magritte jest również dostępny w wersji z funkcją SwatchPAY! Mowa o SwatchPAY The Surreal Pay! SVIZ103-5400!

 

2 w 1, czyli artystyczny zegarek Swatch x Louvre Abu Dhabi

Podróż marki Swatch ciągle trwa. Tym razem przenosi użytkowników do jednego z najnowocześniejszych muzeów Louvre Abu Dhabi łączącego nowoczesność z tradycyjną architekturą islamską. Właśnie tu znajdują się dwa słynne dzieła, które stały się inspiracją do powstania zegarka Swatch The Great Wave by Hokusai & Astrolable SUOZ351.

 

Z przyjemnością podejmujemy partnerstwo ze Swatch, którego wynikiem jest zegarek Louvre Abu Dhabi, będący częścią ekskluzywnej kolekcji Swatch Art Journey. Zegarki z tej serii są wyjątkowe, ponieważ inspirują je dzieła z muzeów na całym świecie, co świadczy o nieograniczonym potencjale sztuki. [...] dzięki genialnemu pomysłowi Swatch, wspólnie możemy prezentować sztukę w nowej odsłonie, za pośrednictwem tych wyjątkowych zegarków – przybliżając ludziom sztukę na co dzień.

Manuel Rabaté, dyrektor Louvre Abu Dhabi
 

Inspiracją dla modelu Swatch SUOZ351 była potęga natury ukazana na dwóch wspaniałych dziełach epokowych mistrzów. Przód zegarka zdobi reprodukcja słynnego drzeworytu „Wielka Fala w Kanagawie” z 1831 roku autorstwa japończyka Katsushika Hokusai, będącego częścią kultowego cyklu artysty pt. „Trzydzieści sześć widoków na górę Fudżi”. Na pierwszym planie podziwiać można grozę spiętrzonej, spienionej fali w odcieniach pruskiego błękitu.

 

Zegarek Swatch The Great Wave by Hokusai & Astrolable

 

Z kolei na drugim planie, czyli spodzie obudowy przedstawiono mapę nocnego nieba z „Astrolabium”. Ten prosty pomiarowy przyrząd astronomiczny, będący cudem techniki, skonstruował w latach 1726-1727 Muhammad ibn Ahmad al-Battûtî. Astrolabium było używane przez żeglarzy w nawigacji do obliczania położenia gwiazd na niebie.

 

Swatch Art Journey 2023 kontynuuje obcowanie ze sztuką. Czwartą współpracą, jaką szwajcarska marka zegarków podjęła w ramach najnowszej artystycznej kolekcji, jest partnerstwo z Le Gallerie degli Uffizi. To jeden z najważniejszych zespołów muzealnych na świecie, znanego z bogatej kolekcji arcydzieł epoki renesansu, zabytkowych rzeźb i obrazów autorstwa m.in. Botticellego, Leonarda da Vinci, Michała Anioła, Rafaela, czy też Caravaggia.

 

Renesansowe piękno w zegarkach Swatch x Le Gallerie degli Uffizi

Zegarki Swatch x Le Gallerie degli Uffizi pozwalają użytkownikom i miłośnikom sztuki na bezpośrednie obcowanie z dwoma najwybitniejszymi dziełami mistrza Sandro Botticellego – „Narodziny Wenus” i „Wiosna”, będących celebracją natury i kobiecości.

 

Renesansowy obraz „Narodziny Wenus”, datowany na ok. 1486 rok, na nowo zinterpretowany przez markę Swatch w zegarku Swatch Nascita Di Venere by Sandro Botticelli GZ360. Producentowi udało się uchwycić oryginalną teksturę obrazu. Mitologiczną scenę odwzorowano w pastelowych jasnozielonych i jasnoniebieskich kolorach ze złotymi akcentami. Tarczę zdobią postacie bogów wiatru Zefira i Aury, natomiast pasek dekoruje twarz bogini Wenus oraz towarzyszący jej delikatny florystyczny motyw.

 

Zegarki Swatch Nascita Di Venere i Allegoria Della Priomavera by Sandro Botticelli

 

Piękno natury i alegoryczne wyobrażenie wiosny według Botticellego prezentuje kolejny zegarek Swatch Allegoria Della Primavera by Sandro Botticelli SUOZ357. Obraz „Allegoria Della Primavera” spod pędzla włoskiego artysty to alegoryczne wyobrażenie wiosny wraz z jej dobrobytem i umiłowaniem roślinności. Zarówno renesansowe dzieło, jak i zegarek Swatch SUOZ357 wprowadza odbiorcę do świata Flory. bogini kwiatów została przedstawiona w otoczeniu ponad 14 gatunków roślin, w tym fiołków, chabrów, poziomek, mitru i drzew cytrusowych.

 

Premierowa kolekcja Swatch Art Journey 2023 już w sprzedaży na Zegarowni!

Premiera kolekcji zegarków Swatch Art Journey 2023 odbywa się w 2 częściach. Już od 16 marca jest dostępna seria poświęcona artystom Royowi Lichtensteinowi – Swatch MoMA Girl SUOZ352, Swatch MoMA Reverie SO28Z117, oraz René Magritte’owi w zegarkach Swatch La Trahison Des Images SO29Z124 i Swatch Le Fils de l'Homme SUOZ350. Z kolei od 13 kwietnia br. w sprzedaży będą dostępne kolejne zegarki – Swatch The Great Wave by Hokusai & Astrolabe SUOZ351 łączący energię „Wielkiej Fali w Kanagawie” Hokusaia z „Astrolabium” oraz modele inspirowane obrazami Sandro Botticellego, czyli Swatch Nascita Di Venere GZ360 i Swatch Allegoria Della Primavera SUOZ357.

 

Zegarki Swatch Art Journey 2023

 

Wejdź do świata sztuki i odkryj piękno i moc wyobraźni. Razem ze szwajcarską marką Swatch i muzeami MoMA, Magritte, Le Gallerie Degli Uffizi i Louvre Abu Dhabi poznaj użytkowe i funkcjonalne oblicze sztuki!


Aneta Kublik

Z wykształcenia jest filologiem polskim. Pisanie towarzyszy jej od zawsze. Powiedzieć o niej „zegarkowy pasjonat” to mało. Lubi śledzić nowe rozwiązania technologiczne, a zegarkowy savoir-vivre nie ma przed nią tajemnic. Prywatnie trenuje kalistenikę i fitness.